Yurtdışına Kaç Kartla Çıkmak Gerekli, Hazırlıklar Neler?

Üniversite Rehberi

Yurtdışında üniversite eğitimi gençlerimiz tarafından giderek daha çok tercih edilmektedir. Hem ABD, Kanada ve Avustralya gibi uzak ülkelerde, hem de Avrupa Birliği ülkelerinde, diğer Avrupa Ülkeleri’nde, komşu ülkelerimizde ve birçok yabancı ülkede lisans, yüksek lisans, doktora eğitimlerinizi alabilirsiniz. Bu noktada, altını önemle çizelim, ülke ile üniversite ve bölüm seçimlerinde, size doğru ve tarafsız şekilde yol gösterecek yetkin isimlerden danışmanlık almalısınız. Yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak, öğrenci danışmanlarımızla sizlerin her zaman yanındayız. En doğru seçimleri, en avantajlı ve kaliteli üniversiteleri seçmeniz için sizinleyiz. Okul seçimi başta olmak üzere, konaklama, ulaşım, ülkemize gidip gelme vize işlemleri, yurtdışında çıkış hazırlıklarınız gibi birçok detayla sizinleyiz.

Yurtdışına kaç kartla çıkmak gerekli, hazırlıklar neler?

şeklinde sorularınız olabilir. Daha önce yurtdışında çıkmamış olabilirsiniz. Belki de çıktınız ancak bunlar turistik amaçlı yolculuklardı. Eğitim almak için gitmek farklıdır. İster bir kurs programına katılın, ister üniversitede eğitim alacak olun, turistik amaçlı seyahatlerden farklı olarak özel hazırlıklar yapmanız lazımdır.

Yurtdışına kaç kartlar çıkmak gerekli, hazırlıklar neler, bunları bilmenizde elbette fayda var. Okul seçiminizi, öğrenci danışmanlarımızdan yardım alarak yaptınız, aynı şekilde vize işlemlerini da tamamladınız. Gerek kurs gibi eğitimler olsun, gerekse üniversite eğitimi olsun, gideceğiniz ülke ve şehir hakkında araştırma yapmalısınız. Ulaşım bilgileri, şehir planı, gezilecek yerler mekanlar, iklimi gibi bilgileri incelemeniz yerinde olacaktır. Konaklama yeri konusunda danışmanlarımızdan da rehberlik alarak seçimizi yapın ve ulaşım için bilet rezervasyonları ile de ilgilenin. Bir doktor muayenesinden geçmeye de zaman ayırmalısınız. Sağlığınızın yerinde olmasına dikkat edin, bir rahatsızlığınız varsa hemen tedavi ile tedbirinizi alın. Yurtdışına çıkarken, fazladan nakit paranızın olması yerinde olacaktır. Ayrıca en az bir adet limiti olan kredi kartınızı da bulundurmayı ihmal etmemelisiniz. Bu size güvence olur.

Bavul konusunda, çok fazla eşya alıp bavulunuzu doldurmamaya dikkat edin. Bu şekilde, yüksek bagaj masrafı ödemezsiniz. Hava koşullarını değerlendirin ve ilk olarak yanınızda mevsime uygun giyim malzemeleri ekleyin. Örneğin kış mevsimi ise, kışlık giyimlerinizi alın. Aileniz ya da yakınlarınız daha sonra, farklı kıyafetlerinizi gönderebilir. Eşyalarınızı bavulunuza tıkıştırmayın. Planlı şekilde yerleştirin, bu şekilde çok daha fazla kıyafet ve eşyayı ekleyebilirsiniz.

Yurtdışına kaç kartla çıkmak gerekli, hazırlıklar neler diye düşünüldüğünde, detaylardan biri de yakınlarınızla iletişim kurmak için kullanacağınız cihazlar gelmektedir. Mobil telefonunuzu ve internet üzerinden iletişim kurmanızı sağlayacak iped gibi mobil cihazlarınızı yanınıza almanız yerinde olur. Bu şekilde, üniversiteden ya da kursunuzdan kolayca internet üzerinden yakınlarınızla iletişim kurabilirsiniz. Sağlık sigortası yaptırmanız da yurtdışına çıkacağınızdan önemlidir. Öğrenci danışmanlarımız, sağlık sigortası yaptırılması konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Danışmanlığımız olarak, öğrencilerimizin sağlık sigortası yaptırması noktasında yaptırmaları gerektiğini salık vermekteyiz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1