Hırvatistan Posta Kodu

Öğrencilerin aktif olarak seçim yaparak üniversite eğitimi için talep gösterdikleri ülkelerin başında Hırvatistan bulunuyor. Hırvatistan posta kodu üniversitelerde eğitim gören yada eğitim alan öğrencilerin aile ve akrabalarına belge gönderimi sırasında gerekebilir.

Hırvatistan'da Eğitim Posta Kodu: 10020

Hırvatistan Posta Kodu

Yurtdışında posta kodu oldukça önemlidir. Eğer siz de Türkiye’den sınavsız eğitimler için yurtdışında yer alan kaliteli üniversiteleri tercih ettiyseniz adres bildirimlerinizde bu kodlara ihtiyaç duyacaksınız demektir.  Posta kodu, yurtdışında yaşadığınız adresin daha kolay bir şekilde bulunabilmesini sağlamaktadır.

Sevdiklerinizle yazışmak ve onların size gönderdikleri posta ya da kargoların doğru adrese ulaşmasını sağlamak için yine posta koduna ihtiyacınız olacaktır. Eğer yanlış bir posta kodu verirseniz ya da hiçbir adreste belirtmezseniz sorun yaşarsınız ve size gönderilen mektup ya da ürünler tarafınıza asla ulaşmayacak ve sahiplerine geri gelecektir. Hırvatistan’da posta kodları 5 rakamdan oluşmaktadır. Posta kodları 2 bölgeye ayrılmıştır. Başkent Zagreb’in posta kodu 10.000 ile başlamaktadır. Daha sonra bulunduğunuz adrese göre değişmektedir. Ülkelerin ilçelere bölünmesi ile düzenlenmektedir. Zagreb bölgesi 1, Güney Hırvatistan Bölgesi 2, Doğu Hırvatistan Bölgesi 3, Zagreb Hariç Orta Hırvatistan 4, Batı Hırvatistan 5 ile başlayan toplam 5 rakamdan oluşan kodlarla ifade edilmektedirler. Öğrenciler en çok başkent Zagreb’te yaşamaktadırlar. Yani 10.000 ile başlayan rakamlar kendileri için önemli olacaktır.

Hırvatistan Posta Kodu Nereden Öğrenilebilir?

Hırvatistan’da adresinize ait posta kodunu ev sahibinizden öğrenebilirsiniz. Eve gelecek olan faturalarda da yazılı olacaktır. Tüm bunlar yeterli gelmezse internet arama motorları sayesinde direkt olarak size ait posta koduna ulaşabilirsiniz. Ya da size yakın postaneye giderek de öğrenebilirsiniz. Hepsinden daha kolayı adresinize ait posta kodunuzu Eurostar Yurtdışı Eğitimin profesyonel danışmanlarından yardım alarak öğrenebilirsiniz.

Hırvatistan Posta Kodu Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hangi bölgede yaşadığınız ve açık adresinizi tam olarak bildirmeniz son derece önemlidir. 5 haneli kodun başına HR yazmak gerekmektedir.  Hırvatistan Posta Kodu için HR-10000 Zagreb örnek olarak verilebilir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1