Estonya Öğrenci Konaklama

Estonya’da eğitim almak isteyen öğrencilerimiz lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri boyunca rahat bir öğrencilik hayatı geçirebilirler. Estonya öğrenci konaklama imkanının çok uygun fiyatlarla olduğu ev, apart ve öğrenci yurtlarından oluşmakta ve yaşam şartları bu konaklama yerlerinde oldukça moderndir.

Estonya'da Eğitim

Estonya Öğrenci Konaklama

Yurtdışı üniversiteler her ne kadar beklentileri karşılayacak cazibe de olsa da ekonominiz yeter mi sorusunu akla getirmektedir. Pek çok genç gibi son zamanlarda tercih edilen Estonya Üniversitesi de Türkiye’den gelen öğrenciler için kapısını aralamaktadır. Estonya uygun ekonomisiyle dikkatleri üzerine çekerken öğrenci konaklamayla alakalı konuda da seçenekler ve ekonomilere göre çeşitlilik mevcuttur. Öğrencilik yapacağınız mevsimsel sezon ve tercih edeceğiniz yurt, pansiyon, ev durumuna göre farklı bütçelerde konaklamadan faydalanabilirsiniz. Estonya öğrenci konaklama için yurtlardan faydalanmak adına aylık 80-150 Euro arası değişen maliyetlerde bütçeler ayırmanız gerekmektedir. Tek kişi, iki ya da üç kişilik yurtlar olup hepsinin imkanları çeşitlidir. Daire tipi yurtlardan faydalanmak isteyerek dört yataklı ve ortak kullanım alanları bulunan yurt imkanlarından faydalanabilirsiniz. Mini mutfağı, tuvalet ve duşuyla bu yurtlar oldukça konforludur. Bazen bütçesi iyi olup iki kişilik odada tek kişi kalmak isteyenler olabilmektedir. Bu durumda yine iki kişilik fiyatı ödeyerek bu çift kişilik odadan faydalanma fırsatında bulunabilirsiniz. Eşyalı yurtlarda ek eşya alma düşüncesine girerken arkadaşınızla ortak karar varmanız gerekecektir. Bu hususa dikkat etmelisiniz.

Kiralık ev seçeneğinden faydalanabileceğiniz Estonya öğrenci konaklama ayrıcalığında aylık 210-500 Euro arası değişen bütçeler karşınıza çıkacaktır. Evin konumu, oda sayısı, sunduğu imkan çeşitliliği fiyat belirlenirken dikkat edilen hususlar arasındadır. Kira sözleşmesi yapılarak konaklamaya başlayacağınız özel konutlar için 3 aylık kira bedelini önden ödeme durumuyla karşılaşmanız muhtemeldir. Büyük daire kiralama ve paylaşmayı isteyen öğrencilerin ev sahipleriyle uzlaşmaya girerek daha uygun bütçeler ayırarak konaklama ihtiyaçlarına çözüm buldukları durumlarda olmaktadır. Coğrafik konumu, çevresel güzellikleri, farklı ülkelerden gelen insan çeşitliliğiyle akademik hayatınızı renklendirecek bir ortamdır Estonya. Arkadaş çevrenizle beraber anlaşmaya vararak bütçenizde ayıracağınız miktarı ev ya da yurt imkanları konusunda uzlaşarak paylaşımda bulunabilirsiniz. Arkadaşlarınızla hem yalnız kalmamış olursunuz hem de ekonomik bir akademik süreç sizlerle olur.

Estonya öğrenci konaklama fırsatlarını araştırırken Eurostar yurtdışı danışmanlarıyla mezun olup evini ya da yurdunu önerebilecek kişilerle irtibat kurabilirsiniz. Kimileri daire satın alarak buradan ayrılırken uygun fiyata dairesini satabilmektedir. Sizler bu kişilere yurtdışı danışmanları aracılığıyla ulaşarak uzlaşmaya varabilirsiniz. Ekonomik bir lisans süreci için size yardımda bulunacak kişilere bir an önce referans verebilirsiniz. Böylelikle ayırdığınız bütçeleri paylaşımda bulunacağınız kişilerle bir araya gelebilme fırsatını hızlandırabilirsiniz. Estonya da konaklama haricinde farklı ihtiyaçlarınızda olacaktır. Bu konudaki sorularınızı arkadaşlarınıza ya da danışanınıza sorarak kafanıza takılanları çözebilirsiniz. Sizleri hayallerinize bir adım daha yaklaştıracak olan güzel bölümleriyle çekiciliğini arttıran Estonya Üniversiteleri kayıt işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. Böylece geleceğim garanti altında rahatlığıyla akademik sürecinizde daha mutlu bir akademik hayata başlayabilirsiniz. Estonya seçiminizle en güzel eğitim hayatınızı başarılı ve unutulmaz anılarla doldurmak için fazla beklemeyin, bekletmeyin. Keyifli tercihler….

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1