Yök Denklik

Romanya’nın başkenti Bükreş’te yer alan ve Avrupa’nın da sayılı eğitim kurumlarından biri olan Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçenektir.

Romanya'da Eğitim

Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi Yök Denklik

Romanya’nın başkenti Bükreş’te yer alan ve Avrupa’nın da sayılı eğitim kurumlarından biri olan Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçenektir.

1825 yılında kurulan ve 200 yıla yaklaşan geçmişi ile artık bu alanda çok ciddi bir saygınlık kazanan üniversite özellikle günümüzün en üst standartların da verdiği eğitimler ile dikkatleri çekmektedir. Bu kadar eski bir üniversite doğal olarak öğrencilerine eğitim konusunda olduğu kadar sosyal anlamda da birçok seçenek sunabilmektedir. Sosyal tesislerinin yanı sıra kütüphanesi, yemekhanesi ve geniş kampusu tüm öğrencilerin zamanlarını en keyifli şekilde geçirmelerini sağlamaktadır.

Her sene dünyanın farklı yerlerinden gelen kişilerin bir arada eğitim alabildikleri, meslekleri hakkında isim yapmış kişiler ile tanışabildikleri ve yeni kültürler ile vizyonlarını genişlettikleri Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi Türk öğrenciler arasında da her zaman popüler seçeneklerden biri olmuştur. Özellikle üniversite seçiminde risk almak istemeyen kişiler diledikleri zaman bizlerle iletişime geçerek kendilerine verdiğimiz bilgiler ile amaçlarına ulaşabilmektedirler. Romanca ve İngilizce olarak verilmekte olan eğitimler de öğrencilerin dil sorunu çekmemeleri için hazırlık sınıfı veya yabancı dil eğitimi desteği de verilmektedir. Dünya genelinde saygınlığı olan bu başarılı üniversite özellikle uygun ücretleri ile ülkemizde tıp bölümüne yerleşemeyen kişilere kapısını açmaktadır.

YÖK Denkliği Konusunda Doğru Seçimler

Ziraat, bahçe bitkileri, hayvan, veteriner, arazi ıslahı ve çevre mühendisliği, biyoteknoloji, işletme ve uzaktan eğitim bölümleri ile hizmetlerine devam eden Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi ülkemiz ile YÖK denkliğine sahiptir. Bu durumu onaylatmak isteyen kişiler YÖK denklik birimi ile iletişime geçebilirler. Öğrencilerine teorik olduğu kadar gerçek tarım alanlarında verdiği pratik eğitimler ile de bilgilerini pekiştirme olanağı sunan üniversite aynı zamanda gelişmiş teknolojik ekipmanları ile de modern tarım alanın da eğitimler vermektedir. Bugüne kadar binlerce mezun vermesi ve tarım alanına çok ciddi katkılar da bulunması insanların bu üniversiteye karşı olan ilgilerinin çok yüksek olmasına neden olmaktadır. Sınavsız kayıt olanaklarının yanında senelik 3000 – 3500 euro gibi uygun eğitim ücretlerinin de olması sebebi ile her sene birçok Türk öğrenci soluğu bu üniversite de almaktadır.

Yanlarına sadece lise diplomalarını alan öğrenciler kayıt işlemlerini yaparak üniversitenin kendilerine sunduğu olanaklardan faydalanmaya başlayabilmektedirler. Bu üniversiteyi daha yakından tanımak veya kayıt işlemlerini kendilerinden emin bir şekilde yapmak isteyen kişiler diledikleri zaman Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçerek istedikleri her türlü konu hakkında yardım alabilirler. Firmamız yurtdışında birçok ülke de oldu gibi Romanya’da da yer alan temsilcilikleri ile öğrencileri yönlendirmekte ve kendilerine gerekli desteği vermektedir. Aynı zamanda Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi YÖK denklik işlemlerinde de sorun yaşamak istemeyen kişiler de bizlerden destek alabilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1