Gürcistan'da Lojistik Yönetimi

Lojistik, tüm dünyada ihtiyaç olan bir hizmettir. Elbette verilen lojistik hizmetlerinin belli bir kanaldan da yönetilmesi gerekir. İşte lojistik yönetimi bölümleri de bu ihtiyaca bağlı ortaya çıkmıştır.

Gürcistan'da Eğitim

Gürcistan Lojistik Yönetimi Eğitimi

Lojistik, tüm dünyada ihtiyaç olan bir hizmettir. Elbette verilen lojistik hizmetlerinin belli bir kanaldan da yönetilmesi gerekir. İşte lojistik yönetimi bölümleri de bu ihtiyaca bağlı ortaya çıkmıştır. Lojistik yönetimi bölümlerinde, lojistiğin temel amaç ve hizmetleri, yönetimi ve dünya çapında gerçekleştirilmesi incelikleri ile kişiye aktarılır. Bu kişiler aldıkları eğitimler sonrasında, çeşitli lojistik firmalarının yönetim kadrolarında işe girerler. Bu bölüm için yabancı dil biliyor olmak son derece önemlidir. Hatta İngilizce bilmeyen bir kişinin bu bölümde ilerlemesi imkânsızdır. Ülkemizdeki bazı üniversitelerde lojistik bölümü yer alıyor. Ancak elbette bu bölümlerde okumak için ÖSS’ye girmek ve yeterli puan almak şart. Bu noktada, yeterli puan alamadıkları için elenen binlerce yetenekli genç bulunuyor. Eurostar olarak bu yetenekli gençleri hayallerine ulaştırmak için köprü görevi görüyoruz. Artık yurtdışına okumak sandığınızdan çok daha ucuz ve basit. Yapmanız gereken tek şey bizleri aramak ya da en yakın şubemiz ile görüşmek.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Ülkemizde Lojistik bölümü 2 ya da 4 yıl şeklinde okutuluyor. Genellikle yönetim bölümü lisans oluyor. Gürcistan’da da lojistik bölümü lisans şeklinde okutuluyor. Ancak öncesinde her öğrencinin alması gereken 9 aylık bir hazırlık eğitimi bulunuyor.


Gürcistan Lojistik Yönetimi Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Evet, Gürcistan’da okuyacağınız onlarca bölümün YÖK denkliği bulunuyor. Lojistik Yönetimi de bunlardan bir tanesi. Ancak Lojistik Yönetimi getirisi özel sektörde daha yüksek bir bölüm olduğu için, YÖK denkliği ihtiyacı bulunmuyor.


Gürcistan Lojistik Yönetimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Eğer bu bölümden mezun olduktan sonra YÖK denklik sınavını kazanırsanız devlet memuru olabilirsiniz. Ancak Lojistik Yönetimi bölümünden mezun olmuş bir genç, özel yapılanmalarda, çok yüksek rakamlara işe girebilir. Bu nedenle Gürcistan’daki herhangi bir üniversitede Lojistik Yönetimi okumuş kişiler, genellikle bu sınava girmeye ihtiyaç duymuyor.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Türkiye’de onlarca hatta yüzlerce lojistik firması var. Ancak ne yazık ki yönetim açısından oldukça zayıflar. İşte Gürcistan’da Lojistik Yönetimi okuduktan sonra, bu firmalarda işe başlamak hayli kolay. Hatta şirketlerin yönetim ve insan kaynakları departmanlarında da çalışabilirsiniz.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Gürcistan ucuz Yurtdışında Eğitim ve tatilin başkentidir. Ülkemizden akın akın insan bu ülkeye her yıl tatil amaçlı seyahat eder. Türk öğrencilerin bu ülkeyi tercih etme nedenlerinden biri de ucuz olmasıdır. Yani Türkiye’deki sıradan bir üniversiteye ödeyeceğiniz harç bedeli ile Gürcistan’da bulunan iyi bir üniversitede okumak mümkündür.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Her üniversitede olduğu gibi, Gürcistan üniversitelerinde okurken bazı sınavlardan geçmeniz mezun olmanız için şart. Ancak bunun dışında, üniversiteye kabul aşamasında girmeniz gereken hiçbir sınav bulunmuyor.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Gürcistan’da Lojistik Yönetimi okuyan ve mezun olduktan sonra bu ülkede çalışmaya başlayan binlerce öğrencimiz bulunuyor. Eurostar olarak bu ülkeye öğrenci gönderimi yaptığımız kadar, mezun olan öğrencilerimizin geleceği ile de yakından ilgileniyoruz. Pek çok öğrencimiz, sınır ülkemiz olan Gürcistan’da kalıp mesleklerini icra etmeyi tercih ediyorlar.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Lise diplomanızı en yakın şubemize getirmelisiniz. Özellikle mayıs ayında başlayan kayıt süreçlerinde, Eurostar yurtdışı danışmanlık firması olarak, öğrencilerimizden diplomalarınız talep ediyoruz. Eğer hali hazırda bir üniversitede okuyorsanız transkriptinizi de tarafımıza ulaştırmanız gerekecektir.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Okumanın Avantajları?

Gürcistan’da Lojistik Yönetimi okuduktan sonra İngilizce ve Rusça da konuşabiliyor olacaksınız. Yani lojistiğin yönetim biriminde çalışmak için gerekli olan en önemli kriteri taşıyor olacaksınız. Bu size sağlanan en büyük avantaj olacak. Ancak Gürcistan’da okumanın tek avantajı elbette yabancı dil değil. Çok ucuza kaliteli bir eğitim almış olacaksınız ve ülkenize sık sık gelip gitme imkanı bulabileceksiniz.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Bitirenler, Mezunlarınız Var mı?

Lojistik Yönetimi bitiren binlerce öğrencimiz bulunuyor. Bunların bir kısmı Gürcistan’dan bir kısmı ise çalıştığımız diğer ülke üniversitelerinden. Üstelik tamamı yüksek getirili işlerde mesleklerini yapmaya başladı bile.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Okuyabilir Miyim?

Elbette okuyabilirsiniz. Tabi bunun için başarınızın ortaya çıkması şart. Ayrıca Gürcistan hükümeti Türk öğrencilere burs konusunda daha pozitif yaklaşıyor. Tabi öğrencinin başarısını devam ettirmesi koşulu ile. Eğer ilk yıllarınızda okul ya da sınıf birinciliği kazanırsanız ücretsiz, yani tam burslu okuma imkanı da bulabilirsiniz.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Gürcistan’da Lojistik Yönetimi okuyup ister Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde, ister Gürcistan’da, ister ülkemizde çalışabilirsiniz. Aldığınız diplomanın Avrupa ülkelerinde de geçerli olacağını unutmayın. Bu size birden fazla ülkede iş bulma olanağı tanıyacaktır. Elbette ülkemize dönüp, burada çalışmayı da tercih edebilirsiniz.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Okumanın Şartları

Ne bir sınava girmeniz, ne de çok uçuk rakamlar ödemeniz gerekmiyor. Çünkü ülkemiz dışındaki hiçbir ülke, üniversite giriş sınavı uygulamıyor. Yapmanız gereken tek şey lise mezunu olmanız. Kayıt aşamasında, sizlerden lise diplomanızı isteyeceğiz. Eğer ülkemizde herhangi bir üniversiteye kaydını var ise bu kayıt belgelerinin de tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir.


Gürcistan Lojistik Yönetimi Eğitimi Taban Puanları

ÖSS sınavı yalnızca ülkemizdeki üniversitelere giriş yapmanız için girmeniz gereken bir sınavdır. Dolayısıyla Gürcistan’da Lojistik Yönetimi okumak için bu sınava girmeniz yersizdir. Ayrıca bu ülkedeki üniversiteler, ÖSS’den aldığınız puanlar ya da taban puanlar ile ilgilenmez.


Gürcistan Lojistik Yönetimi Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Elbette başarılı olursanız geçiş yapabilirsiniz. Ancak genellikle başarılı öğrenciler, Avrupa üniversitelerinde eğitimlerine devam etmek istiyorlar. Bu nedenle ülkemize geçiş için bekleyen öğrenci sayısı oldukça az. Ancak bizler yine de Eurostar ekibi olarak, yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerimiz için danışmanlık süreci açıyoruz.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Okumak istiyorum

Üniversite sınavından başarısız olmanız sizin yeteneksiz olduğunu anlamına gelmez. Şansınızı Gürcistan üniversitelerinde de deneyebilirsiniz. Bu ülkedeki üniversiteler sizlere çok ucuz eğitim vereceğini de unutmayın. Ayrıca Gürcistan onlarca farklı ülkeden binlerce öğrenciyi ağırlıyor. Yani farklı kültürler tanımak için mükemmel bir ülke.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Yaklaşık yıllık bedeli 3.000 USD olan bu bölüm, ülkemizde de aynı rakamlara okunabiliyor. Ancak Gürcistan’ın avantajı yüksek kalitede yabancı dil eğitimi veriyor olması. Aynı zamanda bu ülkedeki yaşam koşulları diğer ülkelere göre çok daha ucuz.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Okumak Mantıklı mı?

Aylarınızı, hatta yıllarınızı tek bir sınava hazırlanmak için harcamak istemiyorsanız ve üniversiteyi yurtdışını deneyimleyerek okumak istiyorsanız Gürcistan sizin için çok mantıklı bir tercih olacaktır. Üstelik bu ülke, birbirinden kaliteli ve teknolojik üniversite ile dolu.


Gürcistan’da Lojistik Yönetimi Okumak Zor mu?

Lojistik Yönetimi zor bir bölüm değil. Ancak yabancı dil eğitimi sırasında, ilk aylarda adaptasyon zorluğu çekebilirsiniz. Nitekim bu süreç 1 yıl içinde son bulacaktır. Çünkü etrafınızda binlerce insan İngilizce ve Rusça konuşacağı için kısa sürede öğrenebilirsiniz.


Gürcistan’da Türkçe Lojistik Yönetimi Eğitimi Veren Üniversitelerin Lojistik Yönetimi Fakülteleri Var mı?

Gürcistan’daki üniversitelerin eğitim dili Gürcüce ya da İngilizcedir. Rusça da oldukça sık konuşulmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1