Estonya Burs İmkanları

Estonya üniversite okuma ülke uzak olmasına rağmen birçok öğrencinin hayalleri arasındadır. İleride mesleki kariyerinizi iyi bir meslek dalında gerçekleştirmek istiyorsanız fakat maddi durumunuz elverişli değilse bu konuda Estonya Burs imkanlarından yararlanarak bütçenizi ayarlayabilir ve eğitiminize devam edebilirsiniz.

Estonya'da Eğitim

Estonya Üniversiteleri Burs İmkanları

Kuzey Avrupa coğrafyasının en önemli ülkelerinden biri olan Estonya, öğrencilerimiz için de son derece önemli bir hale geldi. Bu sevimli ülkenin başkenti Talinn ve önemli bir kısmı denize kıyısı olan, son derece estetik şehirleri ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir ülkedir. Rusya ve Letonya ile sınırları bulunmaktadır. Hem anakara, hem de adaları ile kesinlikle ziyaret edilmesi gereken ülkelerden biridir. Yeşil ve mavinin son derece zengin şekilde bir araya geldiği ve bu şekilde, zengin görselliğin olduğu ülkedir diyebiliriz. Öğrencilerimizin de dikkatini çeken ülke,  Bir Avrupa Ülkesidir ve öğrencilerimiz bu ülkede oturma izni aldıklarında, Schengen vizeleri olacağından, aynı zamanda tüm AB ülkelerine giriş çıkış yapabilirler.

Estonya, yenilikçi ve her zaman gelişme yönünde olan bir ülkedir, bu anlayışını eğitim kurumlarına da yansıtmaktadır. Üniversitelerinin giderek yükselen kalitesi, önemli eğitim otoriteleri tarafından da benimsenmektedir ve kabul edilmektedir. Bologna eğitim esasları bu ülke üniversitelerinde uygulanmaktadır. Ayrıca, eğitim kadrosu öğrencilerin altyapısı sağlam eğitim alması için son derece yeterli ve uygundur. Dil seviyeleri uygun olmayan öğrenciler için kapsamlı dil kursları bulunur. Dil eğitimi lisans sınıflarının hazırlık sınıflarında da son derece yeterli şekilde verilmektedir. Lisans seneleri üç sene, yüksek lisans ise iki sene sürmektedir. Okul ücretleri, diğer ülkeler ile kıyaslandığında son derece uygundur ve ayrıca öğrencilerin Estonya burs imkanları ile ekonomik anlamda rahatlaması da söz konusu olacaktır.

Estonya burs imkanları, öğrencilerimizi de kapsamaktadır. Ülkede hem ülke vatandaşı öğrenciler için, hem de yurtdışından gelen öğrenciler için başvuru imkanları tanınmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almanızı ve bilerek yurtdışı eğitimlerinden ve burs olanaklarından yararlanmanızı istiyoruz. Ülkemiz, kamu kurumlarımız bünyesinde yurtdışında eğitim veren burs olanaklarından yararlanabilirsiniz. Gerçekten, size yardımcı olacak burs olanakları ile yarı burslu ya da tam burslu olarak kendinize  imkan sağlayabilirsiniz. Kredi başvuruları da yapabilirsiniz. Özel sektörde hizmet sunan firmalar, vakıflar, dernekler arasında da öğrencilerimize maddi yardımlar sağlayan birçok seçenek olduğunu ekleyelim.

Estonya burs imkanları, hem devlet bünyesinde, hem de üniversiteler bünyesinde sunulmaktadır. Üniversitelerin burs olanaklarında genellikle yüksek not ortalaması aranmaktadır. Bu nedenle, öğrencilerimize önerimiz, her zaman not ortalamalarını yüksek tutmalarıdır. Avrupa Birliği bünyesinde verilen burslar da öğrencilerimizi kapsayacak şekilde, yani hem birlik üyesi ülkelerin vatandaşı olan öğrencilere, hem de yurtdışından, ülkemizden gelen öğrencilere de burs imkanı sağlar. Bu sayede, çok sayıda maddi yardım, eğitim alan öğrencilerimize sunulmaktadır. Estonya gibi, hem modern, hem de diğer Avrupa Ülkeleri’ne göre çok daha avantajlı bir ülkede siz de öğrenci olabilirsiniz. Uygun rakamlı okul ücretleri, ücretsiz toplu taşıma imkanları, konaklama ve yeme içme giderlerinin ekonomik olması sizi gerçekten zorlamayacak.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1