Gürcistan'da İşletme

İşletme, artık tüm dünyada geçerlilik kazanmış bir üniversite bölümü. Bu bölümden mezun olan kişilerin çok geniş çalışma alanı bulunuyor. Ancak en çok finans ve ekonomi alanlarında değerlendiriliyorlar. Tabi bu da yüksek maaş anlamına geliyor.

Gürcistan'da Eğitim

Gürcistan İşletme Eğitimi

İşletme, artık tüm dünyada geçerlilik kazanmış bir üniversite bölümü. Bu bölümden mezun olan kişilerin çok geniş çalışma alanı bulunuyor. Ancak en çok finans ve ekonomi alanlarında değerlendiriliyorlar. Tabi bu da yüksek maaş anlamına geliyor. İşletme bölümü okumuş bir genç için en çok aranan özellik şüphesiz yabancı dil. Çünkü işletme hem ülkemizde, hem de dünya çapında çok yoğun mezun veren bir bölüm. Bu bölümden sadece mezun olmak yeterli olmayabiliyor. Gürcistan üniversiteleri bu anlamda, yabancı dil destekli en başarılı üniversitelerden. Artık ÖSS sınavını kazanamadığınız için üzülmenize de gerek yok. Çünkü bu ülkedeki üniversiteler, herhangi bir sınava girmenize gerek bulunmaksızın öğrenci kabulü yapıyor. Üstelik İngilizce ve Rusça ağırlıklı dersler veriyor. Bizler de geleceğinize yön vermek adına Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak yanınızdayız.


Gürcistan’da İşletme Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

İşletme eğitimi almak için Gürcistan’ı tercih edecek olur iseniz 1 yıl boyunca dil eğitimi alacağınızı hatırlatmak isteriz. Bu Yurtdışında Eğitim sürecinde Gürcüce, İngilizce ve Rusça dilleri ile dersler işlenir. Hazırlık sınıfını geçen tüm gençleri 4 yıllık lisans süreci beklemektedir.


Gürcistan İşletme Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Evet var. Ancak her üniversite için geçerli değil. Yani Yüksek Öğrenim Kurumu, Gürcistan’da eğitim veren bazı üniversiteleri tanımıyor. Bu aşamada zaten bizler Eurostar firması olarak destekçiniz olacağız. Sizler için YÖK denkliği olan üniversiteler ile yazışacağız.


Gürcistan İşletme YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denkliği aslında hayalinde devlet memuru olmak olanları ilgilendiriyor. Çünkü YÖK denklik sınavı, yurtdışında eğitim almış öğrencinin diplomasının ülke içinde tanınmasını sağlıyor. Ancak bu sınava girmeseniz de zaten ülkemizdeki pek çok özel yapılanmada istihdam edilirsiniz. Çünkü özel kurumlar, yurtdışında yabancı dilde işletme eğitimi almış elemanları kaçırmak istemiyor.


Gürcistan’da İşletme Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Rahatlıkla çalışabilirsiniz. Çünkü ülkemizin en çok ihtiyacı olan yabancı dil bilen eleman ihtiyacını karşılamış olacaksınız. Özellikle çok uluslu şirketlerde yönetici pozisyonunda iş bulabilir, dil tazminatı alabilirsiniz. Yabancı dile anadiliniz kadar hakim olmanız, kısa sürede ülkemizde iş bulabilmenizi sağlayacaktır.


Gürcistan’da İşletme Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

3.000 USD yıllık ortalama bedeller ile Gürcistan’daki en iyi üniversitelerde işletme okuyabilirsiniz. Üstelik bu ülkede okumak kadar barınmak ve eğlenmek de ucuz. Okulların yurtlarında aylık çok cüzi rakamlara konaklayabilir ve kiralık ev de tutabilirsiniz. Ayrıca ülkemize yakın olduğu için uçak biletleri de son derece uygundur. Dilerseniz her ay ailenizi görmek için ülkeye giriş yapabilirsiniz.


Gürcistan’da İşletme Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Gürcistan’daki herhangi bir üniversiteye sınavsız girebilirsiniz. Hatta hayalinizde doktorluk dahi olsa, Gürcistan’daki tıp fakültelerine giriş sağlayabilirsiniz. Üstelik hangi liseden mezun olduğunuzun da bir önemi bulunmuyor.


Gürcistan’da İşletme Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Ülkemizdeki sınavı kazanamamış ya da yurtdışı deneyimi kazanmak istemiş yüzlerce öğrencimi şuanda Gürcistan’da eğitim hayatına devam ediyor. Bizler her yıl onlarca öğrencimizin kaydını Eurostar güvencesi ile Gürcistan üniversitelerine yapmaktayız. Üstelik bu sayı her geçen yıl biraz daha artmaktadır.


Gürcistan’da İşletme Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Öncelikle bu ülkedeki hangi üniversitede okumak isteyeceğinize bizimle birlikte karar vermelisiniz. Bizler Eurostar olarak sizin için en doğru kararı vermek için buradayız. Ayrıca kayıt aşamasında bizlere kimlik belgeniz ve diplomanız da gerekecektir. Mayıs ayı içerisinde bu belgeleriniz ile birlikte, size en yakın şubemize gitmelisiniz.


Gürcistan’da İşletme Okumanın Avantajları?

Amerika ve Almanya’dan da öğrencilerin geldiği en başarılı üniversitelere sahip bir ülkedir Gürcistan. Gerek teknik yapısı, gerek dinamik kadrosu, gerekse öğrenciye verdiği önem ve değer ile ön plana çıkmış olan bu üniversiteler, sizlere anadiliniz gibi Rusça ve İngilizce öğretmeyi bekliyor. Ayrıca Gürcistan ülkemize yalnızca 1 saat uzaklıkta olan bir ülkedir.


Gürcistan’da İşletme Bitirenler, Mezunlarınız Var mı?

Belki de Eurostar olarak en çok bu bölüme kayıt yapmakta ve en çok bu bölümden mezun almaktayız. Her yıl yüzlerce öğrencimiz işletme bölümünden mezun olduktan sonra, değerli firmalarda işbaşı yapıyor ve göğsümüzü kabartıyor. Yine bu yıl da bir bu kadar öğrencimiz Gürcistan’daki eğitim hayatından başarıyla mezun olacaktır.


Gürcistan’da İşletme Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Okuyabilir Miyim?

Gürcistan hükümeti başarılı öğrenciler için tam burslu, yüzde 50 burslu ya da aylık burslu olarak avantajlar sağlamaktadır. Ancak başarınızı korumanız ve 5 yıl boyunca derslerinizdeki başarıdan ödün vermemeniz şart. Ayrıca bazı yabancı kuruluşlar da yine Türk öğrencilere burs vermektedir. Bunların zamanını kaçırmamalı ve vaktinde başvuru yapılmalıdır.


Gürcistan’da İşletme Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Bu işin en güzel kısmıdır. Çünkü ülkeye döndüğünüzde başarılı bir üniversiteden mezun olmuş ve birkaç yabancı dil biliyor olacaksınız. Dolayısıyla ülkemizdeki pek çok özel kuruluş sizleri bünyesine katmak isteyecektir. Teklifleri almaya şimdiden hazır olun. Çünkü yurtdışında okumuş bir kişi için genellikle yönetici kadrolarında istihdam sağlanmaktadır.


Gürcistan’da İşletme Okumanın Şartları

Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi Gürcistan üniversiteleri sınavlı öğrenci alımı yapmıyor. Aslında yalnızca Gürcistan değil, diğer Avrupa ülkelerinde de üniversiteye kabul sınavla gerçekleşmiyor. Dolayısıyla bu ülkede üniversite okumanız için gerekli olan koşul lise mezunu olmanızdır.


Gürcistan İşletme Eğitimi Taban Puanları

Söz konusu üniversiteler için ÖSS’ye girmenize gerek bulunmuyor. Dolayısıyla bir taban puandan da söz edilemez.


Gürcistan İşletme Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Bunun için başlıca koşul başarıdır. Yatay geçiş imkanı tanıyan üniversitelerin zaten ön koşulu, belli bir başarı oranıdır. Eğer sizler de Gürcistan’da okurken başarınızı ispatlarsanız, çok kolay geçiş yapabilirsiniz. Bu aşamada yine bizlerden danışmanlık desteği de alabilirsiniz.


Gürcistan İşletme Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Başvuru tarihleri her yıl değişse de genellikle mayıs ayı içerisinde gerçekleşmektedir. Bizler danışan öğrencilerimizin mayıs ayı içerisinde tarafımıza ulaşmasını öneriyoruz. Çünkü kontenjan çok çabuk dolduğu için acele etmekte fayda bulunuyor. Bazen başvurular haziran ve temmuz aylarında da gerçekleştirilebiliyor.


Gürcistan’da İşletme Okumak istiyorum

Gürcistan’da okumaya karar verdiyseniz bir alışma evresi yaşamayacağınızı da bilmelisiniz. Çünkü çok fazla Türk nüfusunun bulunduğu bir ülke. Aynı zamanda bu ülkede eğitim almak da ülkemizden çok daha uygun. Dilerseniz farklı ülkelere geçiş yapabilir ya da gezmek amaçlı seyahat edebilir, farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.


Gürcistan’da İşletme Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Ortalama olarak yıllık 3.000 USD bir bedele Gürcistan’da yabancı dilde işletme eğitimi alabilirsiniz. Bunun dışında konaklayacağınız yer için de aylık 150 – 500 USD ödeme yapmanız gerekir. Bazı yurtların bedeli çok daha düşüktür.


Gürcistan’da İşletme Okumak Mantıklı mı?

Eğer ailenizden çok uzakta olmak istemiyorsanız, ancak yurtdışında üniversite okumak istiyorsanız ya da ÖSS’yi kazanamadıysanız Gürcistan sizler için çok mantıklı bir hedef olacaktır.


Gürcistan’da İşletme Okumak Zor mu?

İşletme bölümü hangi üniversite okunursa okunsun, çok zor olmayan, eğlenceli bir bölümdür. Elbette Gürcistan’da yabancı dilde okuyacağınız için zorlanabilirsiniz. Ancak bu aşamada okullardaki akademik kadro her zaman yanınızda olacaktır.


Gürcistan’da Türkçe İşletme Eğitimi Veren Üniversitelerin İşletme Fakülteleri Var mı?

Gürcistan’da eğitim dili Gürcücedir. Ancak üniversiteler yoğun olarak Rusça ve İngilizce gibi yabancı dillere de ağırlık vermektedir. Örneğim dili Türkçe olan bir Gürcü üniversite bulunmuyor.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1