Tallinn Üniversitesi

Avrupa’nın en güzel ve en modern ülkelerinden biri olan Estonya üniversite eğitimi için gençlere mükemmel şartlar sunmaya devam ediyor. Sınav sistemi olmadan yurt dışında üniversite okumaya imkan sunan Estonya eğitim sisteminin Türk öğrencilere sunduğu fayda oldukça fazla.

Estonya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Tallinn Üniversitesi

  Bölümlere olan ilgi ve önemden ötürü öğrenciler Tallinn üniversitesi nde donanım olarak başarı sahibi olmaktadır. Genel anlamda edinilen bilgi ve teorik öğrenim ile de bu durumu en hızlı şekilde sonuçlanmaktadır. 7500 gibi bir sayıya sahip olan öğrenci kapasitesi Tallinn üniversitesinin seçim özelliğini arttırıyor. Bu zamana kadar ortalama 70.000 mezun veren üniversitede öğrenciler mezuniyet sonrasında direkt olarak iş fırsatlarını da değerlendirebiliyor.

  Güçlü bir eğitim sistemine sahip olan üniversitede öğrenciler Avrupa standartlarına sahip olan bilgi içerikleri ile karşılaşmaktadır. Her bölümde bulunan dil eğitimi sınıfı ilk sene öğrencilere ücretsiz olarak verilmektedir. Bu yüzden de Tallinn üniversitesinin eğitim kapasitesi oldukça geniştir. Uluslararası öğrenci kapasitesine ve yerleşimine sahip olan üniversitede 800’ geçkin olarak çalışan da bulunmaktadır. Yaşam konforu olarak da öğrencilerin her sorununu gideren üniversitede sürekli olarak aktivite ve etkinlik bulunmaktadır.

  Tallinn üniversitesinde bulunan araştırma ve gözlem alanları da öğrenciler için ayrıcalık olarak değerlendirilmektedir. Araştırmacı olarak bulunan öğrencilerinde bu alanda birçok imkanı vardır. Bu nedenle Tallinn üniversitesi uluslararası üniversite statüsünde de olmaktadır. Bu anlamda Tallinn üniversitesinde ciddi anlamda gelişim de söz konusudur. Öğrencilerin sunduğu fikirler araştırılıp en kısa sürede geliştirilmektedir.

  Eğitim ücretlerine bakıldığında Türkiye’den daha uygun birçok alanda bulunuyor. Öğrenciler Türkiye vakıf üniversitelerinde daha çok harç yatırımında bulunduğu gibi üniversite masrafları da fazla oluyor. Tallinn üniversitesinde bölümlere göre düşük olan harç yatırımı Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile daha uygun şekle dönüştürülebilir. Erken kayıt kampanyaları da yenilenen harç miktarları ile Tallinn üniversitesinde daha ekonomik şartlarda eğitim almak da mümkündür.

  Gelişmekte olan bir ülkede bulunan tüm imkanların öğrencilerin kolay yaşamına göre belirlenmiştir. Hayat şartları arasında bulunan konaklama ve yeme içme alanları da öğrenci giderlerine orantılı olarak belirlenmiştir. Zaten uygun olarak bulunan Estonya yaşam şartları öğrenciler için ayrıca ekonomiktir. Tallinn üniversitesinin gelişmesi de öğrencilerin için avantajdır.

  Türkiye’den tercih önceliği bulunan Tallinn üniversitesi bölümleri yüksek kalitede ekonomik eğitim olarak değerlendiriliyor. Hem kariyer açısından gelişim hem de öğrencilerin sosyal gelişimi olarak çalışmaları oldukça önemlidir. Güvenli bir şehir olarak da bilinen üniversitede öğrenciler, hırsızlık ya da darp gibi sorunlarla neredeyse hiç karşılaşmamaktadır. Bu nedenle Tallinn üniversitesinin seçilme oranı büyüktür. Birçok yurtdışı eğitim alanlarına göre Avrupa standartlarında verilen eğitim olarak Tallinn üniversitesi önde gelmektedir.

  İngilizce eğitimi ile başlayan ilk yıl dersler ücretsiz olarak verilmektedir. Tallinn üniversitesinin en büyük avantajlarından biri de öğrencilere ücretsiz şekilde ders vermesidir. Lisans programlarına ek olarak öğrenciler 1 yıl ücretsiz olarak dil eğitimini de başarılı şekilde alabilmektedir. Gelişmiş ve dünyaca bilinen zengin içerikte bir yapıya sahip olan Tallinn üniversitesinde kütüphane her öğrenciye açıktır.

  Tallinn üniversitesini tercih eden öğrenciler şehir merkezinde bulunan toplu taşıma araçlarını da ücretsiz kullanmaktadır. Her açıdan öğrencilere destek veren ülkede güvenli ve konforlu yaşam oturmuş durumdadır. Bu yüzden öğrenciler mezun olduktan sonra da ülkede kalmak isteyerek yaşamaktadır. Bu imkanda Tallinn üniversitesi tarafından öğrenciler verilmiştir.


  Tallinn Üniversitesi Eğitim İçin 10 Geçerli Neden?

  Genel olarak üniversitelerde her bölüm için eğitim süreleri farklılık gösterebilmektedir. Bölümlerin içerik ve eğitim planlamasını bakımından iki yıl, üç yıl, dört yıl, beş yıl veya altı yıl olarak değişebilmektedir. Tallinn üniversitesinde de bu eğitim süreleri aynı şekilde değişiklik gösterebilmektedir. Öğrencilerin ortalama 4 ya da 5 yıl süre aralığında eğitim alması sonucunda Türkiye’de iş bulmak da önemlidir. Yök denklik sınavı sayesinde öğrencileri tüm dünya genelinde bulunan eğitim alanları sonrasında Türkiye’de çalışabilmektedir. Bu durum aynı zamanda öğrencilerin sınavsız olarak geçiş yaparak üniversitesi okumasını da sağlayacaktır.

  Hem üniversite sırasında hem de üniversitesi eğitimi sonrasında öğrenciler Türkiye’de çalışma imkanına sahip olmaktadır. Bunun için herhangi bir işlem yapmaya ya da sınava girmeye de gerek yoktur. Öğrenciler Tallinn üniversitesinde okurken tatillerde Türkiye’ye gelerek çalışarak ekonomiye katkıda bulunabilmektedir.

  Öğrencilerin lisans okuma alanında en çok merak ettikleri durumlardan biri yurtdışı üniversitelerin kayıt yaptırırken sınav durumunun olup olmadığıdır. Yalnızca harç yatırımında bulunarak yapılan kayıtlar ile sınav durumu ortadan kalkmaktadır. Öğrenciler hiçbir zorluk yaşamadan lisans eğitiminde bulunarak kariyer sahibi olabilmektedir. Her yıl devam eden yurtdışı eğitim seçimlerinden ötürü Tallinn üniversitesindeki Türk öğrenci sayısı da oldukça fazladır. Öğrencilerin genel anlamda başarı kazanması ve iyi bir kariyer sahibi olması da yurtdışı eğitimlerinde gereklidir. Bu nedenle Türkiye’den Tallinn üniversitelerine geçiş durumu oldukça fazla şeklinde değerlendirilmektedir. Böylece Tallinn üniversitesinin seçilme özellikleri de giderek artıyor.


  Tallinn Üniversitesi Puanları

  Kariyer açısından eğitimi fazlaca önemli olan Tallinn üniversitesinin bölümleri de dünya çapında tercih edilen ve iş fırsatının yüksek olduğu bir bölümdür. Yalnızca harç ücretini ödeyerek yapılan yurtdışı eğitim imkanında eğitimin tamamlanmasının ardından lisans mezunu olmak da ayrıca bir avantajdır. LYS sınavı stresi olmadan ve lise diplomasında herhangi bir puana bakılmadan Tallinn üniversitesi bölümlerini tercih etmek mümkündür. Öğrenciler Türkiye şartlarının çok üstünde bulunan İşletme, diş hekimliği, tıp fakültesi, mühendislik bölümleri ve mimarlık alanlarını sorunsuz olarak alabilmektedir.

  Tallinn üniversitesinden mezun olarak Türkiye’de çalışmak isteyen her öğrenci YÖK denkliği sınavından alacağı sonuç doğrultusunda ülkemizde mesleklerini yapmaya hak kazanmaktadırlar. Başarılı bir şekilde bitirilen Tallinn üniversiteleri bölümlerinin Türkiye’de iş olanakları da fazlaca vardır. Puansız olarak geçişi yapılan üniversiteye mezuniyet sonrası da başarı belgesi kolaylıkla alınabilmektedir. Kaliteli bir eğitim standartlarında verilen eğitim ile öğrenciler mezun olduktan sonra kariyerine hazır olarak bulunmaktadır.

  Üniversitelerinin kayıt bilgiler ve bölümleri hakkında detaylı bilgiyi Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlık merkezinden alabilirsiniz. Hangi bölümü okumak istediğiniz konusunda da yardımcı olan danışmanlık merkezi sizin için en iyi bölümü göstermektedir. Başarı öğrencileri için burs durumu sürekli olarak bulunuyor. Bunun yanı sıra KYK geri ödeme bursları da öğrenciler için ayrıcalık şeklinde değerlendiriliyor. Öğrencilerin eğitim hayatı boyunda burs alması ve sonrasında bunu geri ödemesi de ayrıca değerlendiriliyor. Böylece hiçbir zorluk yaşamadan başarılı olarak eğitim alabilir mesleğinize en uygun adımı atabilirsiniz.


  Tallinn Üniversitesi Şartları

  Öğrencilere herhangi bir şart ya da kural bırakmayan Tallinn üniversitelerinde yalnızca kayıt yapmak gerekmektedir. Kayıtların onaylanması ve eğitim sistemine giriş içinde düşüm miktarda bulunan harç yatırımlarının yapılması gerekmektedir. Böylece sorunsuz olarak Tallinn üniversitelerinde eğitim almak mümkün olacaktır. Tallinn üniversitesi açıldığı günden bu yana binler mezun vermiştir. Üniversite mezunları genellikle başarılı bir eğitim sürecinden sonra dünyanın çeşitli yerlerinde kendi alanlarında iş yapmaktadırlar. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığında mezunlar hakkında da detaylı bilgiler mevcuttur.

  Üniversitelerin genellikle taban puan uygulamaları öğrenci kontenjanlarının olmasından dolayı vardır. Kendi kontenjanlarını belirleyerek taban puan belirlemesi yaparlar. Talin üniversitesi de her bölüm için belirledikleri ayrı ayrı taban puan uygulaması yapmaktadır. Her üniversitenin ve ülkenin eğitim sistemi farklı olmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin kayıt işlemleri de farklı zaman aralıklarında gerçekleşmektedir. Kayıt yapılması ve zamanında harç yatırımı dışında öğrenciler için zorlayıcı şartlar bulunmamaktadır.

  Tallinn üniversitesi dünya üzerinde popülerlik kazanmış çok başarılı bir üniversitedir. Üniversite bünyesinde çok sayıda bölüm bulunmaktadır. Bu üniversitede okuman isteyen öğrenciler yurt dışı eğitim danışmanlık şirketinin yönlendirmesi ile kayıt yaptırmak mümkündür. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı bu alan en uygun zamanları belirlemekte ve üniversitenin sunduğu şartları önceden bilmektedir. Öğrencileri de bu alanda hazırlayarak erken kayıtlara yönlendirmektedir.


  Tallinn Üniversitesi Fiyatları

  Tüm bölümler için öğrencilerin giderleri farklı olabilmektedir. Bu nedenle harç miktarlarını göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Eğitim süresi boyunca kolay yaşam şartlarının olduğu Tallinn’de öğrencilerin giderleri pek olmamaktadır. Bu yüzden Tallinn üniversitesinde eğitim almak mantıklı şekilde değerlendirilmektedir.

  Eğitim süresi boyunca öğrencilerin yıllık olarak belirli harç yatırımlarında bulunması gerekmektedir. Türkiye şartlarından uygun olarak belirlenen harç yatırımları bölümlere göre değişebilmektedir. Tallinn üniversitesi fiyatları olarak değerlendirilen bu alanda fiyatlar 1600 – 4000 ve 2400 – 3300 şeklinde belirlenmiştir. Ortalama fiyatlarda bölümlere göre dağıtılmıştır.

  Sınavsız ve uygun şartlara geçişi bulunan Tallinn üniversitesi bölümlerinde Türkçe eğitim almak da mümkündür. Her alanı öğrencilerin en iyi eğitim alması yönünde belirlenmesi de Tallinn üniversitesini fiyatlarına göre konforlu yapmaktadır.

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1