Yurtdışındakilerin Türklere Bakışı Nasıl?

Yurtdışındakilerin Türklere Bakışı Nasıl?

Yurtdışına eğitim almaya gidecek olan kişilerin genellikle merak ettikleri ve hatta çoğu zamanda endişe ettikleri konu, yurtdışındakilerin Türklere bakışı nasıl? Bu konuyu şöyle düşünelim, yabancı uyruklu insanlar Türkiye’yi merak etmeseler veya Türk insanlarını sevmeseler, Türkiye’ye tatile veya çocuklarını eğitim almaları için göndermezler. Mantıken düşündüğünüzde, her ülkenin iyi ve kötü insanları vardır ve her ülkenin iyi ve kötü yönleri bulunur. Bu sebeple yurtdışına eğitim almaya gideceğiniz zaman, bana nasıl bakarlar, benim hakkımda ne düşünürler diye düşünmeyin. Bu şekilde düşündüğünüzde yurtdışına çıkmanız psikolojik olarak ta daha zor olacaktır. Bunu düşünmeden, gittiğinizde güzel bir vakit geçireceğinizi düşünün. Yurtdışında eğitim almanın ne kadar keyifli olacağını ve sizin için ne kadar büyük bir avantaj olacağını düşünün.

Eğer ki endişeleriniz olursa ve yabancıların veya yurtdışı ülkelerinin Türklere bakış açılarının nasıl olduğunu merak ediyorsanız, yurtdışı eğitim danışman firmalarına sorabilirsiniz. En kaliteli ve her konuda yardımcı olacak ve aklınıza takılan her soruya cevap verebilecek olan firmalardan bir tanesi Eurostar olmaktadır. Eurostar’ı hiç duydunuz mu? İnternet üzerinden araştırabilirsiniz. Çok kaliteli ve A’dan Z’ye bütün yurtdışı eğitim konularında öğrenci veya öğrenci adaylarına yardımcı olan, yılların tecrübesiyle, birçok uzman danışmanları barındıran bir firma olmaktadır. Firmaya danıştığınızda firmanın öncelikli olarak size söyleyeceği şeylerden bir tanesi şu olacaktır, merak etmeyin, rahat olun, çünkü gerçekten rahat olmanız gerekiyor. Endişelendiğiniz veya merak ettiğiniz elbette birçok konu olacaktır, fakat acaba bana nasıl bakarlar veya benim hakkımda ne düşünürler gibi kendinizi karamsarlığa itecek sorular sormayın.

Yurtdışına eğitim almaya gitmek gerçekten büyük bir ayrıcalıktır ve emin olun ki yurtdışından Türkiye’ye eğitim almaya gelenlerde aynı şeyi düşünüyorlardır, çünkü kendi ülkenizden farklı bir yerde eğitim almak gerçekten büyük bir avantaj. Sadece eğitim almıyorsunuz. Yeni arkadaşlıklar ediniyorsunuz, yeni yerler keşif ediyorsunuz ve yeni şeyler öğreniyorsunuz. Bunların hepsi sizin için bir artı olarak sayılacaktır. Örneğin nerede eğitim aldınız diye size sorulduğunda, İngiltere’de master eğitimi aldım ya da Fransa’da lisansımı tamamladım demek sizin için güzel olmaz mı? Bu şekilde düşünmeniz gerekiyor. Ayrıca yurtdışı ülkeleri Türklere çok sevmektedir. Bu yüzden kesinlikle benim hakkımda ne düşünecekler diye merak etmeyin. Aksine Türkiye’yi merak ettikleri için Türk kültürünü size sorup öğrenmek isteyeceklerdir.

Yurtdışına eğitim almaya gideceğiniz zaman, herhangi bir konuda yardım almak istediğinizde veya aklınıza takılan herhangi bir soru varsa, her zaman yurtdışı eğitim danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz. Eurostar’da danışmanlık yapan bütün personellerimiz seve seve size yardımcı olacaklardır. Bunun yanı sıra, yurtdışında eğitim almaya devam ettiğiniz süre boyunca istediğiniz zaman size yardımcı olacaklardır. Yalnız olmadığınızı bilin. Bir süre ailenizden ve alıştığınız tanıdığınız ortamlardan uzak olacaksınız, fakat bunu bir dezavantaj olarak görmeyin. Yurtdışında eğitim almak sizin için büyük bir artık ve avantaj olacaktır.

#yurtdışındatürkolmak #yurtdışındayabancılıkvarmı

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1