Tartu Üniversitesi

Avrupa’nın en güzel ve en modern ülkelerinden biri olan Estonya üniversite eğitimi için gençlere mükemmel şartlar sunmaya devam ediyor. Sınav sistemi olmadan yurt dışında üniversite okumaya imkan sunan Estonya eğitim sisteminin Türk öğrencilere sunduğu fayda oldukça fazla.

Estonya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Tartu Üniversitesi

  Estonya’nı başarılı ve dünya genelinde bilinen bir üniversite olması ile üniversitenin seçilme oranı fazla olmaktadır. Tartu üniversitesinde bulunan bölümlerde bu alanda öğrencilere kariyer açısından katkı sağlamaktadır. Türkiye’den geçiş imkanı sağlayan lisans programları sonrasında da yatay geçiş kolaylığı vermektedir. Bu anlamda öğrenciler hiçbir zorluk ve sınav kaygısı yaşamadan Tartu üniversitesi bölümlerinde yer alabilmektedir.

  Estonya kültürünü en çok yansıtan alanlardan biri de Tartu olmaktadır. Tartu üniversitesinde yer alan öğrencilerde bu durumdan ötürü konforlu ve gelişmiş sisteme uygun eğitim almaktadır. Üniversitede yer alan sağlam araştırma imkanı tüm öğrencileri olumlu etkiliyor. Başarısız öğrencilerinde bile bu alanda aldıkları eğitim avantaj sağlıyor. Tüm dünya genelinde bilinen bir üniversite olan Tartu üniversitesinde uluslararası tanınmışlıkta söz konusudur. Bölüm olarak da öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan bu üniversitede donanım ve uygulamalı eğitim almak da mümkündür.

  Yök tarafından da sağlanan sınav sistemi ile Tartu üniversitelerinin eğitiminin tamamlanması sorunsuz olabilmektedir. Öğrencilerin denklik sınavını başarı ile vermesi de Türkiye’de çalışma alanını genişletecektir. Ortalama 4 yıl şeklinde alınan lisans eğitimi sonrasında Türkiye’de iş kurmak da mümkündür.

  Her yıl ortalama 19.000 öğrenciye eğitim veren üniversite yıllık olarak 400 öğrencisini de dışarıdan almaktadır. Dünyaca bilinen bir üniversite olmasından ötürü üniversitenin kontenjanları kısa bir sürede tamamlanmaktadır. 1632 yılından bu yana başarılı olarak eğitim vermeye devam eden Tartu üniversitesi Avrupa standartlarını da sorunsuz olarak karşılamaktadır. Kamu üniversitesi olması ile üniversite Erasmus projesi üyeleri arasında da yer alıyor. Bu nedenle yurtdışından gelen öğrencilerin eğitim düzeyleri yüksek şekilde bulunuyor.

  Üniversite olarak da büyük bir yapıya sahip olan Tartu üniversitesinin sosyal etkinlikleri de sürekli devam etmektedir. Öğrenciler teorik eğitim alırken bir yandan sosyal açıdan da gelişim kazanabilmektedir. Üniversitenin resmi sayfasında etkinlikler de anlık şekilde verilmektedir. Tüm üniversite öğrencilerinin de bu durumdan haberdar olması için üniversite içerisinde bildirimlerde sürekli olarak yapılmaktadır. Öğrencilere yönelik yapılan tüm etkinlikler aynı zamanda ücretsiz şekilde olmaktadır. Bu yüzden Tartu üniversiteleri öğrencileri mutlu ve başarıya açık şekilde bulunmaktadır. Fiyat olarak da öğrencilerinin ve ailelerinin zorlanmaması ile Türkiye’den tercihler de artmaktadır.

  Estonya’nın en iyi üniversitesi olarak da bilinen Tartu üniversitesinde bölüm zenginliği de vardır. Türkiye’den geçiş yapan öğrenciler lise mezuniyet durumunu değerlendiremeden ve LYS sıkıntısı çekmeden Tartu üniversitesi bölümlerine geçiş yapabilmektedir. Bu alanda bulunan öğrenciler yalnızca eğitimlerine odaklanmakta ve başarılı bir kariyere sahip olma yönünde ilerlemektedir. Her öğrenci için pozitif uygulama imkanı bulunan üniversitenin eğitim şartlarına ek olarak gelişmiş bir kütüphanesi de olması ayrıca avantajdır.

  En uygun zamanda kayıt yaptırmak ve üniversitenin imkanlarından daha çok yararlanmak isterseniz Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile iletişime geçmelisiniz. Her yıl Estonya ülkesine öğrenci gönderiminde bulunan firma üniversitenin tüm kampanyalarından önceden haberdar olabilmektedir. Büyük bir kitleye sahip olan üniversitenin bölüm çeşitliliği de bu alanda fazladır.


  Tartu Üniversitesinde Eğitim İçin 10 Geçerli Neden

  Her bölüm kendi alanında eğitim süresinde farklılık gösterebilmektedir. Bunun için öğrenciler kayıt yaptırırken eğitim süresi durumunu da öğrenebilmektedir. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı alanlarında öğrenciler kayıt öncesi de eğitim süresini öğrenebilmektedir. Online şekilde de iletişime geçerek yurtdışı eğitimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yurtdışındaki eğitimin tamamlanmasının ardından öğrenciler Türkiye’de iş yapmak istemektedir. Böylece öğrenciler yök denklik sınavına giriş yaparak yurtdışında edindikleri diplomayı Türkiye’de de geçerli kılabilecektir. Bu konuda kolay olarak değerlendirilen denklik sınavı için belirli bir mezuniyet başarı puanına sahip olmak da gerekmektedir.

  Eğitim alırken ailelerine yük olmak istemeyen öğrenciler tatil zamanlarında çalışma fırsatını da değerlendirmektedir. Bu nedenle öğrenciler için hem çalışıp hem de okuma alanı açılmış olacaktır. Tartu üniversitesinde eğitim alırken bir yandan Türkiye çalışmak da ara tatillerde mümkündür. Tüm Tartu üniversitelerinde geçerli olan sınavsız geçiş işlemi ile öğrenciler sınav kaygısı yaşamamaktadır. Her yıl binlerce öğrencinin geçiş yaptığı Tartu üniversiteleri bölümlerinde yapılması gereken tek işlem harç yatırımlarının gününde olmasıdır. Böylelikle sorunsuz olarak öğrenciler lisans eğitiminde yer alarak meslek edinebilmektedir.

  Dünyanın her yerinden tercih edilen Tartu üniversitesinde okumak için bölüm seçimi ve bölümler için gerekli harç yatırımlarını yapmak gerekmektedir. Öğrenciler bu iki durumu gerçekleştirdikten sonra sınav kaygısı olmadan Tartu üniversitesi lisans eğitimlerini tamamlayabilmektedir. Dil eğitiminde bulunurken lisans programını da tamamlamak Tartu üniversitesi bölümlerinde mümkündür. Bunun için öğrencilerin hem avantajlı hem de düşük gider ile okumasının avantajları fazlaca bulunmaktadır. Geniş kapsamlı bir şekilde yapılan araştırmalarda da Tartu üniversitesi bölümlerinin avantajları fazlaca bulunmaktadır.


  Tartu Üniversitesi Puanları

  Ülkede yaşam koşullarının fazla maliyetli olmaması da öğrenciler için avantaj anlamına gelmektedir. Bu nedenle lise mezunu olan her öğrenci Tartu üniversitesinde yer alabilmektedir. Sınav şartı olmadığı gibi taban puanı da aramayan üniversitenin tüm bölümleri öğrencilere açık olarak bulunuyor. Bu alanda kayıt işlemleri içinde Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sürekli aktif olarak hizmet vermektedir.

  Öğrencilerin üniversiteye geçiş için ÖSS ya da LYS gibi puanlara ihtiyacı yoktur. Buna ek olarak Tartu üniversitesinde eğitim almak için taban puanı gibi durumlarında incelenmesi söz konusu değildir. Geniş kapsamlı olarak belirlenen bu durum tamamen tüm öğrencilerin eğitim alması şeklinde belirleniyor. Tartu üniversitesi bölümleri olarak bulunan işletme tıp fakültesi, eczacılık, diş hekimliği, mimarlık gibi bölümlerde sınavsız ve puansız olarak tercih edilebiliyor.

  Tartu üniversitesi bölümlerinden alınan eğitimlerin başarı ile sonuçlanması öğrenciler için zorlayıcı değildir. Başarı sonrası üniversiteden alınan belgenin Türkiye’de de geçerli olmasını sağlayan sınav sistemine yök denklik sınavı denmektedir. Öğrenciler mezun olduktan sonra Türkiye’de yök denklik sınavına girerek Türkiye fırsatlarını değerlendirebilmektedir.

  Öğrencinin kariyer planlamasına göre belirlenen üniversite eğitiminde istenilen bölüm seçilebilmektedir. Puana göre bölüm sıralaması gibi sorunlarda Tartu üniversitesinde yoktur. Sınavsız ve puansız olarak Tartu üniversitesinin bölümleri ayarlanabilmektedir. Öğrenciler psikolojik olarak zorlanmadan her bölümde rahatlıkla yer alabilmektedir.


  Tartu Üniversitesi Şartları

  Üniversiteye bağlı olarak bulunan bölümlerin harç yatırımları değişiklik gösteriyor. Bu nedenle öğrenciler tam anlamı ile bir fiyat bilgisine sahip olamamaktadır. Tartu üniversitesinde yer alan bölümlerin hem harç yatırım bilgilerine hem de genel öğrenim bilgilerini Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığından öğrenebilirsiniz.  Çünkü Eğitim şartlarında bulunan fiyatlar her yıl değişiklik gösterebilmektedir.

  Liseden mezun olduktan sonra eğitimini yurtdışında tamamlamak isteyen öğrenciler gerekli şartları değerlendirmektedir. Bu alanda bulunan şartlar genel anlamda lise mezuniyeti olmaktadır. Bunun dışında pek zorlayıcı bir durumu bulunmayan üniversitede kayıt işlemleri de kolay olarak yapılabilmektedir. Birçok bölümü bulunan üniversitede öğrencilerde her yıl tercih yapabilmektedir. Öğrencilerin bölüm seçimi sonrasında harç yatırımında bulunması da kayıt işlemlerinin büyük kısmının tamamlanmasına yol açacaktır. Sonuç olarak kısa bir sürede Tartu üniversiteleri bölümlerinde yer alarak öğrenciler lisans eğitimlerinde bulunabilecektir.

  Her bölümün ve ders seçeneğinin kendi içerisinde zorlukları olabilmektedir. Fakat öğrenciler meslek seçimlerinde bulunurken her zorluğu yaşaması kariyerde tecrübe kazanmalarını sağlayacaktır. Öğrencinin eğitim açısından kazanmasını sağlayan eğitim sistemi de zorlayışı olmamaktadır. Bu anlamda öğrenciler Tartu üniversitelerinde zorlanmadan yer alarak eğitimlerini başarılı şekilde tamamlamaktadır.


  Tartu Üniversitesi Fiyatları

  Bölüm farkı olmadan öğrenciler Tartu üniversitesindeki alanlara geçiş yapabilmektedir. Bu yüzden Tartu üniversitesinde okuma imkanı oldukça fazladır. Öğrencilerin KYK’nın geri ödemeli burs sistemini değerlendirmesi de bu alanda mümkündür. Aynı şekilde başarılı öğrenciler için tam burslu okumak da söz konusudur. Bunun için ders puanlarının da yüksek olması gerekiyor. Öğrenciler için erken kayıt yaptırma işlemi sonrası içinde garantili olmaktadır. Çünkü yurtdışı eğitim sistemlerinde her yıl belirli kontenjanda öğrenci alınması mümkündür. Kayıt zamanını tam gününde takip etmek için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığında bulunmak gerekmektedir. Bu konuda tecrübeli şekilde bulunan firmada öğrenciler zamanında kayıtta yaptırabilmektedir.

  Her bölüme ayrıca önem veren iş imkanları ülkeye göre de fazladır. Öğrenciler en düşük gider ile okudukları yurtdışı eğitimleri sonrasında Türkiye dahil olmak üzere tüm dünyada iş kurabilmektedir. Bu nedenle Tartu üniversitelerinde okumak hem avantajlı hem de kariyer açısından mantıklıdır.

  Lisans eğitim harçları için belirlenen fiyatlar yıllık şekilde olmaktadır. 7070 EURO şeklinde belirlenen Tartu üniversitesi eğitim fiyatlarında öğrenciler 1 yıl boyunca en iyi şartlarda ve Avrupa standartlarında eğitim alabilmektedir.

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1