Estonya Tıp Bilimleri Üniversitesi

Avrupa’nın en güzel ve en modern ülkelerinden biri olan Estonya üniversite eğitimi için gençlere mükemmel şartlar sunmaya devam ediyor. Sınav sistemi olmadan yurt dışında üniversite okumaya imkan sunan Estonya eğitim sisteminin Türk öğrencilere sunduğu fayda oldukça fazla.

Estonya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Estonya’da Tıp Bilimleri Üniversitesi

  Tıp bilimleri alanında eğitim almak lise mezuniyetinden sonra öğrenciler için büyük bir avantaj olmaktadır. Özellikle tıp gibi bir alanda kariyer planlaması yapmak dünyanın her yeri için mümkündür. Estonya ülkelerinde de yapılan öğrenci tercihler bu durumu doğrulamaktadır. Tıp alanında ilerlemek ve kariyer düzenlemesinde bulunak öğrenciler için Estonya Tıp Bilimleri Üniversitesi büyük bir avantajdır.

  Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan Estonya Tıp bilimleri üniversitesi inceleme ve araştırma olarak da en yüksek statüde olmaktadır. Türkiye’deki eğitim masraflarından daha az giderlerin olması da Estonya üniversitelerini avantajlı yapmaktadır. Ülke olarak hem yüksek kalitede bir eğitim sistemi hem de ekonomik bir çalışma sistemi olarak değerlendirme de yapılabilmektedir. Öğrencilerin bu açıdan katkılı olarak eğitim alabilmesine neden olanlarda biri de ücretsiz dil eğitimidir.

  Büyük ve gelişmiş bir yapı olarak değerlendirilen Estonya Tıp bilimleri üniversitesi yaşamda dahil olmak üzere yıllık 8000 EURO gider alabilmektedir. Ekonomik olarak değerlendirilen bu üniversitede tıp bilimleri alanında gelişim göstermek de kaçınılmaz olacaktır. Gerek arşiv ve kütüphane gerekse üniversite yaşam şartları olarak Estonya Tıp bilimleri birçok Avrupa üniversitesinde önde olarak tercih ediliyor. Genel anlamda öğrencilerin yurtdışı eğitim programlarının da başında bulunan Estonya üniversitelerinin tüm bölümleri kariyer açısından önemlim bir yere sahiptir.

  Gelecek açısından da önemli olan tıp bilimleri bölümünde bulunan öğrenciler hastane ve medikal alanında iş yapabilmektedir. Daha geniş bir iş fırsatı alanına sahip olan tıp bilimleri bölümünde dünyanın her yerinde sayısız işe sahip olmak da mümkün olacaktır. Laboratuvar ve ameliyathanelerde de tıp bilimleri alanında iş yapabilmek söz konusudur. Son derece gelişmiş olarak bulunan bu alanlara ek olarak özel araştırma merkezleri de üniversite içerisinde öğrencilere açık şekilde yer alıyor. Öğrenciler eğitimlerini tamamlarken bir yandan da kariyer gelişimlerini tamamlıyor.

  Türkiye’ye göre çok daha avantajlı bulunan Estonya üniversitelerinin sınavsız geçiş işlemi öğrencilerin ayrıca sınav stresinden de kurtulmasına yol açıyor. Tüm eğitim hayatı boyunca öğrenciler LYS ya da ÖSS gibi sınavlara hazırlanmak yerine kariyerlerine de odaklanabilmektedir. Bu durum Estonya üniversitelerinin başarını da katlamaktadır. Estonya üniversitesinin giderleri Türkiye oranları ile karşılaştırıldığında da avantajlar fazlaca bulunuyor. Çünkü eğitim ve yaşam olarak Türkiye üniversitesi yıllık 8000 TL gider şeklinde belirlenmiş. Türkiye vakıf üniversitelerinde ise yıllık olarak 55.000 TL gider söz konusudur. Estonya üniversitelerinde bu durum yaşam koşulları da dahil olmak üzere 8000 EURO şeklinde ortalama olmaktadır. Bu anlamda öğrenciler hem yüksek kalitede eğitim almak hem de ekonomik olarak okumak için Estonya üniversitesi tıp bilimleri alanını tercih ediyor.


  Estonya’da Tıp Bilimleri Eğitim İçin 10 Geçerli Neden?

  Tıp alanında en iyi gelişime sahip olmak ve dil alanından da gelişmeler yaşamak Estonya’da mümkündür. Özellikle 1 yıl dil eğitimi ve hazırlık sınıfının olması öğrencilerin gelişimini olumlu etkilemektedir. Bunun yanı sıra gene eğitim süresi her üniversitenin eğitim durumuna göre değişlik göstermesi şeklinde değerlendiriliyor. Kayıt yaptıracağınız üniversitenin eğitim süresini Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık firmasından alabilirsiniz.

  Lise mezuniyet belgesinin olması dışında herhangi bir sınav istemeyen Estonya üniversitelerinde tıp bilimleri içinde herhangi bir sınav şartı bulunmamaktadır. Öğrencilerin bu alanda sınav kaygısı ve stresi yaşamaması da gelecek açısından önemlidir. Harç yatırımları ve kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından tıp bilimleri alanında bilgi almak kaçınılmaz olacaktır. Öncelikle lise mezuniyetini sorunsuz olarak tamamlamak gerekmektedir. Bunun ardından işlem sırasında yanılmamak ve zaman kaybı yaşamamak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması ile iletişime geçmek karlı olacaktır. Bu alanda tecrübeli olarak hizmet veren sistem en ekonomik durumları da bildirmektedir.

  Üniversite eğitiminin tamamlanmasının ardından öğrenciler Türkiye’de iş yapmak isteyebilmektedir. Bu nedenle başarılı olarak elde edilen diplomanın Türkiye’de de geçerli olması gerekmektedir. Bu durum için Türkiye şartlarında yök denklik sınavı bulunuyor. Tip bilimleri mezunları bu alanda sınava girerek Türkiye’de de çalışabilmektedir. Yök denklik sınavına uygun olarak taban puanına sahip olmanın yanı sıra bu alanda başarı elde etme sonucunda tıp bilimleri alanında Türkiye’de çalışmak mümkündür. Bu sınavın başarı ile verilmesi sonrasında Türkiye’nin her yerinde iş fırsatı da yakalayabilirsiniz.


  Estonya’da Tıp Bilimleri Üniversitesi Puanları

  Lise mezunu olarak yapılan kayıtlarda diploma puanının bağlı olduğu bir durum yoktur. Bu yüzden öğrenciler için sınav ya da puan hesaplaması söz konusu değildir. Yurtdışı eğitim imkanlarında tek şart olarak okumak şeklinde çalışmalarda düzenlemektedir. En uygun şekilde belirlenen harç paraları ile hem öğrenciler hem de aileler zorlanmamaktadır. Hatta bu alanda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık alanı ile iletişime geçerseniz size uygun durumları da bildirecektir. Gerek konaklama gerekse yeme içme alanında da uygun fiyatlar ile karşılaşmak Estonya’da mümkündür.

  Öğrenciler için sınav ya da puan durumu aramadan yapılan kayıt işlemlerinde herhangi bir şarta bakılmamaktadır. Lise mezuniyetinin olması dışında gerekli harç yatırımlarının da gününde gerçekleşmesi dışında herhangi bir şart durumu söz konusu değildir. Bir süre sonra Türkiye’ye geçiş yapmak isteyen öğrenciler yatay geçiş hakkını kullanabilmektedir. Fakat bunun için 1. Yıl ders notlarının yüksek olması gerekmektedir. Tercih edeceği Türkiye üniversitesinin de bu puana uygun kontenjan açması işlemlerin kolaylaşmasını sağlar. Her yılın sonunda yatay geçiş işlemleri yapılabilmektedir.

  Puan ya da sınav şartı bulundurmayan üniversitede öğrencilerin eğitim alabilmeleri için her koşul denenmektedir. Öğrenciler bu alanda yer aldıkları tüm fırsatları ekonomik olarak değerlendirebiliyor. Hatta herhangi bir taban puanı ya da LYS puanına bile bakılmamaktadır.


  Estonya’da Tıp Bilimleri Üniversitesi Şartları

  Estonya’da tıp bilimleri eğitimi almak için öğrencilerin gerekli olarak verilen kriterleri yerine getirmesi gerekmektedir. Sistem üzerinden giriş yapılarak gerekli kriterleri öğrenmek de bu açıdan mümkündür. Böylece sıkıntı yaşamadan tıp bilimleri eğitimi almak mümkün olacaktır. Teknolojinin gelişimini olumlu etkileyen mesleklerden biri tıp bilimleri kesinlikle geriye doğru gitmemektedir. Bu nedenle meslek açısından en avantajlı seçimlerden biri olan tıp bilimleri Estonya üniversiteleri ile ayrıca avantajlı hale gelmektedir. Öğrenciler için hem iyi bir eğitim almak hem de sürekli tutulan bir meslek edinmek tıp bilimleri ile mümkündür.

  Öğrencilerin burs almaları ya da Erasmus programlarına katılmaları ayrıca avantajlı olabilmektedir. Bu durumu değerlendirerek en az maliyet ile eğitim almak da mümkündür. Bunun yanı sıra Estonya ülkesinde geçerli olan düşük harç yatırımları öğrencileri zorlamamaktadır. Dil sorunu yaşaman alınan eğitim ile Türkiye’de çalışmak da ayrıca avantajlı olabilmektedir. Bu alanda gerekli olan denklik sınavını başarı ile vermek ve kısa sürede işe başlamak olacaktır. Yök denklik sınavı için gerekli durumlarda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerinde öğrencilere verilmektedir.

  Maddi ve manevi bir zorluğu bulunmayan tıp bilimleri okumada eğitim sonrasında başarı elde etmek mümkündür. Bu nedenle öğrencilerin eğitim hayatlarında iyi notlar alması gerekli bilgi birikimine sahip olması gerekmektedir. Bunun dışında Estonya ülkesinde yaşamak ve eğitim almanın herhangi bir zorluğu olmamaktadır.


  Estonya’da Tıp Bilimleri Üniversitesi Fiyatları

  Uygun fiyatlarda sağlanan harç parası dışında öğrencilerin zorlandıkları bir durum görülmemektedir. Öğrenciler için ayrıca indirimi bulunan Estonya ülkesinde sorunsuz bir yaşam sürdürmek de mümkündür. Bu açıdan öğrenci aileleri de zorlanmamaktadır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı uzun yıllardan bu yana hizmet vermektedir. Bu nedenle Estonya ülkesi üniversitelerinde bulunan tıp bilimleri alanında mezunlarda fazlaca bulunmaktadır. Bu konuda gerekli bilgiyi almak için firma ile online olarak da iletişime geçebilirsiniz.

  Lise diplomasına sahip olmak ve ilk olarak online şekilde Estonya üniversitelerinden birinde tıp bilimleri bölümünü tercih etmek gerekmektedir. Bu işlemleri sorunsuz şekilde tamamlamak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığını tercih edebilirsiniz. Ortalama olarak yıllık 8000 EURO şeklinde bir gider ile öğrenciler sorunsuz olarak eğitim alabilmektedir. 8000 EURO gider içerisinde bulunan miktarın 4000 Euro’su yıllık üniversite harç yatırımıdır. Geriye kalan ise öğrencinin konaklama ve yeme içme alanında kullanabileceği miktar olarak değerlendirilmektedir.

  Tıp bilimleri gibi bir alanda meslek edinmek öğrenciler için büyük bir avantajdır. Aynı zamanda bu eğitim Estonya ülkesinde olduğunda ayrıca kazançlı olabilmektedir. Eğitim bittikten sonra öğrencilerin zorlanmadan iş bulabilmesi de tıp bilimleri okumanın mantıklı olduğunu göstermektedir.

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1