Gürcistan'da İş Sağlığı Ve Güvenliği

İş sağlığı ve güvenliği, artık iş yerlerinin uyulması kanunlarla zorunlu hale getirilmiş kurallarını kapsıyor. Dolayısıyla bu kuralları uygulayacak ve denetleyecek kişilere ihtiyaç duyuluyor. Bu kişiler iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak göreve başlıyorlar.

Gürcistan'da Eğitim

İçindekiler

Gürcistan İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

İş sağlığı ve güvenliği, artık iş yerlerinin uyulması kanunlarla zorunlu hale getirilmiş kurallarını kapsıyor. Dolayısıyla bu kuralları uygulayacak ve denetleyecek kişilere ihtiyaç duyuluyor. Bu kişiler iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak göreve başlıyorlar. Tabi öncesinde herhangi bir üniversiteden de bu alanda eğitim almaları gerekiyor. Ülkemizde herhangi bir üniversitenin lisans bölümünde okuyabilmek için üniversite sınavını kazanmak şart. Özellikle de iş sağlığı ve güvenliği eğitimi almak için yüksek puanlar tutturmak gerekiyor. Tabi bu bölümü yurtdışında sınavsız olarak okumak da farklı bir tercih. Yurtdışı üniversitelerine paranızın yetmeyeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Gürcistan üniversiteleri çok uygun üniversiteleri ile sizleri bekliyor. Tabi tüm bu aşamalarda Yurtdışında Eğitim ile danışmanlık firması olan, Eurostar güvencesi altındasınız.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

İş güvenliği ve sağlığı eğitimi Gürcistan üniversitelerinde lisans bölümü olarak okutuluyor. Ancak bunun öncesinde 1 yıllık bir hazırlık söz konusu. Gürcistan Gürcüce dilinin öğrenilebilmesi için bu hazırlık döneminde İngilizce ve Rusçaya ek vermektedir.


Gürcistan İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Gürcistan YÖK denkliği bulunan üniversitelerin dolu olduğu bir ülke. Bu ülkede elbette YÖK denkliği bulunmayan üniversiteler de bulunuyor. Bizler Eurostar ekibi olarak, kayıt öncesinde istediğiniz üniversite ile yazışıyor ve YÖK denkliğinin bulunup bulunmadığını sizler için araştırıyoruz.


Gürcistan İş Sağlığı ve Güvenliği YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik sınavı yalnızca Gürcistan üniversitelerinde okuyan öğrenciler için yapılmıyor. Tüm yurtdışı üniversitelerinden mezun öğrenciler için hazırlanıyor. Yani eğer öğrenciler yurtdışından mezun olduktan sonra Türkiye’de memur olarak çalışmaya başlamak isterler ise öncelikle bu denklik sınavına girmelidirler. Daha sonra aldıkları diplomalar Türkiye Hükümeti tarafından tanınır.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

İster YÖK denkliği sınavına girin, ister girmeyin, iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldıktan sonra ülkemizde çalışabilirsiniz. Üstelik yabancı dil biliyor olmanız da avantaj sağlayacaktır.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Gürcistan’da alacağınız eğitim ve okuyacağınız üniversiteye göre ödeyeceğiniz yıllık bedel değişkenlik göstermektedir. Ancak bu bedellerin Türkiye’deki ortalama bir üniversitenin harç bedelinden daha yüksek olmadığını söyleyebiliriz. Kısacası bu ülkede çok uygun rakamlara, yabancı dil ağırlıklı mesleki eğitim alabilirsiniz. Yıllık yaklaşık 2.000 ile 2.500 USD arasında eğitim alabileceğiniz onlarca üniversite Gürcistan’da sizleri bekliyor.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Gürcistan’daki herhangi bir üniversitede okumak için herhangi bir sınava girmenize gerek yok. Özellikle de ülkemizdeki ÖSS sınavı yurtdışı üniversitelerinde bir anlam ifade etmiyor. Dolayısıyla bu ülkede sınavsız okumak mümkün.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Gürcistan’da yaklaşık 5 bin Türk öğrenci hayallerindeki mesleki eğitimi alıyor. Eurostar olarak her yıl yüzlerce öğrencimizin kaydını yapmaya da devam ediyoruz. Üstelik son yıllarda İş Sağlığı ve Güvenliği fakültelerine kayıt ettiğimiz öğrenci sayısında da artış söz konusu.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

İş Sağlığı ve Güvenliği okumak için yapmanız gereken şey çok basit. Ne aylarca tek bir sınav için çalışmanız gerekiyor, ne de yüklü tutarlarda kayıt ücreti ödemenize. Lise diplomanız kayıt için yeterli olacaktır.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumanın Avantajları?

İngilizce ve Rusçayı bu ülkede sıkça konuşma fırsatı bulacaksınız. Bu sayede anadiliniz gibi konuşabileceksiniz. Ayrıca Gürcistan pek çok Asya ve Avrupa ülkesinden de göç almakta olan bir ülkedir. Birden fazla ırktan öğrenci ile kaynaşabilir, farklı kültürleri tanıma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarının bu ülkede olduğunu da unutmayın.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Bitirenler, Mezunlarınız Var mı?

İş Sağlığı ve Güvenliği bu ülkede de yeni verilmeye başlanan bir eğitim. Dolayısıyla ilk mezunlarımızı bizler de Eurostar ekibi olarak aldık. Üstelik mezunlarımız aynı yıl içerisinde hayallerindeki işe de kavuştular. Aydın bir geleceği hayallerine kavuşturmanın gururu içindeyiz.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Okuyabilir Miyim?

Gürcistan’da ücretsiz eğitim ve burslu okuma imkânı bulunuyor. Gürcistanlı iş adamları ve devlet tarafından verilen bu burslar Türk öğrencileri de finanse ediyor. Dolayısıyla başarılı bir öğrenci olmanız halinde, çok rahat bir öğrencilik geçirebilirsiniz.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Gürcistan’da okumuş olmanız Türkiye’de çalışmanıza engel teşkil etmiyor. Bilakis, yabancı dil ağırlıklı bir eğitim aldığınız için daha kolay iş bulmanızı sağlıyor. Ancak eğer kamu kurumunda işe girmek isterseniz YÖK denklik sınavına girmeniz şart.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumanın Şartları

Gürcistan’daki bazı öncü üniversiteler, başarılı öğrencileri kadrolarına katmayı daha uygun buluyor. Ancak bunun için herhangi bir sınav uygulamıyor. Liseden başarıyla mezun olmuş olmak yeterli bir kriter. Aynı zamanda kayıt dönemi geçirilmemeli ve belirtilen tarihlerde ödeme yapılmalıdır.


Gürcistan İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Taban Puanları

Sınavsız olarak yerleşebileceğiniz için herhangi bir taban puandan söz etmek de olanaksız olacaktır. Ancak tıpkı ülkemizdeki üniversiteler Gürcistan’daki üniversiteler de dönemlik sınav uygulamaktadır. Okulun başarıyla bitirilmesi için bu sınavlardan geçilmesi şarttır.


Gürcistan İş Sağlığı ve Güvenliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Eğer başarılı bir öğrenci olursanız bu ülkeden diğer Avrupa ülkeleri üniversitelerine de, ülkemiz üniversitelerine de geçiş yapma hakkı kazanırsınız. Genellikle Gürcistan’da okuyan öğrenciler, yatak geçiş hakkını kullanmak istemiyorlar. Çünkü bu ülke öğrenciler için oldukça keyifli ve ucuz bir ülkedir.


Gürcistan İş Sağlığı ve Güvenliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Genellikle Gürcistan üniversiteleri mayıs – haziran dönemlerinde kayıt açmaktadır. Bu kayıt döneminde belli sayıda yabancı uyruklu ve Türk öğrenci de alınmaktadır. Kontenjan dolduğunda alımların da durdurulacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle mayıs ayı içerisinde en yakın Eurostar acentesi ile görüşmelisiniz.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumak istiyorum

Sizler de yurtdışında İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi almak isterseniz hemen bizi arayın. Gürcistan bu ülkeler arasında, kültürel ve ekonomik anlamda en avantajlı olanıdır. Üstelik mezun ettiği öğrencilerine iş bulma imkanı da tanımaktadır.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Yurtdışında herkes üniversite okumak ister. Ancak ekonomik şartlar buna engel olabiliyor. İşte ekonomik anlamda dar gelirli iseniz bu ülkenin üniversiteleri sizleri bekliyor. Üstelik yaşam koşulları da en az eğitim kadar ucuz.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumak Mantıklı mı?

Gürcistan’ın en güzel taraflarından bir tanesi de ülkemize çok yakın olmasıdır. Hatta öyle ki Gürcistan’a geçiş yapmak için ne pasaporta ihtiyacınız ve ne de vizeye. Ailenizi sık sık görmeye gelebilir ve üniversitenin konforlu yurtlarında konaklayabilirsiniz.


Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği Okumak Zor mu?

Gürcistan’da İş Sağlığı ve Güvenliği okumanın zor olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Üstelik ülkede sıkça İngilizce ve Rusça konuşulduğu için de dillere hakim olmanız kısa bir zamanınızı alacaktır. Gürcistan’da bulunan üniversitelerin akademik kadroları, genç ve dinamik, yardım sever güler yüzlü akademisyenlerden oluşmaktadır.


Gürcistan’da Türkçe İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Veren Üniversitelerin İş Sağlığı ve Güvenliği Fakülteleri Var mı?

Gürcistan’da safi Türkçe eğitim almak imkânsız. Ancak bazı üniversitelerde Türk öğrenci yoğunluğu olduğu için, Türkçe ağırlıklı derslere de yer verilmektedir.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1