Yök Denklik

Mimarlık ve şehir planlaması alanında eğitim veren en eski üniversitelerden biri olan Bükreş İon Mincu Mimarlık ve Şehir Planlaması Üniversitesi 1892 yılında kurulmuştur.

Romanya'da Eğitim

Bükreş İon Mincu Mimarlık ve Şehir Planlaması Üniversitesi Yökdenklik

Mimarlık ve şehir planlaması alanında eğitim veren en eski üniversitelerden biri olan Bükreş İon Mincu Mimarlık ve Şehir Planlaması Üniversitesi 1892 yılında kurulmuştur. Artık bu alanda dünya çapında bir saygınlık kazanan bu üniversite de bireyler kendilerine sunulan olanaklar ile mükemmel bir eğitim hayatı geçirebilmektedirler.

Farklı kültürlerden birçok öğrenci sürekli olarak bu üniversiteye gelerek saygın bir diploma ve saygın bir meslek sahibi olmak istemektedirler. Romanca ve İngilizce olarak eğitimler veren üniversite aynı zamanda 10 farklı bölüm ile öğrencilerini geleceğe hazırlamaktadır. Romanya’nın başkenti olan Bükreş’te yer alması da ulaşım konusunda ciddi kolaylıklar sağlamaktadır.

Türk öğrenciler içinde birçok ciddi avantajın yer aldığı bu üniversite de özellikle sınavsız kayıt, konaklama, ulaşım, yüksek lisans, doktora, dikey geçiş veya düşük eğitim ücretleri gibi olanakların olması da bu üniversiteye olan ilginin her zaman artmasına neden olmaktadır. Ülkemiz de denkliği olan bu üniversiteden mezun olan kişiler sadece ülkemiz de değil aynı zamanda dünyanın farklı yerlerinde de çok ciddi bir kariyere sahip olabilmektedirler. Bugüne kadar ülkemizde en çok talep alan üniversitelerden biri olarak ön plana çıkan Bükreş İon Mincu Mimarlık ve Şehir Planlaması Üniversitesi gelişmiş olanaklara sahip olan kampusu ile öğrencilerine boş zamanlarının da en verimli şekilde geçirme olanağı sağlamaktadır.

Geleceğinizi Birlikte Planlayalım

Özellikle binlerce kitaptan oluşan kütüphanesi, konforlu yurtları veya sosyal tesisleri öğrencilerin eğitim haricinde kalan zamanlarını da gönüllerince değerlendirmelerini sağlamaktadır. 2500 – 3000 euro arasında değişmekte olan ücretler ile ülkemizden çok daha uygun ekonomik koşullar ile eğitim alma olanağı yakalayan öğrenciler aynı zamanda ülke genelinde eğitim ücretlerinin düşük olmasından dolayı da bu anlamda bir sorun yaşamamaktadırlar. Dünya genelinde 80’den fazla saygın üniversite ile farklı alanlar da iş birliği içinde olan Bükreş İon Mincu Mimarlık ve Şehir Planlaması Üniversitesi bu sayede öğrencilerine farklı eğitim sistemlerini deneyimleme olanağı da sağlamaktadır. Hazırlık sınıflarında yabancı dil sorunlarını gideren öğrenciler daha sonra kendilerini bekleyen zorlu bir 4 yıllık eğitime başlamaktadırlar.

Mimarlık veya şehir planlaması alanında kendilerini kanıtlamış olan dünyaca ünlü isimlerden dersler alma olanağı bulan öğrenciler aynı zamanda dünyanın en gelişmiş şehirlerinin nasıl planlandıklarını da yakından görebilmektedirler. Özellikle denklik konusunda sorun yaşatmayan Bükreş İon Mincu Mimarlık ve Şehir Planlaması Üniversitesi Türk öğrenciler için her zaman önerdiğimiz bir üniversite olmuştur. Bükreş İon Mincu Mimarlık ve Şehir Planlaması Üniversitesi YÖK denklik bilgilerini bizlerden alabilen öğrenciler bu sayede kararlarını da en doğru şekilde verebilmektedirler. Saygın ve elit bir meslek sahibi olmak için en kaliteli üniversite seçimlerini Eurostar uzmanları ile yapın ve sizde geleceğe emin adımlar ile yürüyün.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1