Yök Denklik

1944 yılında kurulan ve ilk günden bu yana 25.000’den fazla öğrenciyi mezun etmiş olan Timişoara Victor Babeş Tıp Üniversitesi şu an da Romanya’nın en önemli üniversitelerinden biri haline gelmiştir.

Romanya'da Eğitim

Timişoara Victor Babeş Tıp Üniversitesi Yök Denklik

1944 yılında kurulan ve ilk günden bu yana 25.000’den fazla öğrenciyi mezun etmiş olan Timişoara Victor Babeş Tıp Üniversitesi şu an da Romanya’nın en önemli üniversitelerinden biri haline gelmiştir. Bünyesinde 12 hastane ve 5 çok fonksiyonlu eğitim binası bulunan bu üniversite de insanlar gönüllerince eğitim alabilmektedirler.

Gerçek hastalar ile sürekli olarak bir arada olmaları sebebi ile meslekleri hakkında çok daha kısa zaman içinde gelişim göstermekte olan öğrenciler aynı zamanda eğitimciler ile sürekli olarak ilişki içinde olduklarından dolayı aradıkları bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilmektedirler.

Son derece köklü ve zengin bir geçmişe sahip olan bu üniversite aynı zamanda ilklerin üniversitesi olarak da adlandırılmaktadır. İlk böbrek nakli, ilk plastik cerrahi ve ilk in-vitor döllenmesinin de gerçekleştirildiği bu üniversite de bilimsel çalışmaları durmadan devam etmektedir. Her biri kendi alanında isim yapan ve çok önemli akademik kariyerleri olan kişiler tarafından verilmekte olan eğitimler insanlara meslekleri hakkında çok önemli deneyimler yaşatmakta ve aynı zamanda düzenlenen seminer veya toplantılar ile dünyanın önde gelen isimleri ile tanışma olanağı doğmaktadır. Konaklama konusunda da sorun yaşamayan öğrenciler üniversitenin bünyesinde yer alan ve öğrenci nüfusuna göre oda planlaması yapılan yurtlar da son derece konforlu bir şekilde konaklayabilmektedirler.

Her Zaman En Doğru ve Kesin Seçimler

3200 ile 3500 euro arasında değişmekte olan eğitim ücretleri sayesinde ekonomik anlamda bir sorun yaşamayan öğrenciler özellikle Romanca, İngilizce ve Fransızca olarak verilmekte olan eğitimler ile yabancı dil bilgilerini geliştirme olanağı da bulabilmektedirler. Sadece Romanya içinde değil aynı zamanda Avrupa geneli içinde son derece seçkin bir tıp üniversitesi haline gelen Timişoara Victor Babeş Tıp Üniversitesi birçok ülke ile denkliği olan diploması ile insanlara mesleklerinde uluslar arası kariyer yapma olanağı sunabilmektedir. Tıp ve diş hekimliği bölümlerinde İngilizce olarak verilen eğitimler tıp, eczacılık, diş hekimliği, hemşirelik, tıbbi kinezoterapi ve diyetisyenlik bölümlerinde romanca dili ile verilmektedir.

Tıp alanında ciddi hedefleri olan ve en kaliteli eğitim ile bu dünyaya adım atmak isteyen kişiler Eurostar uzmanları ile yapacakları görüşmeler de mutlaka Timişoara Victor Babeş Tıp Üniversitesi hakkında olumlu yorumlar ve öneriler almaktadırlar. Öğrencilerine her zaman maksimum düzeyde eğitimler vermesi, gelişmiş olanaklara sahip olması ve köklü bir geçmişe ev sahipliği yapması her zaman için bu üniversiteyi Türk öğrencilerin de gözdelerinden biri yapmıştır. Her sene birçok Türk öğrenci bizlerle yaptıkları görüşmeler ile soluğu bu üniversite de almakta ve kendilerine sunulan olanakları değerlendirmektedirler. Uzmanlarımız öğrencilerin kayıt işlemlerinde de yanlarında olarak kısa zaman içinde en doğru adımları atmalarını sağlamaktadırlar. Sizde bizi tercih ederek meslek hayatınız için en doğru adımları atabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1