Estonya YÖK Denklik

Lise yılları senin için sona erdi ya da ermek üzere. Eğitimine yurtdışında devam etmek istiyorsun. Kaliteli bir öğrenimi Avrupa’da deneyimlemekten yanasın. İngilizce eğitim olmalı ve üniversiten dünya sıralamasında önemli bir yere sahip olmalı.

Estonya'da Eğitim

Estonya Üniversiteleri YÖK Denklik

Lise yılları senin için sona erdi ya da ermek üzere. Eğitimine yurtdışında devam etmek istiyorsun. Kaliteli bir öğrenimi Avrupa’da deneyimlemekten yanasın. İngilizce eğitim olmalı ve üniversiten dünya sıralamasında önemli bir yere sahip olmalı. Tüm bunları düşünüyorsan Estonya senin için son derece cazip bir ülke olacaktır. Soğuk havası sıcak insanları ile seni etkileyecek ülke tam bir öğrenci cennetidir. Uluslararası birçok öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve onları geleceklerine hazırlamaktadır.

Baltık ülkelerinin incisidir Estonya. Kuzey Avrupa’da yer almaktadır. Başkenti Talindir. Nüfusu 1, 316 milyondur. Resmi dili Estonca’dır. Ancak ülkede İngilizce yaygındır. Birbirinden başarılı üniversiteleri vardır. Eğitim dili İngilizce olan programlardan mezun olan öğrenciler hem Avrupa’nın havasını koklamakta hem de mesleki olarak tam donanımlı bir şekilde mezun olmaktadırlar. Talin üniversitesi, Talin Teknoloji üniversitesi, Tartu üniversitesi gibi birçok okul burada yer almaktadır. Yıllık harç ücretleri de son derece makuldür.

Para birimi Euro olan Estonya’da buna rağmen yaşam masrafları çok yüksek değildir. Ekonomik üniversite harç ücretleri ve yaşam koşulları sebebiyle de Estonya göz doldurmaya devam etmektedir. Burada ki üniversitelerde eğitim alan öğrencilerin diplomaları uluslararası geçerlidir. Ayrıca, üniversiteler ülkemizde akademik süreci yöneten yükseköğretim kurumu tarafından tanınmaktadırlar. Yurtdışında öğrenim görecek öğrenciler ilk olarak gidecekleri ülkede ki üniversitenin tanınırlığı ile ilgili olarak yükseköğretim kurumuna başvurmaları gerekmektedir. Bir dilekçe doldurarak kendi adınıza eğitime başlayacağınız yıl tanınırlık belgesini mutlaka almalısınız. Mezun olduğunuzda YÖK denklik Estonya üniversiteleri için daha sistemli ve rahat bir şekilde sağlanacaktır. Dünya sıralamasında yer alan bu okullardan mezun olanlar mesleki açıdan geniş bir bilgiye sahip olmaktadırlar. Birbirinden kaliteli üniversitelerde yer alan alanlarında en iyi akademisyenlerden ders almaktadırlar.

Estonya’da öğrenim gören öğrenciler en son teknolojiler ve laboratuvar imkânlarından faydalanmaktadırlar. Ayrıca Avrupa’da Erasmus, ya da staj gibi olanakları da mevcuttur. Hayallerini gerçekleştirmek ve kaliteli eğitim için yola çıkmak istiyorsan bu ülke tam sana göre olacaktır. Hem güvenlik açısından hem de kalite ve yaşam standartları olarak seni mutlu edecektir. Bunların yanında YÖK denklik Estonya üniversitelerini de cazip kılmaktadır.  Geleceğine yön vermenin en değerli yolu Estonya’dan geçmektedir. Daha iyi bir kariyer daha prestijli bir eğitim burada seni bekliyor. Üstelik YÖK denklik Estonya ile dilersen ülkene dönerek kendi mesleğini de yapabileceksin. Ülkemizde denklik şartları YÖK yönetmeliğiyle belirlenmiştir.  Öğrenci mezun olduktan sonra dilekçe ve gerekli belgelerle kuruma başvurur ve komisyon incelemesine tabi tutulur. Yurtdışında almış olduğu dersler, ders içerikleri incelenir. Eğer komisyon gerek görürse fark dersi almasını talep eder ya da yine komisyon talep ederse öğrenci bir seviye belirleme sınavına tabi olur. Bu da kendi eğitim aldığı derslerden sorumlu tutulacağı bir sınavdır. Siz de yurtdışında eğitim alarak bu süreçleri tamamlayıp daha başarılı bir kariyere sahip olabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1