Yök Denklik

Romanya'da, ülkemize son derece yakın bir coğrafyada, Doğu Avrupa'da seçkin bir üniversitede tığ eğitimi almaya ne dersiniz? Yurtdışında eğitim almak için en doğru rehberiniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, en doğru tıp üniversiteleri seçimlerinde de sizinleyiz.

Romanya'da Eğitim

Bükreş Carol Davilla Tıp Üniversitesi Yök Denklik

Romanya’da, ülkemize son derece yakın bir coğrafyada, Doğu Avrupa’da seçkin bir üniversitede tığ eğitimi almaya ne dersiniz? Yurtdışında eğitim almak için en doğru rehberiniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, en doğru tıp üniversiteleri seçimlerinde de sizinleyiz.

Romanya Bükreş’in en özel ve kaliteli üniversitelerinden biri olan Bükreş Carol Davilla Tıp Üniversitesi sizleri sınavsız kabul edilmek üzere beklemekteler. Avrupa’nın yükselen yıldızı olan üniversitede beklentilerinizden fazla bir eğitim alacaksınız. Bükreş Carol Davilla Tıp Üniversitesi YÖK denklik konusunda da beklentileriniz olacaktır. Okul 1857 yılında kurulmuştur. Köklü ve tarihi özellikleri ile eğitim sistemi,kalitesi oturmuş bir okuldur.

Eurostar Yurtdışı Eğitim İle En Doğru Tıp Eğitimi:

Okul önemli bilim adamı Nicholas Kretzulescu tarafından kurulmuştur. Avrupa’da adı geçen, son derece büyük önemi olan ve adını altın harflerle yazdırmış bir eğitim kurumudur. Son derece prestijli bir okuldur. Genel anlamda tıp ve eczacılık bilimleri üzerine eğitim veren bir üniversitedir. Ülkenin sağlık eğitimi veren en kaliteli okullarından biridir. 1948 yılından bu yana bugünkü ünvanı ile anılmaktadır. Günümüzde okul, 5000 üzerinden öğrencisi ile 1700 civarında birbirinden seçkin akademisyenleri ile eğitim hayatına son derece başarılı şekilde devam etmektedir. Kapsamlı hastanesi ve tedavi alanlarında hem hasta kabulleri yapılmaktadır, hem de öğrencilerin teorik eğitimleri yanında, ayrıca pratik anlamda eğitim almaları da sağlanmaktadır.

Okulun fakülteleri, tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi, eczacılık fakültesi, ebelik ve hemşirelik bölümü olarak eğitim sunmaktadır. Okulun eğitim dilleri olarak, Romence ve İngilizce olarak belirlenmiştir. Yurtdışından gelen öğrencilerin dil seviye sınavında yeterli notu alamamaları durumunda, bir sene hazırlık sınıfında eğitim almaları söz konusu olmaktadır. Okulda, tıp fakültesi hazırlık sınıfı dışında altı senedir. Diğer fakültelerde ise dil eğitimi dışında beş sene eğitim verilmektedir. Okulda, fakültelerde ilk iki sene, modern laboratuarlar ve inceleme alanları dahil olmak üzere, eğitim teorik olarak verilmektedir. Üçüncü sınıfla birlikte öğrenciler hastanede pratik eğitime de başlamaktadırlar. Bu da öğrencilerin sağlık eğitimlerini donanımlı şekilde almalarına olanak sağlanmaktadır.

Bükreş Carol Davilla Tıp Üniversitesi YÖK denklik bakımından da beklentileri karşılamaktadır. Okulun Bologna kriterlerine uygun olması YÖK tarafından tanınmasını sağlar. Öte yandan, derslerin ve eğitimlerin kalitesi de YÖK denklik unsurlarının gerçekleşmesini sağlamaktadır. Dünyanın önemli üniversiteleri arasında yer almaktadır. Bilindiği gibi, YÖK denklik ön şartları bakımından, bir kural dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk 1000 içinde yer alan üniversiteler için ön şartın olduğu kabul edilmektedir. Bükreş Carol Davilla Tıp Üniversitesi YÖK denklik işlemleriniz için, aklınızdaki tüm sorular, bilgi ve yardım almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Bu şekilde, diploma denklik konusunda başvurularınızı çok daha sağlıklı olarak yapabilirsiniz. Online başvurularınızda, formu bir eksik olmadan doldurmalısınız, öte yandan belgelerinizi de tamamen eksiksiz şekilde eklemeyi ihmal etmemelisiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1