Gürcistan'da İngiliz Dili ve Edebiyatı

İngiliz Dili ve Edebiyatı, milyonlarca öğrencinin okumak istediği bir bölüm. Hem İngiliz Edebiyatına hâkim olabileceğiniz, hem de anadiliniz gibi İngilizce konuşmanızı sağlayacak bu bölüm, ülkemizdeki hemen her üniversitede yer alıyor.

Gürcistan'da Eğitim

İçindekiler

Gürcistan İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Eğitimi

İngiliz Dili ve Edebiyatı, milyonlarca öğrencinin okumak istediği bir bölüm. Hem İngiliz Edebiyatına hâkim olabileceğiniz, hem de anadiliniz gibi İngilizce konuşmanızı sağlayacak bu bölüm, ülkemizdeki hemen her üniversitede yer alıyor. Bu bölümden mezun olan öğrenciler, kısa sürede iş hayatına atılabiliyor ve yüksek kazançlar ile hayatlarına devam edebiliyor. Çünkü İngilizce, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük önem verilen bir dil. Tabi ÖSS gerçeği, bu bölümü okumak isteyen yüz binlerce öğrencinin hevesini kursağında bırakıyor. Yurtdışında okumak ise belli bir maliyet gerektirdiğinden genellikle Türk ailelerin karşılayamadığı bir durum oluyor. Eurostar Yurtdışında Eğitim Danışmanlık Firması olarak, uzun yıllardır aydın neslimiz için, en başarılı ama en ekonomik yurtdışı üniversitelerini bulunuyoruz. Günümüze kadarki süreçte milyonlarca öğrenciyi hayallerindeki meslekle buluşturmanın özgüvenini yaşıyoruz.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı 5 yıllık bir bölümdür. Bunun ilk yılında öğrenciye Gürcüce de dahil olmak üzere, Rusça ve temel İngilizce dersleri verilir. Geri kalan 4 yıl ise bölüm derslerinden oluşmaktadır.


Gürcistan İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Gürcistan’da okuyacağınız bu bölüm için YÖK denkliği bulunuyor. Ancak bazı Gürcü üniversiteleri Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından tanınmıyor. Bizler kayıt aşamasında bu üniversitelere dair sizler bilgilendiriyor olacağız. Geleceğinize yön verecek olan kararı ekibimiz ile birlikte rahatlıkla verebilirsiniz.


Gürcistan İngiliz Dili ve Edebiyatı YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik sınavı yalnızca İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde değil, diğer tüm bölümlerde söz konusu olan bir sınavdır. Amaç yurtdışı üniversitelerinden aldığınız diplomanın, yurtiçi üniversitelerinden alınan diploma ile eşdeğer olmasını sağlamaktır. Ayrıca YÖK denklik sınavına giren ve kazanan öğrenciler, KPSS’ye girme hakkını da kazanırlar.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı okuduktan sonra ister ülkemizde, ister Gürcistan’da ya da ister farklı bir Avrupa ülkesinde çalışabilirsiniz. Gürcistan eğitim verdiği gençlerin ülkede kalıp çalışmasına da olanak tanıyan bir ülke. Ancak Türkiye’ye dönerseniz de buradaki pek çok işletme, İngilizce biliyor olmanız sayesinde sizlere iş verecektir.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

İngiliz dili ve edebiyatı bölümünü ülkemizdeki herhangi bir üniversitede minimum 15.000 – 20.000 yıllık bedellere okumanız gerekecektir. Gürcistan’da da bu bedeller hemen hemen aynı, hatta daha düşüktür. Üstelik yaşam koşulları en rahat olan ülkelerden de biridir.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Üniversite giriş sınavı, ülkemize özel hazırlanan ve yapılan bir sınavdır. Gürcistan da dahi olmak üzere başka hiçbir ülkede üniversite giriş sınavı uygulanmaz. Dolayısıyla Gürcistan’daki dilediğiniz üniversiteye sınavsız olarak giriş yapabilirsiniz.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Gürcistan İngiliz Dili ve Edebiyatı okumak için en uygun ülkelerden biridir. Çünkü İngilizce bu ülkede yaygın olarak kullanılmaktadır. Bizler İngiliz Dili ve Edebiyatı okumak isteyen danışanlarımıza Gürcistan’ı sıklıkla tavsiye ediyoruz. Bizlerce Türk öğrenci Gürcistan’daki üniversitelerde hem İngiliz Dili ve Edebiyatı, hem de diğer bölümlerde öğrenim görmektedir.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Yapmanız gereken tek şey, kayıt süreci açıldığında lise diplomanız ile birlikte en yakın acentemize uğramaktır. Bunun dışında ne bir sınava girmenize, ne de zorlu kayıt süreçlerine katlanmanıza gerek bulunuyor. çünkü geriye kalan tüm prosedür ile bizler birebir ilgileniyoruz.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumanın Avantajları?

Bu ülkede okumanın belki de en büyük avantajı, ülkemize 1 saat uzaklıkta bulunuyor olmasıdır. Ayrıca bu ülke giriş çıkış işlemleri için vize ve pasaport talep etmez. Aileniz sizleri görmeye yalnızca kimlikleri ile gelebilirler.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Bitirenler, Mezunlarınız Var mı?

Yalnızca bu yıl binin üzerinde İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunumuz bulunuyor. Bizler Eurostar olarak yalnızca Gürcistan üniversitelerine değil, farklı Asya ve Avrupa ülkelerine de öğrenci göndermekteyiz.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Okuyabilir Miyim?

Eğer başarılı bir öğrenci iseniz, Gürcistan’da çok fazla burs olanağı sizi bekliyor. Başta Gürcistan hükümeti olmak üzere, Türkiye’den gelen başarılı öğrencileri finanse eden onlarca kurum ve kişi bulunuyor. Dolayısıyla başarınızı korumak sureti ile öğrencilik yaşantısı boyunca burs alma hakkına sahipsiniz.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okuyup Türkiye’de Çalışmak

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduğunuzda, anadiliniz gibi İngilizce ve Gürcüce konuşuyor olacaksınız. Dolayısıyla ülkemizde yabancı dilin gerekli olduğu her alanda işe girebilir, yüksek rakamlarda maaş alabilirsiniz. Çünkü ülkemizdeki pek çok işyeri dil tazminatı adı altında yabancı dil bilen çalışanlarını ödüllendirmektedir.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumanın Şartları

Lise mezunu olmak kaydıyla, Gürcistan’daki herhangi bir üniversitede okumak şartını yerine getirmiş olursunuz. Ancak elbette mayıs ayında açılan başvuru sürecini kaçırmamanız, bu ay içerisinde bizimle mutlaka görüşmeniz gerekmektedir.


Gürcistan İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Taban Puanları

Herhangi bir taban puan bulunmuyor. Ancak yine de liseyi derece ile bitirmiş olan öğrenciler, üniversiteler için birkaç adım önde oluyor. Örneğin bu öğrenciler Gürcistan’daki daha iyi okullara yerleşebiliyor.


Gürcistan İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Türkiye’ye yatay geçiş yapabilmenizin en önemli şartı başarınızı ispatlamış olmanızdır. Bunun dışında sizlere yatay geçiş aşamasında da Eurostar ekibi olarak danışmanlık yapmaktayız.


Gürcistan İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Üniversite sınavına hiç girmemiş olsanız dahi, liseden mezun olduktan sonra Gürcistan’da eğitim almaya hak kazanırsınız. Yıllık harç bedeli ödendikten sonra mayıs ayı içerisinde firmamız kaydınızı dilediğiniz okula gerçekleştirecektir.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak istiyorum

Bunu istiyor olmanız hayli doğal. Çünkü Gürcistan eğitim ve yaşam anlamında oldukça ucuz bir ülke. Ayrıca pek çok üniversitesi, dünya çapında okul sıralamasına girmiş, başarılı kurumlardır. Ayrıca yalnızca İngilizce değil, Rusça ve Gürcüce gibi dilleri de öğrenme fırsatı yakalarsınız.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Dönemlik 2.500 – 3.000 USD gibi rakamlara bu ülkede İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca okulunuza yakın bir yurtta aylık 130 – 150 USD gibi rakamlara konaklayabilir ya da arkadaşlarınız ile birlikte ucuz bir öğrenci evi bulabilirsiniz. Kısacası Gürcistan’da rahat ve keyifli bir öğrencilik hayatı geçirebilirsiniz.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak Mantıklı mı?

Eğer hayalinizdeki bölümü okumak için üniversite sınavından yeterli puanı alamadıysanız Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı okumak hayli mantıklı olacaktır. Üstelik Yurtdışı deneyimi de kazanmış olacaksınız.


Gürcistan’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Okumak Zor mu?

Belki ülkenin resmi dili sizi ilk etapta zorlayabilir. Ancak zaten okulunuzda 1 yıl boyunca Gürcüce eğitimi göreceksiniz. Ayrıca üniversitelerin akademik kadroları Türk öğrencilere karşı son derece anlayışlı ve güler yüzlüdür.


Gürcistan’da Türkçe İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi Veren Üniversitelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakülteleri Var mı?

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü yalnızca ülkemizde Türkçe destekli verilmektedir. Zaten ilk yıldan sonra hiçbir ders ülkemizde de Türkçe verilmez. Dolayısıyla Gürcistan’da Türkçe İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitimi veren bir üniversite yoktur.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1