Gürcistan Telefon Kodu

Adından söz ettirmeyi başarmış öğrencilerin gözdesi ülke Gürcistan telefon kodunu bilmeyenler artık hiçbir zorluk çekmeden gerekli kodu öğrenebilecekler. UIuslararası Gürcistan telefon kodu konaklanılan konuma göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Gürcistan'da Eğitim Telefon Kodu: +995

Gürcistan Telefon Kodu

Uluslararası eğitim sürecine göre öğrenciler ülkenin sabit hatlarını ve cep numaralarını kullanmaktadır. Gürcistan’dan da bu alanda öğrenci eğitimi için sıkça tercih edilen ülkeler arasında bulunmaktadır. Yakınları yurtdışında bulunan kişiler içinde iletişim kolaylığı her zaman mümkün olmamaktadır. İnternet erişimlerinde tercih edilen Whatsapp ya da skype gibi uygulamalar hem görüntülü konuşma hem de kesintisiz konuşma sağlayabilmektedir.

İnternet olmadığı durumlarda iletişim sorunlu hale gelebilmektedir. Bunun için Gürcistan da bulunan öğrenci ve gurbetçi çalışanlar sabit hat kullanımlarını ya da ülkenin mobil cihaz üzerinden verilen numaralarını tercih edebilmektedir. Anlık iletişim kurmak içinde avantajlı olan bu durum Türkiye’den erişime de kolaylık sağlamaktadır. İnternetin olmadığı durumlarda bile rahatlıkla ulaşılabilen sabit ya da telefon hatları ülke kodu ile aranmaktadır.

Uluslararası aramalarda kullanılan Gürcistan kodu bu alanda bilinilmesi gerekmektedir. Hem sabit hatlarda hem de mobil aramalarda kullanılan ülke alan kodu Gürcistan’a özel belirlenmektedir. Her aramada kullanılan ülke telefon kodundan sonra sabit ya da telefon numaraları çevrilmektedir. Bu durum her aramada geçerli olmaktadır.

Gürcistan Telefon Kodu Nedir?

Gurbetçi yakınları ve öğrenci aileleri başlangıçta Türkiye’den Gürcistan’ı nasıl ararım şeklinde sorularda bulunmaktadır. Uluslararası Gürcistan aramalarında geçerli bulunan +995 ülke alan kodu her aramada ilk başta çevrilmektedir. Şehir kodlarında da başta çevrilmesi gereken ülke alan kodu sorunsuz iletişimi de sağlamaktadır.

(+995) Nerenin Kodu?

Uluslararası aramalarında Gürcistan alan kodu olan +995 Türkiye’den aranmak içinde mutlaka kullanılmalıdır.  Gürcistan mobil numaralarından olan Geocell 77 ve Magti Com 99, 93 aramalarında da ilk olarak +995 çevrilmelidir.

Gürcistan Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Sabit hatlarda yapılan aramalarda Gürcistan için şehirlerin kodu da farklı olmaktadır. Bunun için Türkiye’den ya da başka bir ülkeden yapılan Gürcistan aramalarında +995 çevrilmesinin ardından Batum için 222, Poti için 393 gibi şehir alan kodlarını çevirmek gerekmektedir.

#+995 #gürcistantelefonkodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1