Gürcistan'da Konuşma Ve Dil Terapisi

İçindekiler

Gürcistan Konuşma ve Dil Terapisi Eğitimi

Çocuk gelişimi, engelli öğretmenliği ve konuşma dil terapisi eğitmenliği son yılların en çok aranan mesleklerinden. Çünkü çocuklara yönelik bu mesleklerde çalışan sayısı ne yazık ki az. Tabi bunda, ülkemiz üniversitelerinin uyguladığı yüksek puan talebinin payı da çok yüksek. Yani bu alanlarda eğitim alıp bu sektörlerde çalışmak isteyen genç nüfus, puanların çok yüksek olmasından kaynaklı, daha az puanla girebilecekleri bölümleri tercih ediyor. Bu bir anlamda gençlerin hayallerinden vazgeçtiği anlamına geliyor. Ancak bu sınavın yalnızca ülkemizde uygulandığını da unutmamak gerekiyor. Yani, farklı bir ülkede üniversite okumak için bu sınava girmenize gerek bulunmuyor. Bizler Yurtdışında Eğitim danışmanlığı firması olarak, yabancı ülkelerdeki üniversitelere kaydınızı gerçekleştiriyor ve hayallerinize ulaşmanızı sağlıyoruz. Üstelik Gürcistan’da bulunan pek çok üniversite ile de irtibatımız bulunuyor. Hemen arayın ve sizler de Eurostar güvencesinde yurtdışında okuma fırsatı yakalayın.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Konuşma ve Dil Terapisi Eğitimi tıpkı bir okul öncesi öğretmenliği gibi 4 yıllıktır. Ancak Gürcistan’da bu 4 yılın öncesinde verilen bir hazırlık sınıfı da bulunur. Amaç gençlerin Gürcüce de dahil olmak üzere, İngilizce ve Rusça öğrenmesidir.


Gürcistan Konuşma ve Dil Terapisi Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

YÖK denkliği Gürcistan’daki üniversitelerin yaklaşık yüzde 80’inde bulunuyor. Zaten Eurostar olarak bizler geri kalan yüzde 20’lik dilim hakkında sizleri bilgilendiriyoruz. Yani bu ülkede okuduğunuz için, devlet memuru olma hayallerinize veda etmek zorunda değilsiniz.


Gürcistan Konuşma ve Dil Terapisi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Bu sınav, yine yalnızca ülkemizde yapılan ve yurtdışından alınan diplomaların tanınmasını sağlayan bir süreçtir. Eğer Gürcistan’da okuduktan sonra bu sınava girer ve kazanırsanız, ülkemizde devlet memuru olmak hakkını da elinizde bulundurursunuz. Çünkü artık YÖK tarafından diplomanız tanınmış olur. Elbette KPSS’ye girme ve kazanma şartı ile.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Konuşma ve Dil Terapisi eğitmenine, hastanelerde, okullarda, kısacası pek çok özel kurum ve kuruluşta ihtiyaç vardır. Kısacası insanın olduğu her yerde bu tarz bir meslek sayesinde para kazanmanız mümkündür. Üstelik kendi terapi merkezinizi de açabilir ve hasta kabulü yapabilirsiniz.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Gürcistan’daki üniversitelerin aldığı ödemeler oldukça cüzi. Bu ülkede 1.500 USD ile okuyabileceğiniz üniversiteler de bulunuyor, 5.000 USD’YE okuyacağınız üniversiteler de. Seçtiğiniz bölüme bağlı ödeyeceğiniz rakam da değişebiliyor. Ancak genel olarak ucuz ve ekonomik olduğundan söz edebiliriz.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Zaten bu ülkeye öğrenci kaydı yapmamızdaki temel amaç da sınavsız üniversite hakkı kazandırmaktır. ÖSS sınavından başarısız olduğunuz için terapist olma hayalinize veda etmenize gerek yok. Çünkü Gürcistan’da kapsamlı ve kaliteli bir eğitim alabilir, dilediğiniz yerde işe girebilirsiniz.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Bu bölüm son zamanlarda talep görmeye başlayan ve yeni yeni öğrenci yönlendirdiğimiz bir bölüm. Ülkemizde terapist açığı göz önüne alındığında, her yıl bu bölüme olan talebin artacağını kestirmek de zor değil. Buna rağmen yüzlerce öğrencimiz şuanda Gürcistan’daki çeşitli üniversitelerde Konuşma ve Dil Terapisi eğitimi almakta.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Eğer ülkemizde eğitim veren herhangi bir liseden mezun olduysanız, Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi okumak için gerekli olan şartı yerine getirmiş sayılırsınız. Elbette yalnızca Konuşma ve Dil Terapisi bölümü için değil, bu ülkede okuyacağınız diğer tüm üniversite bölümleri için de yalnızca liseyi bitirmiş olmak yeterlidir.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Okumanın Avantajları?

Bu ülkede Konuşma ve Dil Terapisi ya da herhangi farklı bir bölüm okumanın en önemli avantajı elbette yabancı dildir. Ayrıca yurtdışında üniversite okumanız, ülkemizde de sizlere pek çok avantaj sağlayacaktır. Gürcistan’ın ucuz ve güzel bir ülke olması, aynı zamanda ülkemize çok yakın olması diğer avantajlardandır.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Bitirenler, Mezunlarınız Var mı?

İlk mezunlarımızı Eurostar olarak aldık. Bu mezunlarımızın kimi iş hayatına Gürcistan’da devam etmek için kaldı, kimi çeşitli Avrupa ülkelerinde terapi merkezlerinde işe girdi, kimi de ülkemize dönüp çoktan işbaşı yaptı.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Okuyabilir Miyim?

Konuşma ve Dil Terapisi eğitimini ücretsiz olarak alabilmenizin yolu tam burslu okumaktır. Bu imkansız değildir. Öncelikle başarılı olmak ve bu başarıyı sürdürmek burs almanıza en büyük destektir. Gürcistan hükümeti ve bazı özel yapılanmalar, bu ülkede okuyan başarılı öğrencilere burs vermektedir.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Okuyup Türkiye’de Çalışmak

İşin en eğlenceli kısmı da budur. Çünkü ülkemizde Konuşma ve Dil Terapistine çok fazla ihtiyaç vardır. Özellikle de okul ve hastanelerde, bu bölümden mezun olmuş eleman açığı bulunmaktadır. Sizin İngilizce ve Rusça biliyor olmanız ayrıca tercih nedeni olmanızı sağlayacaktır.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Okumanın Şartları

Bu bölümü okumak ya da Gürcistan’da okumak için kayıt tarihini geçirmemek ve harç bedelini ödemek dışında herhangi farklı bir şart gerektirmiyor. Elbette liseden mezun olmak dışında. Zaten kayıt aşamasında lise diplomanızı bizlere beyan etmeniz şart.


Gürcistan Konuşma ve Dil Terapisi Eğitimi Taban Puanları

Bu bölümde okumak için hiçbir sınava girmenize ve hiçbir puanı almanıza gerek yok. ÖSS sınav stresine katlamanız dahi yersiz. Diplomanızı bize getirin ve gerisini personellerimiz halletsin.


Gürcistan Konuşma ve Dil Terapisi Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Bunun için yapmanız gereken tek şey başarılı olmaktır. Türk öğrenciler, hazırlık dönemi sonrası, derslerinde başarılı oldukları zaman Türkiye’deki üniversitelerin yatay geçiş sınavlarına girebilirler.


Gürcistan Konuşma ve Dil Terapisi Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Konuşma ve Dil Terapisi eğitimi için başvurular mayıs ayı itibari ile başlamaktadır. Başvuru tarihleri için verilen süre her ne kadar ekimi bulsa da, kontenjan gerçeğini unutmamak gerekiyor. Gürcistan, Ermenistan, Rusya, Almanya, Türkmenistan gibi ülkelerden de öğrenci kabulü yaptığı için kontenjan erken dolmaktadır. Bu nedenle mayıs ayında tarafımıza ulaşmanızı öneririz.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Okumak istiyorum

O halde lise diplomanız ve kimliğiniz ile birlikte, en yakın şubemize başvuru yapın. Telefondan da arayabilir ve uzak bir yerdeyseniz kayıt işlemlerinizi halletmemizi isteyebilirsiniz. Bizler geri kalan tüm işleri sizin için yürütebiliriz.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Konuşma ve Dil Terapisi eğitimi ücretleri genellikle 1.500 ile 3000 USD arasında değişmektedir. Bu harçlar eğitim yılı başında alınır. Tıpkı ülkemizdeki gibi taksitli Şekilde ödeme imkânı da vardır.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Okumak Mantıklı mı?

Eğer hayallerinizin peşinden koşmak ve uzan bir terapist olmak isterseniz oldukça mantıklıdır. Çünkü bu ülkede okumanın maliyeti çok düşüktür. Bu sıradan bir eğitim verdikleri anlamına gelmez. Bilakis, Gürcü üniversiteleri, Amerika’dan dahi öğrenci alımı yapan, son derece kaliteli ve yenilikçi üniversitelerdir.


Gürcistan’da Konuşma ve Dil Terapisi Okumak Zor mu?

Konuşma ve Dil Terapisi eğitimi, oldukça eğlenceli ve kolay bir bölümdür. İngilizce ve Rusça öğrenme aşamasında da sizlere yardımcı olabilecek onlarca akademisyen, öğretim üyesi bulunmaktadır.


Gürcistan’da Türkçe Konuşma ve Dil Terapisi Eğitimi Veren Üniversitelerin Konuşma ve Dil Terapisi Fakülteleri Var mı?

Gürcistan’da bulunan hiçbir üniversite Türkçe dilde eğitim vermez. Ancak üniversitelerde yoğun bir şekilde Türkçe konuşulmaktadır. Ayrıca bu ülkedeki Türk öğrenci sayısı da çok fazladır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1