Gürcistan Eğitim

Gürcistan’da Üniversite Okumak İçin Gerekli Şartlar Nedir?

Gürcistan’da Üniversite Okumak İçin Gerekli Şartlar Nedir? Hayalinizdeki eğitim için Gürcistan’a gitmeye karar verdiyseniz son derece doğru bir tercihte bulunmuşsunuz demektir. Ülkemize yakınlığı ve elbette tarihi, kültürel ortaklığımızın bulunmasıyla da son derece yakın ilişkiler içinde olduğumuz Gürcistan, doğal güzellikleri ile olduğu kadar, eğitimdeki yüksek standartlarıyla da gençlerimiz için yepyeni umutlara kapı aralıyor. Ülkemizde lisans eğitimi almak için girilmesi gereken sınavlar Gürcistan’da olmadığı için doğrudan lise diploması ile başvuru yapılabilir. Özellikle düz lise, Anadolu lisesi veya diğer liselerden mezun olan gençlerimiz mezuniyet belgeleri ile birlikte hemen başvuru işlemlerini başlatabilir ve ardından da kayıt yaptırabilirler.

Sınavın olmadığı ülkenin üniversitelerinde taban puan uygulaması da bulunmuyor. Bu da gençlerimizin rahat bir nefes alması ve hayalindeki mesleğe yönelik bölümlerde okuyabilmeleri manasına geliyor. Üstelik herhangi bir yabancı dil bilgisine de gerek duyulmuyor çünkü böyle bir sınav da yok. Gerekli olan yabancı dil bilgisi okulların hazırlık eğitimlerinde gençlere verildiği için de dil sınavı gibi bir şart aranmıyor. Daha detaylı bilgi almak ve kontenjanlardan yararlanmak için en yakın Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine gidebilirsiniz.

Gürcistan'da Üniversite Okumak

Georgia sakinleri, ülkenin önde gelen kolejlerinde en yaygın öğrenciler arasındadır. Georgia Üniversitesi, ülkenin en iyi üniversitelerinden biridir. Başvurularının çoğunu geleneksel olarak eyalet dışı öğrencilerden kabul eder ve bu da yüksek bir kabul oranını sürdürmesine izin verir. Aslında, Georgia Tech mezunlarının işe yerleştirme oranı %99’dur. Üniversite, sizi başarılı bir kariyere hazırlamanın ve hayatınızı zenginleştirmenin mükemmel bir yoludur. İşte bu yüzden Georgia’da eğitim almayı düşünmelisiniz.

Georgia Tech, ülkedeki en iyi üniversitelerden biridir. Yedi koleji aracılığıyla 100’den fazla lisans ve 38 yüksek lisans dersi sunmaktadır. Çoğu kurs, mühendislik, bilim ve beşeri bilimler gibi geleneksel konulara dayanmaktadır. Bununla birlikte, Georgia Tech, Sürekli Eğitim Merkezi aracılığıyla birçok hiper-rekabetçi sertifika ve diploma programı da sunmaktadır. Bunlar, öğrencilerin iş başında deneyim kazanırken derslere kaydolmalarını sağlar. Bu, Georgia’yı lisans programlarını tamamlamadan önce kariyerlerini geliştirmek isteyen öğrenciler için harika bir seçim haline getiriyor.

Gürcistan’da eyalet dışından düzenli öğrencileri kabul eden çok sayıda en iyi kolej var. Başvurmak için lise diplomanızı veya GED’inizi tamamlamanız ve SAT puanlarınızı göndermeniz gerekir. Ayrıca üniversite hazırlık kurslarınızı en az 2.5 not ortalaması ile tamamladığınıza dair kanıt sunmalısınız. Kolejler daha sonra başvurunuzu notlarınıza, test puanlarınıza ve kompozisyonlarınıza göre değerlendirir. Georgia kolejlerindeki en yaygın birinci sınıf kursları matematik, kimya ve İngilizce kompozisyon kurslarını içerir. Öğrenciler genellikle ders gereksinimlerini karşılamak için bu dersleri müfredatlarının başlarında alırlar.

Gürcistan’ın üniversite başvuru süreçleri eskiden şimdi olduğundan daha katıydı. Bununla birlikte, üniversitelere başvurmadan önce tüm üniversite derslerinizi ve notlarınızı göndermeniz gerekir. Çoğu büyük Georgia üniversitesi, tüm başvuru sahiplerinin matematik ve fen konularında bilgilerini kanıtlamak için ASSET sınavına girmelerini ister. Bunu, Güney Kolejler ve Okullar Birliği (SACS) tarafından yapılan bir başvuru incelemesi takip eder. Çoğu Georgia koleji, potansiyel öğrencilere hitap etmek için başvuru maliyetlerini zaman içinde önemli ölçüde düşürdü.

Georgia Üniversitesi’nde okumak, ülkedeki en iyi okullardan birinde kapsamlı bir eğitim almanın mükemmel bir yoludur. İlgi alanlarınıza veya gelecek planlarınıza göre onlarca popüler lisans programı arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, Georgia sakinlerinin çoğunun mezun olduktan sonra tanınmış şirketler tarafından istihdam edildiğini göreceksiniz. Gereksinimleri karşıladığınız sürece başvuru yapmak kolaydır – sadece her şeyi çok dikkatli bir şekilde okuduğunuzdan emin olun!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1