Yök Denklik

Aynı anda 8000 öğrencinin eğitim alabildikleri Bükreş İnşaat Mühendisliği Teknik Üniversitesi özellikle dünya genelinde 100’den fazla üniversite ile olan iş birliği ile dikkatleri çekmektedir.

Romanya'da Eğitim

Bükreş İnşaat Mühendisliği Teknik Üniversitesi Yök Denklik

Aynı anda 8000 öğrencinin eğitim alabildikleri Bükreş İnşaat Mühendisliği Teknik Üniversitesi özellikle dünya genelinde 100’den fazla üniversite ile olan iş birliği ile dikkatleri çekmektedir.

Romanya’nın en prestijli ve köklü üniversitelerinden biri olarak gösterilen bu eğitim kurumu 1864 yılında köprü, yol, maden ve mimarlık okulu olarak açılarak günümüze kadar gelmiştir. 1948 yılından 2007 yılına kadar 27.000’den fazla mühendis yetiştirmiş olan bu üniversite özellikle gelişmiş olanakları ve oturmuş sistemi ile hemen farkını hissettirmektedir. Romanca ve İngilizce olarak verilmekte olan eğitimler de İngilizceyi seçen kişilerin mutlaka uluslar arası geçerliliği olan TOEFL ve sertifikalarını okul yönetimine sunmaları gerekmektedir.

Bu belgeleri olmayan öğrencilere İngilizce testi uygulanmakta ve belli bir puan almaları beklenmektedir. Bu puanı alan kişiler Bükreş İnşaat Mühendisliği Teknik Üniversitesinde İngilizce eğitim almaya başlayabilmektedirler. Aksi takdirde öğrenciler eğitimlerini Romanca almak zorunda kalmaktadırlar. Bu dil konusunda sorunları olan kişilere ise isteklerine göre bir sene hazırlık eğitimi şansı tanınabilmektedir. 2000 – 3000 euro arası ücretler ile dünyanın her yerinde saygınlığı olan mesleklerden biri olarak gösterilen inşaat mühendisliği eğitimi alabilen öğrenciler aynı zamanda birçok ülke de tanınan bir diplomaya da sahip olabilmektedirler. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerinin de verildiği üniversite de her sene ortalama 600 – 700 doktora öğrencisi eğitimlerini almaktadırlar.

Yurtdışı Eğitim Hayalleriniz İçin Her Zaman Sizinleyiz

160’ı profesör olmak üzere 600’den fazla kişiden oluşan bir eğitimci kadrosuna sahip olan üniversite sadece Romanya için değil aynı zamanda tüm Avrupa için en önemli üniversitelerden biridir. Bugüne kadar yetiştirdiği başarılı mühendisler ile sektörün gelişmesin de çok önemli bir rol oynayan Bükreş İnşaat Mühendisliği Teknik Üniversitesi özellikle günümüz inşaat teknikleri ve standartları hakkında verdiği bilgiler öğrencilerin en güncel bilgiler ile mesleklerine ilk adımlarını atmalarını sağlamaktadır. Kendisine ait bir yurdu olmayan bu üniversite de eğitim almak isteyen kişiler özel veya devlet yurtları ile aynı zamanda üniversite çevresinde yer alan kiralık evleri de kullanabilmektedirler.

Bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrenciler Romanya’ya ayak bastıkları andan itibaren her türlü konu hakkında yardımcı olurken aynı zamanda konaklama seçenekleri hakkında farklı seçenekler sunabiliyoruz. Aynı zamanda üniversite seçimi, kayıt işlemleri ve benzeri konular da Romanya’da bulunan temsilciliklerimiz öğrencilere yardımcı olmaktadırlar. Bükreş İnşaat Mühendisliği Teknik Üniversitesi YÖK denklik işlemlerini yaparken de bizlerden yardım alabilen öğrenciler özellikle ülkeye adapte olma veya yabancı dil desteği alma konusunda da bizlerden yardım alabilmektedirler. İnşaat mühendisliği alanında kariyer yapmak ve bu alana sağlam bir giriş yapmak isteyen herkes diledikleri zaman bizlerle iletişime geçebilirler. Yurtdışında kaliteli bir eğitim için en doğru adreslerden biri olan Eurostar ile artık sizde geleceğe güvenle bakın.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1