Estonya Ucuz Mu?

Coğrafi engellere ve yüksek yaşam maliyetlerine takılmadan Estonyada eğitim almak mümkün. Estonya ucuz mu eğitim hayatının ucuz üniversite başvuru, kayıt işlemlerinin bölüm harç ücretlerinin çok düşük fiyatlara olduğu ülkede eğitim programlarına katılmak büyük bir avantaj olacaktır.

Estonya'da Eğitim

Estonya Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Estonya, Avrupa’nın giderek yıldızı parlayan ülkelerinden biridir. Başkenti Talinn olan ülke, bir Baltık Devleti Ülkesi’dir. Baltık Denizi’ne oldukça uzun kıyıları olan ülke, hem anakarası, hem de birbirinden güzel adaları ile dikkat çekmektedir. Baltık Denizi kıyıları yanında, aynı zamanda, ülke, Rusya ve Letonya ile sınır komşularıdır. Estonya Halkı, milliyetçi, geleneklerine ve yaşam şekline düşkün bir ülkedir. Modern ve geleneklerini aynı zamanda batıya dönük yüzü ile korumuş bir ülkedir. Ülkenin eğitime verdiği önem de tartışılmaz. Okuma yazma oranı son derece yüksektir ve küçük yaşlardan itibaren eğitim başlamaktadır. Üniversite eğitimi alan gençler de çok sayıda ve nüfus genelinde yüksek eğitimlilerin sayısı ağırlıktadır.

Estonya bir Avrupa Birliği ülkesidir. Bu nedenle, AB ülkesi olmanın avantajlarını da yaşamaktadır. Buna üniversiteler de dahildir. Bologna kriterlerin uygun eğitim sistemi uygulanır. Diplomalar da hem AB ülkelerinde, hem de dünya genelinde geçerli olan mavi diplomalardır. Europass diploma ile birçok ülkede çalışabilirsiniz. Ayrıca, Estonya Üniversiteleri, YÖK denkliği açısından avantajlı diplomaları ile dikkat çeker ve YÖK tarafından da tanınmaktadır okullar. Sınav şartı olmadan giriş yapmak ve öğrenci olmak için siz de danışmanlığımızla iletişime geçebilirsiniz. Aklınızda eğitimle ilgili birçok soru olabilir ve son derece doğal. Bunların başında ise Estonya ucuz mu? sorusu gelmektedir.

Ülke, birçok Avrupa Ülkesi’ne göre, ekonomik olanaklar sunmaktadır ve üniversiteleri de buna dahildir. Başkent Talin ve Tartu kentlerinde önemli üniversiteler bulunmaktadır. Bu şehirlerdeki üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Bu üniversitelerde senelik okul harçları, yaklaşık olarak, 2.500 EURO ile 3.500 EURO arasında değişmektedir. Yüksek lisans eğitimleri ise, 3.500 EURO ile 6.000 EURO arasında değişmektedir. Diğer AB ülkeleri ile aynı eğitim kalitesinde olmakla birlikte, harç rakamlarının gerçekten uygun olduğunu kıyaslama yapınca göreceksiniz. Estonya ucuz mu? sorusunun ilk kriteri olarak, okul harçlarının son derece ekonomik olduğunu belirtelim. Öğrencilerin,kampus içinde birçok olanaktan ücretsiz ya da uygun rakamlarla yararlanmaları da mümkün olmaktadır. Buna göre, kafe, restoran ve yemekhaneler son derece uygun rakamlıdır. Kütüphane,internet, spor salonları, sanat ve diğer etkinlik alanları ise ücretsizdir. Bu sayede, avantajlı olarak öğrencilerimiz de yararlanmaktadır.

Estonya ucuz mu? sorusunun diğer bir yanıtı da yaşam giderleridir. Uygun rakamlarla yurtlarda ve kiralık dairelerde kalabilirsiniz. Ülke başkenti ve birçok kentinde toplu taşıma ücretsiz olarak halka sunulmaktadır. Bu öğrencilerimiz için son derece avantajlı bir durumdur. Yeme içme ve diğer günlük giderlerinizi de bütçenizi zorlamadan yapabilirsiniz. Öğrenci iken çeşitli çalışma olanaklarından yararlanabilirsiniz. Öte yandan, mezun olmanızdan sonra da, ülkenin size sunduğu bir avantaj olarak, 6 ay ülkede kalabilir ve bu iş bulma süresini değerlendirebilirsiniz. Notlarınızı yüksek tutmaya dikkat ediniz, bu üniversitelere kabul edilme şansınızı artıracaktır. Sizinle yakından ilgilenecek hocalarınız, birden fazla dil öğrenme imkanı, geçerli diploma ve ekonomik avantajlar sizleri bekliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1