Gürcistan'da Rusça Dili ve Edebiyatı

Gürcistan, resmi adıyla belirtecek olursak, Gürcistan Cumhuriyeti, Karadeniz'in doğusunda bulunan, aynı zamanda doğu komşularımızdan olan bir ülkedir. Güney Kafkasya coğrafyası ülkelerinden biridir. Gürcistan, uzun yıllar Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği egemenliğinde kalmış ve doksanlı yıllarında başında bağımsız olmuştur.

Gürcistan'da Eğitim

İçindekiler

Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı Eğitimi

Gürcistan, resmi adıyla belirtecek olursak, Gürcistan Cumhuriyeti, Karadeniz’in doğusunda bulunan, aynı zamanda doğu komşularımızdan olan bir ülkedir. Güney Kafkasya coğrafyası ülkelerinden biridir. Gürcistan, uzun yıllar Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği egemenliğinde kalmış ve doksanlı yıllarında başında bağımsız olmuştur. Ülke, Rusya, Türkiye, Ermenistan ve Azerbaycan ile komşu olan bir ülkedir. Başkenti Tiflis olan ülke,birçok önemli şehre sahiptir. Doğal güzellikleri ve tarihi özellikleri açısından da dikkat çekmektedir. İki ülke arasında son derece yakın ilişkiler bulunmakta olup, aynı zamanda, vize uygulaması da bulunmamaktadır. Gürcü Halkı ile Türk Halkı birbirine son derece yakındır.
Gürcistan’ın en önemli özelliklerinden biri de, şüphesiz ki kaliteleri giderek artan üniversiteleridir. Eğitim olanakları, Gürcü Öğrenciler kadar, Türk öğrencilerimizin de dikkatini çekmektedir. Gürcistan Üniversiteleri, devlet bünyesinde eğitime ayrılan önemli bütçeler ve uluslararası kurumlarla yapılan işbirlikleri ile gerçekten kaliteli bir duruma gelmiştir. Eurostar Yurtdışı Yurtdışında Eğitim Danışmanlığımız ile, üniversiteler hakkında bilgi alabilir ve kesin kayıt garantili desteklerimizi alabilirsiniz. Rusça Dili ve Edebiyatı eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz de bu ülke üniversitelerini tercih edebilirler. Rusça giderek geçerli bir dil haline gelmiş olup, birçok alanda kariyer yapma olanakları sunacaktır sizlere.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı, lisans seneleri olarak dört senedir. Öğrencilerimizin dil seviyeleri lisans seneleri için yeterli değilse, bu durumda, bir sene hazırlık sınıfında eğitim verilmektedir. Bu sene içinde, öğrencilerimiz lisans eğitimleri almak için hazır duruma gelmektedir. Hazırlık sınıfında eğitim, yaklaşık olarak, 1700 USD civarındadır. Lisans eğitimlerinizi tamamladıktan sonra, Türk öğrencilere sunulan imkanlar ile yüksek lisans ile doktora eğitimlerinize devam edebilirsiniz.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı YÖK denkliği var mı?

Gürcistan Üniversiteleri bologna esaslarına uygun olarak eğitim vermektedir. Avrupa Birliği yüksek öğretim kriterleri olan Bologna kriterlerine uygun eğitim veren kurumlar, Avrupa Ülkeleri tarafından tanınan eğitim ve diploma sunarlar. Mezunların da mavi diploma yani Europass diploma aldıklarını belirtelim. Buna göre,mezunlar hem ülkemizde, hem de AB ülkelerinde geçerli diploma alırlar. Ülkemiz, YÖK tarafından okullar tanınmaktadır ve YÖK denkliği de bulunmaktadır.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Gürcistan Üniversiteleri’nde öğrencilerimiz, Rusça Dili ve Edebiyatı eğitimlerini aldıktan sonra, gençlerimiz ülkemize dönerek kariyerlerine ya da ileri eğitimlerine devam edebilirler. Bu durumda, gençlerimiz elbette YÖK kurumundan, online ve resmi başvuruları ile denklik işlemleri için resmi süreci başlatabilirler. YÖK denklik incelemesinde, kurum tarafından YÖK denklik sınavına girilmesine karar verilebilir.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Gürcistan Üniversiteleri’nde dil eğitimini almanızda,eş zamanlı olarak ülkemizde çalışabilirsiniz.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Gürcistan Üniversiteleri, verdikleri kaliteli eğitim yanında, uygun okul harçları ve yaşam giderleri için de dikkat çekmektedir Rusça Dili ve Edebiyatı bölümü kapsamında, hazırlık dil sınıfı harçları yaklaşık olarak, 1700 USD olarak belirlenmiştir. Öte yandan, lisans bölümleri ise, 2000 USD ya da 3000 USD civarındadır. Lisans seneleri dört sene olarak belirlenmiştir. Bu süre içinde çeşitli burs olanaklarından da yararlanabilirsiniz.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Gürcistan Üniversiteleri’nde bir sınav şartı olmadan, ön kayıt başvurularınızı yapabilir ve kabul edilmenizle kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz. Ülkemizdeki ÖSS sınavı da bu ülkede esas ve kriter olarak alınmamaktadır. Ülke çapında veya özel olarak kurum tarafından da öğrencilerimize girişlerde sınav uygulanmamaktadır.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Giderek artan bir ilgiyle, Gürcistan Üniversitelerin eğitim alan öğrencilerimizin sayısı artmaktadır. Rusça Dili ve Edebiyatı bölümlerinde de eğitim alan çok sayıda öğrencimiz bulunmaktadır.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Öncelikle, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımız ile bağlantıya geçerek, süreci mükemmel şekilde yönetebilirsiniz. Gürcistan Üniversiteleri’nde öğrenci olmak için lise eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Buna göre, meslek lisesinden, Anadolu liselerinden yani ülkemizde lise düzeyinde eğitim veren herhangi bir kurumdan mezun olmanızın önemi bulunmamaktadır. Lise eğitiminizi tamamlamış ve diplomanızı almış olmalısınız. Bundan sonra, danışmanlarımızla iletişime geçerek, sizden istenen belgeleri temin ederek, kayıt sürelerinde başvurularınızı yapmalısınız.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı Okumanın Avantajları?

Gürcistan, uzun yıllar eski Rus Devleti olan SSCB egemenliğinde kalmış bir ülkedir, bu nedenle, halk arasında halen Gürcüce yanında Rusça da yaygın şekilde konuşulmaktadır. Bu sayede, ülkede eğitim alan öğrencilerimiz günlük yaşamlarında da Rusça dilini kullanabilirler. Ayrıca komşu ülkemiz Gürcistan’ın dilini de öğrenme şansını elde edeceksiniz. Rusya Üniversiteleri’ne göre, Gürcistan Üniversiteleri çok daha ekonomik rakamlarda eğitim vermektedir ve yaşam giderleri de daha ucuzdur. Aynı zamanda, eğitim kalitesi noktasında bir fark bulunmamaktadır. Mezun olduktan sonra, ülkede kalarak çalışma olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Uluslararası anlamda başarılı olan, yüksek sıralarda olan üniversitelerde öğrenci olma şansını elde edeceksiniz.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, bünyesinde öğrencilerimizin Gürcistan Üniversiteleri’ni seçmeleri ve eğitim almaları noktasında da yanlarındayız. Rusça Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun olan çok sayıda gencimiz bulunmaktadır.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz Ruşça Dili ve Edebiyatı okuyabilir miyim?

Gürcistan Üniversiteleri’nde Rusça dili ve edebiyatı eğitimleri alan öğrencilerimiz,çeşitli burs olanaklarından yararlanabilirler. Buna göre, ülkemiz bünyesinde, Devlet kredi ve yurtlar kurumu ile kamu kurumlarımız tarafından verilen burslara başvurabilirsiniz. Özel vakıf, dernek ve şirketlerin de burs seçeneklerini değerlendirmek mümkündür. Gürcistan Hükümeti tarafından ve üniversitelerin kendi bünyelerinde de birtakım burs olanakları sağlanmaktadır. Bu bursların kabullerinde, not ortalamalarının da dikkate alındığını belirtelim.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı okuyup Türkiye’de çalışmak:

Rusça Dili ve Edebiyatı eğitiminizi aldıktan sonra,mavi diplomanızla uluslararası anlamda geçerli olacak şekilde kariyer seçenekleriniz sizleri beklemektedir. Ülkemiz de çalışabilirsiniz. Özel sektörde, birçok farklı alanda çalışma seçenekleri sizlerle. Kamu alanında da çalışabilirsiniz ve YÖK denkliği için başvurabilirsiniz.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı Okumak Şartları:

Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra,diplomanızı ve transkriptinizi alın. Ön kayıt için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçin. Hem belgelerin hazırlanması, hem de kayıt işlemleri için danışmanlarımız sizinle. Öncelikle, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımız ile bağlantıya geçerek, süreci mükemmel şekilde yönetebilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz ilden alınacak apostil şehri ile onaylatılacak, lise diplomanızın aslı, uygun ölçülerde ve kurallarda hazırlanacak 10 adet fotoğrafınız, ikametgah belgeniz gibi belgeleri hazırlamanız ve sunmanız gerekmektedir.


Gürcistan’da Rusya Dili ve Edebiyatı Taban Puanları:

Gürcistan Üniversiteleri’nde Rusça dili ve edebiyatı eğitimi almak için bir taban puanı uygulaması söz konusu değildir.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Hazırlık sınıfını tamamlamalarının ardından, ya da direk olarak birinci sınıfa geçen ve lisans senelerine başlayan öğrencilerimiz, bu senelerinin sonundan, son sınıfa kadar, ülkemizdeki aynı eğitimi veren bir fakülteye yatay geçiş yapabilirler. Bu durumda, öğrencilerimizin not ortalamalarının yüksek olması çok önemlidir. Yatay geçiş yapma hedefiniz varsa, derslerinizi takip etmeye ve notlarınızı yüksek tutmaya özen göstermelisiniz.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Lise diplomanızın aslını resmi şekilde onaylatarak, transkript belgeniz ile birlikte hazırlamalısınız. Fotoğraflarınız, başvuru belgeniz, ,ikametgah gibi, hem eğitim belgelerinizin, hem de kimlik belgelerinizin eklenmesi gerekmektedir. Öğrenci danışmanlarımız sizlere bu süreçte yardımcı olacaktır. Yeni eğitim dönemi için kayıt süreleri Mayıs ayı sonunda başlamaktadır. Bu süre yeni eğitim dönemimin başlamasında önce, Ekim ayı başına kadar devam etmektedir.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı okumak istiyorum:

Gürcistan Üniversiteleri’nde Rusça dili ve edebiyatı eğitimi almak son derece doğru bir karar. Gürcistan ile Türkiye arasında sürekli kara, hava yolu bulunmaktadır. Ülkemize her zaman gelebilir ve ziyaret edebilirsiniz. Öte yandan, kaliteli üniversitelerde, sizinle yakından ilgilenecek hocalar ile eğitim alma şansını elde edeceksiniz. Bu fırsat kaçmaz ve siz de öğrenci olma ayrıcalığını elde edin.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı eğitimi almak son derece mantıklı sevgili gençler. Siz de bir sınava girmeden, sınava hazırlanma telaşı, stres, ve masrafı taşımadan, kaydolabilirsiniz. Kaliteli ve az öğrencilerle eğitim sisteminde var olacaksınız. Akademik kadro mükemmel ve sizinle yakından ilgilenecek. Modern laboratuarlarınızda dil eğitiminizi pekiştireceksiniz. Yaklaşık olarak, 1500 USD ile 3000 USD arasında rakamlarla harçlarınızı ödeyeceksiniz. Genel yaşam giderleri noktasında da zorlanmayacaksınız.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı okumak mantıklı mı?

Mavi diploma ile mezun olacaksınız ve birçok ülkede çalışabilirsiniz. Gürcistan Üniversiteleri’nde, ülkemizde ya da farklı ülkelerin üniversitelerinde yüksek lisans ile doktora eğitimleri de yapabilirsiniz.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı okumak zor mu?

Öğrenci danışmanlarımız ve seçkin hocalarınızla derslerinizi takip etmeniz kesinlikle zor olmayacak. Öncelikle,medeni ve sıcak bir ortamda,kendinizi kesinlikle yabancı hissetmeyeceksiniz. Derslerde teorik şekilde öğrendiklerinizi pratik uygulamalarla kalıcı şekilde öğreneceksiniz.


Gürcistan’da Rusça Dili ve Edebiyatı eğitimi veren üniversitelerin Rusça Dili ve Edebiyatı fakülteleri var mı?

Türkçe destekli Rusça dili ve edebiyatı bölümlerinin olup olmadığını ve yeni gelişmeleri öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1