Estonya Eğitim Ücretleri

Avrupa’nın en güzel ve en modern ülkelerinden biri olan Estonya üniversite eğitimi için gençlere mükemmel şartlar sunmaya devam ediyor. Sınav sistemi olmadan yurt dışında üniversite okumaya imkan sunan Estonya eğitim sisteminin Türk öğrencilere sunduğu fayda oldukça fazla.

Estonya'da Eğitim

Estonya Üniversiteleri Eğitim Ücretleri

Başkenti Talinn ve diğer kentleri ile Estonya, Avrupa’nın huzurlu ve sevimli ülkelerinden biridir. Estonya topraklarında yaklaşık olarak 1.500 milyon civarında nüfus yaşamaktadır. Yani, ortalama anlamda küçük bir ülkedir diyebiliriz. Kendine yeten ekonomisi ve yüksek geliri ile dış ülkelere bağımlılığı olmayan bir ülke olan Estonya, aynı zamanda eğitim kalitesi açısından da ilgi çekmektedir. Başkent Talinn’de hem devlet üniversiteleri, hem de özel üniversiteler olmak üzere birçok kurum bulunur ve dikkat çeker. Ayrıca diğer önemli kent olan Tartu’da da önemli yüksek eğitim kurumları mevcuttur. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı güvencesi ile bu okullarda siz de üniversite eğitiminizi alabilirsiniz. Estonya Üniversite eğitim ücretleri de dengi birçok üniversite ve okula göre ekonomiktir.


Estonya’da üniversite eğitimi ucuz mu?

Estonya Üniversiteleri senelik olarak, harçları almakta olup, öğrenciler her okulun kendilerine göre belirledikleri harç rakamlarını ödemektedir. Sömestre başlarında ödemeler iki defada yapılabilir. Üniversitelere göre değişmekle birlikte, rakamlar senelik olarak 2400 EURO ile başlamak üzere 6.500 EURO arasında değişmektedir. Örneğin Talinn Üniversitesi’nde lisans eğitimleri senelik 3.000 ile 4.000 EURO arasında olup, yüksek lisans eğitimleri ise 1.600 EURO ile 4.000 EURO arasında değişmektedir. Öğrencilerin hem Estonya dilinde eğitim almaları, hem de diğer eğitim dillerinde eğitim alacak olmalarına göre farklı koşullar olmakla birlikte, burs olanaklarından yararlanmaları mümkündür.


Estonya’da yurt ücretleri ve ev kiraları ucuz mu?

Bu noktada kıyaslama yapılırsa, eğitim kalitesi ve seviyesi noktasında, aynı özellikte olacak diğer Avrupa Üniversiteleri’nde çok daha uygun rakamlara eğitim alabilirsiniz. Hem Talinn, hem de Tardu kentlerinde öğrencilerimizin konaklaması için yurt ve diğer seçenekleri de sunmaktayız. Estonya’da yurt ücretleri ve ev kiralarının ekonomik olması derseniz, birçok AB ülkesine göre olumlu rakamlar sizleri bekliyor diyebiliriz.

İlk sene bir öğrenci yurdunda kalmak, deneyim kazanmak açısından son derece mantıklı olacaktır. Tek kişilik odalardan, dört kişilik gibi daha fazla öğrencinin kalabildiği oda seçeneklerine birçok farklı yapıda yurt bulunmaktadır. İlk sene kaldıktan sonra, kiralık oda ve ev ile daireleri değerlendirebilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız en doğru bilgiyi verecektir.


ESTONYA’DA BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Bilgisayar mühendisliği eğitimi almak için ülkemizde, durmaksızın sınavlara hazırlanmak yerine, huzurlu ve sevimli bir Avrupa Birliği Ülkesi’nde eğitim almaya ne dersiniz? Sınav stresi yaşamadan ve masrafları yapmadan, gerçekten çok uygun eğitim rakamları ile öğrenci olabilirsiniz. Belki sınavda istediğiniz yani amaçladığınız puanı alamayacaksınız. Bunun yerine, direk Estonya Üniversiteleri’nde sınav şartı olmadan, amaçladığınız bölüme doğrudan girebileceksiniz.

Bir Avrupa Birliği Ülkesi’nde öğrenci olacaksınız, tatil zamanlarınızda diğer ülkeleri ziyaret edebilirsiniz. Lisans eğitimlerinizden sonra, farklı AB üniversitelerinde yüksek lisans ve diğer eğitimlerinize devam edebilirsiniz. Mezun olduğunuzda alacağınız mavi diplomalarınız ile farklı ülkelere çalışabileceksiniz.

Avrupa Birliği Ülkesi olan Estonya, gerçekten dünya sıralamalarında yer alan, akreditasyonu olan, uluslararası tanınan yüksek eğitim kurumlarıdır. Ülkede okuma yazma oranı yüksektir ve eğitim kalitesi yüksektir. Modern eğitim sistemi uygulanmaktadır. AB eğitim fonları ile üniversitelerin modernizasyonu da eksiksiz olarak gerçekleştirilmektedir. Estonya’da bilgisayar mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında en doğru bilgileri ve destekleri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Gerçekten avantajlı özellikleri ile gençlerimizin Estonya Üniversiteleri’nde eğitim almalarını sağladık ve sizin de öğrenci olmanız için destek vereceğiz. Senelik birkaç bin Euro harç ödemelerini yaparak, ülkemizde üniversite sınavlarına hazırlanmak için bir etüt kurumuna vereceğiniz rakamın da altında bir tutarla üniversite öğrencisi olabilirsiniz.

Estonya Üniversiteleri bilgisayar mühendisliği fakülteleri, ülkemizden öğrencilerimizi de bekliyor. Bu kurumlara ilgi son derece büyük. Lisans seneleri 3 ya da 4 sene sürmektedir. Eğitim dili ağırlıklı olarak İngilizce’dir. İngilizce hazırlık dil eğitiminizi almanızdan sonra, lisans derslerinizi alabilirsiniz. Sizinle yakından ilgilenecek hocalarınızla, mükemmel şekilde meslek eğitiminizi alacaksınız. Zorlandığınız her an danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Estonya Üniversiteleri yurtdışı ilişkileri gelişmiş kurumlardır. Öğrenci değişim programları, seminerler, bilimsel çalışmalar gibi sayısız etkinlik düzenlenmektedir. Siz de bir parçası olabilirsiniz. Kampus içinde sosyalleşmek için size her fırsat sunulacak. Kampus içinde sosyal alanlarda, spor, sanat ve kültür alanlarında zaman geçirebilirsiniz. Birçok ülkeden öğrenciler ile tanışarak, sosyalleşme imkanı bulacaksınız.

Mezun olduktan sonra, Europass mavi diploma alacaksınız. Diplomanızla AB ülkelerinde geçerli şekilde bir avantaj sunacak ve birçok ülkede çalışabileceksiniz. Ülkemiz açısından YÖK denkliği avantajı da sizleri bekliyor. Estonya Üniversiteleri üniversiteler arasında sıralamada olan kurumlar. Uluslararası tanınma özellikleri var ve YÖK tarafından da tanınan kurumlar. Bu nedenle, YÖK denklik başvurularınıza sorunsuz olarak yanıt alabilirsiniz. Değerlendirmenizi öneririz.


ESTONYA’DA DİŞ HEKİMLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Diş hekimliği bölümünde çok cazip fiyatlarla üniversite eğitiminizi tamamlamak isterseniz Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilisiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için acele edin. Bu konuda uzman hizmet veren danışmanlarımızdan kaliteli ve güvenilir hizmet alarak geleceğinizi planlamanız sizin açınızdan büyük fayda sağlayacaktır. Hayallerinizi sürekli ertelemek zorunda kalmadan diş hekimliği bölümünde okuyarak arzuladığınız meslek dalında eğitim görün ve mesleğinizi yapmaya başlayın. Kendinizi en iyi yerlerde görebilmek için Eurostar ı tercih ederek diş hekimliği bölümünü Estonya’da okuyun. Estonya’da başkent Talinn ve diğer önemli kent Tartu’da bulunan kaliteli ve seçkin, aynı zamanda ekonomik anlamda sizi kesinlikle zorlamayacak üniversitelerde eğitim almaya ne dersiniz? Birçok memnun öğrencimiz gibi, siz de kesinlikle bir sınav hazırlığı ya da stresi yaşamadan eğitim alabilirsiniz.

Avrupa Ülkeleri arasında kesinlikle en şirin ülke olan Estonya, diğer Avrupa Ülkeleri’nden çok daha ekonomik rakamlarla eğitim olanakları sunmaktadır. Bu da öğrencilerimizin haklı olarak ilgisini çekmektedir. Sadece ülkemizden değil, kıtadan çok sayıda farklı ülkelerden öğrenciler de üniversiteleri tercih etmektedir. Okulların özellikle sağlık eğitimlerini açısından başarılarının altını çizelim. Diş hekimliği eğitimi almak isteyen gençlerimiz, önerimiz Estonya’da diş hekimliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda mutlaka öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, her konuda size destek olacağımızın da altını çizelim.

Estonya’da eğitim dili ağırlıklı olarak İngilizce olup, siz de bu dilde eğitim veren bir diş hekimliği fakültesinde eğitiminizi alabilirsiniz. TOEFL gibi uluslararası belgeleriniz için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilir, hazırlık sınıfı atlamanız için geçerliliklerini öğreniniz. Bir sene hazırlık dil eğitiminin ardından, diş hekimliği fakültesinde eğitiminize başlayabilirsiniz. Modern laboratuarlarda, kliniklerde ve üniversitelerde bağlı hastanelerde eğitiminizi pratik anlamda en zengin şekilde pekiştirerek alacaksınız.

Steril ve modern teçhizatlar bakımından eksiksiz olan ortamlarda son derece güvenli olarak derslerinizi alabileceksiniz. Hocalarınız da alanlarında ülkede ve kıtada önemli isimlerdir. Bu da son derece önemli bir avantajdır.

Avrupa Birliği ülkesi olan Estonya, aynı zamanda üniversiteleri bakımından da Avrupa standartlarında eğitime sahiptir. Bologna eğitim esaslarına uygun şekilde eğitim verilmektedir. Bu nedenle öğrencilerimiz de mavi diplomaları ile, uluslararası geçerli bir eğitim alma şansını elde edecektir. Mezun olduğunuzda ülkede kariyer olanaklarını değerlendirebilir, aynı zamanda birçok Avrupa Ülkesi’nde de çalışmak için adımlar atabilirsiniz. Öte yandan, ülkemizde de YÖK denkliği avantajlarından memnun olacaksınız. Hem işyerinizi açabiliri hem de denklik onayınızı alarak kamu alanında çalışabilirsiniz. Bu nedenle, danışmanlarımızla iletişime geçerek programlarınıza Estonya Üniversiteleri’ni almanızı önermekteyiz.

Ülkede eğitim ilkesi olarak, öğrencilerden mümkün olduğu kadar az harç alınmaya özen göstertilmektedir. Yurtdışından gelen öğrenciler için de aynı durum söz konusudur. Buna göre, öğrencilerimiz de birçok ülkeye göre çok daha uygun harçlar öder ve önemli burs olanakları bulunmaktadır. Burslara başvurabilirsiniz ve öğrenci iken çalışma olanaklarını da değerlendirebilirsiniz. Yaşam giderleri de kesinlikle sizi zorlamayan ortalama rakamlar olacaktır.


ESTONYA’DA ECZACILIK EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Eczacılık eğitimi alan gençlerimiz, son derece avantajlı şekilde geniş kariyer olanaklarına sahip olmaktalar. Bir eczacılık fakültesinden mezun gencimiz, kendi işyerini açabilir, uluslararası kariyer yapabileceği ilaç firmalarında görev alabilir. Elbette bu noktada, alacağınız eczacılık eğitiminin kalitesi ve uluslararası anlamda geçerli olması çok önemlidir. Yurtdışında en avantajlı şekilde, elbette doğru seçimleri yaparak eczacılık eğitimi alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, önereceğimiz seçeneklerin arasında Estonya Üniversiteleri gelmektedir. Estonya Üniversiteleri’nde eczacılık fakültelerinde mükemmel bir eğitim alabilirsiniz. Kontenjanlar sınırlı ve ilgi gerçekten son derece yoğun. Öğrenci danışmanlarımızdan zaman geçirmeden, Estonya’da eczacılık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda bilgi alın, mükemmel bir eğitime siz de adımlarınızı atın.

Estonya’da başkent Talinn ve Tardu kentlerinde son derece kaliteli üniversiteler bulunmaktadır. Siz de hem kamu üniversitelerinde, hem de özel üniversitelerde eczacılık eğitimlerinizi alabilirsiniz. Avrupa Birliği Ülkesi olan Estonya, son derece huzurlu, medeni ve eğitim oranı yüksek bir ülkedir. Bu ülkede asla yabancılık çekmeden ve kendinizi yurtdışından gelen bir yabancı gibi hissetmeden eğitim alacaksınız. Yaşadığınız yıllarda hem aldığınız eğitimden, hem de deneyimlerinizden memnun kalacaksınız. Estonya Üniversiteleri’nde eğitim alırken uygun harç rakamları ile bütçenizi sarsmadan eğitiminizi alacaksınız. Harçları öğrenci danışmanlarımızla birlikte kıyasladığınızda, gerçekten uygun rakamlarda olduğunu göreceksiniz. İngilizce eğitim dilinde eczacılık eğitiminizi alacak ve Europass diplomanızı alacaksınız.

Yaşam giderleri olarak, uygun rakamlar sizleri bekliyor. Temiz, güvenli öğrenci yurtlarında kalabilirsiniz. İsterseniz tek kişilik, isterseniz daha fazla arkadaşınızla kalabileceğiniz odalarda kalabilirsiniz. Bütçenize oranla elbette. Ayrıca, ev, daire de kiralayabilirsiniz. Yeme içme giderleri, uygun marketlerin ve semt pazarlarının sayesinde uygun şekilde alınabilir. Öte yandan, kampuslarda öğrencilerin ekonomik şekilde yemeklerini alacakları kantinler, yemekhaneler de bulunmaktadır. Estonya, yaşam tarzı olarak sosyal haklarının tüm vatandaşlara uygulanmasına önem veren bir ülkedir. Bundan vatandaşlar kadar, yurtdışından gelen kişiler, öğrenciler de yararlanmaktadır. Sağlık sigortanızla da tedavi giderleriniz konusunda sıkıntı çekmeyeceksiniz.

Eczacılık fakültelerinde, eğitimlerinizi alırken, İngilizce dilinizin yeterli olması için hazırlık sınıfında eğitiminizi alabilirsiniz. Yüksek lisans olanakları da bulunmaktadır. Modern laboratuarlar, bilimsel çalışma alanları, kesintisiz internet kullanımı ve bilgisayar altyapısı öğrencilere sunulan özelliklerdir. Tek tek tüm öğrenciler ile ilgilenilerek, kaliteli akademisyenlerin elinde mükemmel bir eczacılık eğitimi almak sizin elinizde. Bu sayede, hem ekonomik anlamda zorlanmayacak, hem de uluslararası geçerli bir diploma alacaksınız. Hemen danışmanlarımızla iletişime geçin.


ESTONYA’DA ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Kuzey Avrupa coğrafyasında bulunan, Baltık Ülkeleri’nden biri olan Estonya, belki soğuk iklimi olan bir ülkedir ama mükemmel ısınma altyapısı ve şehirciliği sayesinde, bu özellik harika şekilde bertaraf edilmektedir. Masalsı kentleri ile görsel anlamda mükemmel bir ülkedir. Başkenti Talinn olup, bir diğer önemli kenti de Tartu’dur. Ülke doğal ve şehircilik özellikleri ile turizm açısından giderek ilgi çeken bir ülkedir. Bir diğer ilgi nedeni ise kaliteli ve modern eğitim veren üniversiteleridir. Bu ülke üniversitelerine olan uluslararası ilgi son derece yoğundur. Talinn’de bulunan, Tallin Universitey of Technology ve University of Talllin ile Tartu Kenti’nde bulunan University of Tartu başta olmak üzere, hem kamu üniversiteleri, hem de özel üniversiteler öğrencilerimizin de memnun olarak eğitim aldıkları kurumlardır.

Ülkemizin deneyimli yurtdışı eğitim danışmanlığı, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak sizlerle Estonya Üniversiteleri arasında bir köprü kurmaktayız. Estonya’da elektrik mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda da bilgi alabilirsiniz. Çünkü, bu ülkenin bilim eğitimi, mühendislik eğitimleri de son derece başarılıdır. Elektrik mühendisliği fakültelerinde amaçladığınız o eğitimi alarak, uluslararası anlamda yani Europass özelliği olan diplomanızı alabilirsiniz. Diplomanızın mavi diploması olması demek, hem Avrupa Ülkeleri’nde, hem de kürsel anlamda kullanmanız anlamına gelmektedir. Ülkemiz için de bu önemli bir durumdur. Estonya Üniversiteleri YÖK denkliği açısından geçerli ve avantajlı eğitimler veren kurumlardır. Ülkemizde, kamu alanında mesleğinizi yapmak için YÖK denkliği başvurularınızda avantajlı olacaksınız.

Estonya Üniversiteleri’nde eğitim yüksek ağırlıklı olarak İngilizce olarak verilmektedir. Seviyenin tamamlanması için öğrenciler hazırlık sınıfında dil eğitimi almaktadır. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri alabilirsiniz ve harç ödemeleri gerçekten diğer ülke üniversitelerine göre son derece uygundur. Yaşam giderleri açısından da zorlanmadan eğitim yıllarınızı geçirebilirsiniz. Uygun üniversite harçları yanında, konaklama, beslenme, yeme içme, sosyal yaşam, ısınma ve diğer fatura giderlerinizin de ekonomik rakamlar olduğunu belirtelim. Konaklama için özellikle ilk ders yılında, yurtlarda kalmanız mantıklı olur ve ortama alışırsınız. Hem temiz, hem de uygun rakamlı yurtlarda kalabilirsiniz.

Öğrenciliğiniz devam ederken çalışabilirsiniz. Ayrıca, mezun olduktan sonra 6 ay iş arama süresini kullanabilirsiniz. Estonya’da kalarak çalışmak isteyen gençlerimiz bu fırsatı değerlendirebilirler. Ülkemize dönebilir ya da geçerli diplomanızla farklı ülkelerde kariyerinize başlayabilirsiniz. Üniversitelerin uluslararası işbirlikleri olduğundan, öğrenciyken birçok kurumla iletişim kurabilirsiniz. Mutlaka, bu avantajlı eğitim olanaklarını değerlendirmelisiniz.


ESTONYA’DA İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Sevimli ve huzurlu bir Avrupa Ülkesi olan Estonya, Avrupa Ülkeleri’nden ve ülkemizden üniversite öğrencilerini ağırlıyor. Sınav şartı bulunmamaktadır ve liseden mezun olmanızla birlikte, diplomanızla üniversiteye kabul edilebilirsiniz. Bir sınav şartı olmadan amaçladığınız bölüme girme şansını bu ülkede bulacaksınız. Ayrıca, Estonya Avrupa Birliği içinde eğitimde modern unsurlar ve yenilikçi anlayış uygulayan ülkelerden biridir. Gerçekten ekonomik rakamlara, modern bir eğitim anlayışı ile, kaliteli eğitim kurumlarında öğrenci olabilirsiniz. Ayrıca mavi diploma alacağınız okullarda eğitim şansı sizleri bekliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrenci danışmanlarımızdan Estonya’da inşaat mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda her zaman bilgi alabilirsiniz.

İnşaat mühendisliği eğitimi almak için kesinlikle en doğru tercihlerden biri Estonya Üniversiteleri’dir. Ülke üniversitelerinde lisans seneleri genellikle 3 sene olup, mezun olduktan sonra yüksek lisans yapma seçeneğiniz de bulunmaktadır ve 2 senedir. Eğitim dili İngilizce olup, öğrencilerimizin dil seviyesinin uygun hale gelmesi için bir sene hazırlık sınıfında dil eğitimi alabileceklerini de belirtelim. İnşaat mühendisliği eğitimlerinizi hem teorik anlamda, hem de pratik eğitimden donanımlı şekilde geçerek alacaksınız. Kendinizi pratik anlamda mesleğe hazır şekilde mezun olmuş göreceksiniz. Estonya, çalışma seçenekleri olarak da öğrencilerimize benzersiz bir avantaj sunmaktadır. Ülke hükümeti tarafından, mezun olduktan sonra 6 ay çalışma izni için süre verilmektedir. Bu süre içinde, ülkede kalarak iş arama sürenizi kullanabilir, ülkede kariyerinize başlayabilirsiniz.

Estonya Üniversiteleri 2.000 EURO gibi başlayan harç rakamları ile sizleri bekliyor. Elbette her üniversite ve bölüm için ayrı harç rakamları uygulanmaktadır. Ancak diğer ülkeler ve eğitim kalitesi ile kıyaslandığında kesinlikle yüksek rakamlar değildir. Üniversiteler sıralamalarında ilk sıralarda yer alan kurumlarda eğitim alacağınızı da ihmal etmemelisiniz. Akreditasyonu yüksek ve dünya yüksek eğitim kurumları tarafından başarılı kabul edilen eğitim kurumlarında öğrenci olmak demek, diplomanızın da uluslararası anlamda geçerli olması anlamına gelmektedir. Talinn ve Tardu kentlerinde bulunan elit üniversitelerde, hem Estonya’lı hem de birçok farklı ülkeden öğrenciler ile bir arada eğitim alacak, farklı bir çevrede sosyalleşme imkanı da bulacaksınız.

İnşaat mühendisliği mezunu olarak mavi diplomanızla birçok ülkede çalışabilirsiniz. Ülkemize dönerek, YÖK denkliği avantajları ile kariyerinizi ülkemizde de yapabilirsiniz. Öğrencilik yıllarınızda bütçenizi yapmakta zorlanmayacağınızı da bilmelisiniz. Estonya ucuz yaşam olanaklarının olduğu bir ülkedir. Medeni, eğitimli ve güvenli bir ülkede olacağınızı da ekleyelim.


ESTONYA’DA MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Avrupa Ülkeleri üniversitelerinde makine mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Bir mühendisin küresel anlamda kariyer yapma olanağı olduğunu düşünürsek, mavi diploma ile mezun olacağınız kurumlarda eğitim almanız çok daha mantıklıdır. İşte bunu Estonya Üniversiteleri sizlere sunmaktadır değerli gençlerimiz. Estonya Üniversiteleri ülkemizden öğrencilerimizi bir sınav şartı olmadan kabul etmektedir. Bununla birlikte, not ortalaması, taban puan şartı da söz konusu değildir. Ancak, acele etmeniz gerekir sevgili gençler, çünkü Estonya Üniversiteleri kaliteli eğitimi ve uygun yani ekonomik eğitim olanakları ile, hem ülkemizden, hem de diğer birçok Avrupa Ülkesi’nden öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Bu nedenle, kayıtlar ilgi görmekte, kontenjanlar kısa sürede dolmaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, Estonya Üniversiteleri için ülkemiz temsilciliğini yürütmekteyiz. Estonya’da makine mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda da en sağlıklı bilgileri alabilirsiniz. Kayıtlar konusunda da size yardımcı olmaktayız. Estonya, öğrencilere son derece değer verilen, hocaların öğrenciler ile birebir şekilde ilgilendikleri, modern eğitim sistemi uygulamaktadır. Siz de öğrenci olduğunuzda dersliklerin az öğrencilerden oluştuğunu, internetin kesintisiz kullanıldığını, bilgisayar kullanımlarının her öğrenci için olduğunu ve yakından bir ilgi gördüğünüzü fark edeceksiniz. Modern laboratuarlar, zengin kütüphane, etüt salonları ile kampusların altyapısı son derece yeterlidir.

Estonya Üniversiteleri, mühendislik fakülteleri de başta olmak üzere, ekonomik harç rakamları ile dikkat çekmektedir. Bu ülkede, makine mühendisliği fakültelerinde, İngilizce dilinde eğitim sınıfı, lisans seneleri ve yüksek lisans eğitimlerinizi ekonomik harçlara alabilirsiniz. 2.500 EURO civarında başlayan eğitim harçlarından memnun kalacak, karşılığında dünya sıralamalarında eğitim alma şansını elde edeceksiniz. Çok daha avantajlı bir durum ise, mezun olduktan sonra ülkede 6 ay süresince kalabilirsiniz. Bu süre devlet tarafından size iş arama izni olarak verilecektir. Ülkede kariyer yapmak isterseniz, bu da mümkün.


ESTONYA’DA MİMARLIK EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Mimarlık eğitimi almak isteyen gençlerimize kesinlikle göz ardı etmeyecekleri, son derece memnun kalacakları bir teklifimiz var. Önerimize kulak verin ve siz de hayalini kurduğunuz mimarlık eğitimini en mükemmel şekilde alın. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak bugüne kadar birçok öğrencimizin yurtdışında eğitim alması için destek olduk, Estonya Üniversiteleri hakkında en doğru bilgileri ve desteği de sizlere sunmaktayız. Şubelerimiz, çağrı destek hatlarımız, internet sitemiz ile öğrenci danışmanlarımızdan Estonya’da mimarlık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında detaylı bilgileri almanızı ısrarla önermekteyiz. Hemen başvurularınızı yaparak, sınav hazırlanma stresi yaşamadan siz de mimarlık öğrencisi olmak için adımlarınızı atabilirsiniz.

Estonya, modern, sevimli, huzurlu bir Avrupa Birliği Ülkesi’dir. Okuma yazma oranı yüksek, kültürlü ve eğitimli insanların yaşadığı bir ülkedir. Öğrencilerimize da ülkenin kaliteli üniversiteleri kapılarını açmaktadır. Tabi ki Eurostar güvencesi ve danışmanlığı ile. Ülke üniversiteleri arasında en önemli üç kurum, dünya sıralamasında en iyi 500 üniversite arasında yer almaktadır. Diğer özel ile kamu üniversiteleri de son derece kaliteli, parmakla gösterilen yüksek eğitim kurumlarıdır. Bologna esaslarına göre, Avrupa Birliği üniversiteler olarak eğitim veren kurumlar, bu noktada öğrencilerine seçkin eğitim sunmaktalar ve mavi diploma vermekteler. Bu diplomanın önemi tartışılmaz şekilde büyük, size dünya genelinde birçok ülkede kariyer yapmanın kapılarını aralayacak. Estonya’da 6 ay kalarak iş aramak hakkınızı da kullanabilirsiniz. Ek gelir için öğrenci iken de çalışma olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Mimarlık fakültelerinde üç yıl süren lisans eğitiminizi, İngilizce dilinde alacağınızdan seviyeniz yeterli değilse, bir sene hazırlık sınıfında eğitim alarak değerlendirebileceksiniz. Öte yandan, mezun olmanızdan sonra yüksek lisans olanakları da sizleri bekliyor. Kampus yaşamından da memnun kalacaksınız. Birçok aktivite ve sosyal yaşam imkanı sizleri bekliyor olacak. Öğrenci kulüplerinde zaman geçirebileceksiniz ve spor, sanat, kültür gezileri, sosyal etkinliklere katılabileceksiniz. Birçok kültürden farklı arkadaşlar edineceksiniz. Hocaların yakın ilgisi ile mesleki eğitiminizi alırken zorlanmayacaksınız. İnternet ve bilgisayar destekli eğitiminiz, modern laboratuarlarda ve çalışma alanlarında pekiştireceksiniz. Hem teorik anlamda, hem de pratik anlamda mükemmel bir mimari eğitim alacaksınız.

Bu kadar önemli avantajlara sahip üniversitelerde eğitim alırken sadece birkaç bir Euro tutarında senelik harçlar ödeyeceksiniz. Yaşam giderleri için de birçok Avrupa Ülkesi’nden çok daha düşük rakamlarda bütçe ayırmanız yeterli olacak. Önerimiz, kesinlikle bu avantajlı eğitim seçeneklerini değerlendirmenizdir. Memnun kalacağınızdan eminiz.


ESTONYA’DA PSİKOLOJİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Psikoloji eğitimi almak isteyen gençlerimiz için gerçekten çok önemli bir bilgiyi vermek istiyoruz. Gerçekten çok önemli avantajlarla, siz de bir sınava girmeden psikoloji eğitimi alabilirsiniz. Hem de son derece kaliteli bir okulda ve bütçenizi zorlamadan. Avrupa Birliği Ülkesi olarak, Estonya giderek parlayan bir yıldız olma yolunda ilerlemektedir. Estonya Üniversiteleri ise dünya sıralamalarında ön sıralarda olan, modern ve kaliteli eğitim sunan kurumlardır. Neden siz de Estonya Üniversiteleri’nde öğrencilik yapmayasınız? Mezun olduğunuzda birçok kurumda ve ülkede kariyerinizi yapabilirsiniz. Öncelikle, Estonya Hükümeti tarafından, mezun olan öğrencilere, öğrencilerimiz dahil olmak üzere, altı ay çalışma izni için oturma izni verilmektedir. Bu şansı da değerlendirebilirsiniz ve ülkede çalışabilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, ülkemizde Estonya Üniversiteleri’nin de temsilciliğini yapmaktayız. Estonya’da psikoloji eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında siz de en doğru bilgiyi öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Kayıt başvurularınız ve işlemlerinizle ilgili tüm süreçlerde sizinle olacağız. Ülkede başkent Talinn de bulunan üniversiteler ve diğer önemli şehir olan Tartu Üniversiteleri kapılarını açmış sizleri beklemektedir. Psikoloji eğitimi dahil, lisans dersleri genellikle 3 sene olarak sürmektedir. Eğitim dili ise ağırlıklı olarak İngilizce’dir. Elbette kayıt sırasıda, dil seviyesi aranmaktadır. Dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler ise hazırlık sınıfında eğitime alınmaktadır. Bu şekilde, lisans seneleri için hazır hale gelmektedirler.

Yüksek lisans olanakları da öğrencilerimizi bekliyor. Diğer ülke üniversiteleri ile kıyaslandığında harç rakamlarının son derece uygun olduğunu göreceksiniz ki, dünya sıralamalarında önemli sıralarda olan üniversitelerde öğrenci olacaksınız. Özellikle, büyük üç üniversitenin dünyanın en iyi ilk 500 üniversitesi arasında olduğunun altını çizelim. Eğitim kalitesi tartışılmaz olan üniversitelerden bahsediyoruz. Psikoloji eğitiminizi kapsamlı şekilde alacaksınız. Mezun olduğunuzda ise, pratik anlamda mesleğinizi yapmaya hazır hale geleceksiniz. Mezun olduğunuzda önemli avantajlar sizleri bekliyor olacak, çünkü elinizde mavi diplomanız olacaktır. YÖK denkliği açısından da avantajların sizleri beklediğini belirtelim.

Kampus içinde, modern dersliklerde eğitiminizi, alanlarında önemli eserleri olan hocalarınızdan alırken, modern bir eğitim ile kendinizi mükemmel şekilde ifade etmenize olanak sağlanırken, sosyal anlamda da zaman geçirebilirsiniz.

Kampusların içinde, kütüphaneler, etüt salonları, spor tesisler, kantin ile yemekhaneler, sağlık merkezleri, sanat odaları ve öğrenci kulüpleri gibi birçok birim bulunmaktadır. Bir yandan öğrencilik yaparken, diğer yandan boş zamanlarınızda sosyal anlamda zaman geçirebilirsiniz. Dolu dolu geçireceğiniz öğrencilik yılları sizleri bekliyor.


ESTONYA’DA TIP EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Son derece huzurlu ve sevimli bir Baltık Ülkesi olan Estonya’da üniversite eğitiminizi almaya ne dersiniz? Doğal güzellikleri ile benzersiz ve modern özellikleri ile, ekonomik olanaklarının da büyük etkisiyle, bu ülkede yaşamak bir öğrenci olarak sizi son derece memnun edecek. Estonya’da tıp eğitimi almak, özellikle, tıp alanında meslek eğitimi almak isteyen gençlerimiz için son derece avantajlı. Bu ülkede kaliteli tıp okulları bulunmaktadır. Başkent Talinn’de bulunan seçkin üniversitelerde tıp fakültelerinde, bir sınav şartı olmadan kabul ile öğrenci olabilirsiniz. Estonya’da tıp eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında en doğru bilgileri ise öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Ön kayıt, kontenjan başvuruları ve kesin kayıt işlemlerimiz için danışmanlarımız sizlere destek verecekler. Mutlaka acele edin, yoğun talep olan üniversiteler için başvurunuzu yapın.

Estonya Üniversiteleri’nde tıp eğitimi İngilizce dilinde verilmektedir. Buna göre, lisans eğitimlerinde yüzde seksene yakın bir ölçü ile bu dilde eğitim alındığını belirtelim. Dil seviyesinin yeterli duruma gelmesi için, gençlerimizin hazırlık sınıfında dil eğitimi almaları söz konusu olmaktadır. Üstelik aldığınız tıp fakültesi diplomanız YÖK denkliği açısından son derece avantajlı olacaktır. Mezun olduğunuzda YÖK denkliği başvurunuzu yaparak, geçerli diplomanızla kamu alanında doktor olarak çalışabilirsiniz. Mavi diploma almak ise çok önemli bir özellik, tıp fakültesi diplomanızın Europass olması, hem Avrupa Birliği ülkelerinde hem de birçok dünya ülkesinde doktorluk yapabilmeniz anlamına gelmektedir. Tallin University of Technology, University of Tallinn ve Tartu Kenti’nde bulunan University of Tartu gibi üniversiteler dünya sıralamasında üst sırada olan kurumlar. Eurostar olarak anlaşmalarımız, bağlantılarımız olan kurumlardır. Ayrıca birçok kaliteli, seçkin kamu üniversiteleri ile özel üniversiteler de eğitim almanız üzere sizlere kapılarını açmış bulunmaktadır.

Estonya Üniversiteleri’nde üniversite ücretleri de diğer Avrupa Ülkeleri’ne oranla son derece ekonomik. Bunun altını çizelim. Yüksek harçlar yok acaba eğitim kalitesi daha mı düşük diye kesinlikle düşünmeyin. Son derece kaliteli okullarda eğitim alacaksınız. Okul ücretleri, 2.400 EURO ile 6.000 EURO arasında değişmektedir. Uygun rakamlardan memnun olacağınızdan eminiz. Hem lisans eğitimleri, hem de yüksek lisans eğitimleri için ülke üniversitelerini tercih edebilirsiniz. Genel olarak, geçim giderleriniz konusunda da ekonomik olanaklar sizleri bekliyor. Yaşam giderleriniz ve konaklama masraflarınız için uygun bir ortalama bütçe ayırarak siz de öğrencilik yaşamınızı zorlanmadan ikame ettirebilirsiniz. Çalışma olanakları ile ek gelir de elde edebilirsiniz.


ESTONYA’DA HUKUK EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Yurtdışında, yıllardır hayalini kurduğunuz hukuk eğitimini almaya ne dersiniz? Siz de sınava girmeden, üstelik lise diplomanızla, hangi lise bölümünden mezun olduğunuzun da önemli olmaması avantajı ile siz de hukuk fakültesinden mezun olabilirsiniz. Ülkemizdeki sınav şartı malum ama bu uygulama her ülkede bulunmamaktadır. Avrupa Üniversiteleri’nde küresel kariyer imkanı sunacak diplomanızı almak üzere, hukuk eğitiminizi alabilirsiniz. Yurtdışında eğitim deyince, aklınıza sizi maddi anlamda zorlayacak ülkeler ve üniversiteler gelmesin. Son derece ekonomik rakamlara, mükemmel kaliteli eğitim veren, ayrıcalıklı olacağınız üniversitelerde öğrenci olabilirsiniz. Bu ülkeler hangileri? İlk olarak Estonya’yı saymak mümkündür. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız’dan Estonya’da hukuk eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında en doğru bilgileri alabilirsiniz.

Estonya Üniversiteleri öğrencilerimize de mühendislik, eğitim fakülteleri, hukuk fakültesi gibi birçok bölümde eğitim imkanı sunmaktadır. Siz de bu seçkin okulların bir parçası olabilirsiniz. Hem kamu üniversiteleri, hem de özel üniversitelerde hukuk fakülteleri bulunmaktadır. Başkent Tallin ve diğer önemli kent Tartu’da bulunan üniversiteler öğrencilerimize kapılarını açmaktadır. Öğrenci danışmanlarımıza zaman geçirmeden geliniz, desteğimizle, kontenjanlardan ön kaydınızı yaptırarak, hukuk fakültesinde öğrenci olmak için yararlanın. Estonya Üniversiteleri, başta hukuk fakülteleri olmak üzere, yüksek eğitim ve dünya standartlarında eğitim sunan kurumlardır. Bu sayede, yurtdışında yüksek sıralamalarda yer alan, akreditasyonu olan yüksek eğitim kurumlarıdır. Dünya çapında tanınma ve YÖK tarafından tanınan kurumlardır. Bu noktada, ülkemizde diplomalarının onaylı olmasını, haklı olarak öngören öğrencilerimiz için belirtelim, YÖK denkliği açısından da tanınan ve geçerli olan kurumlardır.

Mezun olduğunuzda hukuk diplomanızla kendi ülkenizde çalışabilirsiniz. Kamu alanında hakim ve savcı, avukat olarak eğitiminizi pratiğe mesleki olarak aktarabilirsiniz. Avrupa Ülkeleri’nde, Estonya’da, Avrupa Birliği Kurumları’nda diplomanızla görev alabilirsiniz. Bu eğitimi alırken İngilizce dilinde lisans eğitimlerinizi alacaksınız. Yüksek lisans olanakları da öğrencilerimize sunulmaktadır.

Son derece avantajlı olan hukuk fakültesi eğitiminizi alırken, Estonya Üniversiteleri’nde hem kendinizin, hem de ailenizin bütçesini sarsmayacaksınız. Yaşam giderleri bakımından da ekonomik olanaklar sizleri bekliyor. Öğrenciler için ulaşım çok daha ekonomik ve uygun fiyatlı yurtların olduğunun altını çizelim. Kampus içinde ve yakınlarında bulunan öğrenci yurtları, yurtdışından gelen öğrencilere de açıktır. Daire kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Birkaç arkadaşınızla birlikte kiralayabilirsiniz. Isınma ve diğer giderler için de fatura rakamları çok daha ekonomiktir. Kaliteli bir hukuk eğitimi almak sizin elinizde.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1