Yök Denklik

Gürcistan'ın başkenti olan Tiflis'te bulunan Javakhishvili Devlet Üniversitesi, hem ülke içinden, hem de yurtdışında öğrencilerin tercih ettikleri, kaliteli bir yüksek eğitim kurumudur. Okul, başarılı ve aktif olarak 8 Şubat 1918'den bu yana eğitim vermektedir.

Gürcistan'da Eğitim

Yök Denklik

Gürcistan’ın başkenti olan Tiflis’te bulunan Javakhishvili Devlet Üniversitesi, hem ülke içinden, hem de yurtdışında öğrencilerin tercih ettikleri, kaliteli bir yüksek eğitim kurumudur. Okul, başarılı ve aktif olarak 8 Şubat 1918’den bu yana eğitim vermektedir. Günümüzde okulda 30.000 öğrenci eğitim almaktadır.

Modern, batılı eğitim veren okul, uluslararası anlamda tanınan, ayrıca Yüksek Öğrenim Kurumumuz olan YÖK tarafından da tanınan seçkin bir üniversitedir. Bu seçkin üniversite ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak işbirliğimizin olduğunu belirtelim ve öğrenci danışmanlarımızdan her zaman bilgi alabileceğinizi de ekleyelim. Javakhishvili Devlet Üniversitesi YÖK denklik bakımından da öğrencilerimizin beklentilerini karşılayan kalitesi ve içeriği ile dikkat çekmektedir.

Gürcistan’da Eurostar İle Seçkin Eğitim Fırsatı:

Okulun kurulduğu dönemde Kafkasya’nın ilk üniversitesi olan son derece önemli bir okuldur. Okul, hukuk fakültesi, tıp fakültesi, edebiyat fakültesi, ekonomi ile işletme fakültesi, sosyal bilimler ve siyasal bilgiler fakültesi, tarım ile doğa bilimleri fakültesi olarak seçkin akademik kadrosu ile eğitim vermektedir. 900’e yakın tam zamanlı, bir o kadar yarı zamanlı akademik kadrosu ile dikkat çeken üniversitede önemli eserleri ve mesleklerinde tanına profesör ve akademisyenler eğitim vermektedir. Okul, genel anlamda ülkenin üniversite eğitimlerinde standartlarının belirlenmesinde söz sahibidir. Sürekli modern bir çizgide kendini yenilemesi ve önemli bilimsel çalışmalara imza atması, diğer okullar için de belirleyici olmaktadır. Okulun kampusu, hem eğitim, hem de sosyal yaşam anlamında öğrenciler için beklentileri karşılamaktadır. Yerleşke 8 kampustan oluşmaktadır ve 3 adet bilimsel araştırma enstitüsü bulunmaktadır. 80 üzerinde laboratuar, özel çalışmalar için 150 üzerinde çalışma alanı ve laboratuar ile klinikler ve hastane binası, kütüphaneleri, bilgisayar odaları bulunmaktadır.

Öğrencilerin eğitimleri yanında, sosyal anlamda modern bireyler olmaları için de gerekli altyapı bulunmaktadır. Sosyal tesisler, spor alanları, gezinti alanları ve etkinlik alanları bulunmaktadır. Çok önemli bir detay olarak, üniversite 2005 yılından bu yana Bolonga kriterlerine dahil olarak bir Avrupa Birliği üniversitesi halini almıştır. Mavi diploma veren ve tüm Avrupa Ülkelerinde geçerli diploması olan bir okuldur. Bu detayın YÖK tanıma ve Javakhishvili Devlet Üniversitesi YÖK denklik bakımından da avantajları olduğunun altını çizelim. Ayrıca çeşitli Avrupa Üniversiteleri ile işbirlikleri bulunmaktadır.

Javakhishvili Devlet Üniversitesi YÖK denklik konusunda, dünyanın en önemli üniversiteleri değerlendirmelerinde yer aldığından, avantajlıdır. YÖK resmi sitesinde, denklik kriterleri bakımından, üniversiteler ve öğrencilerin sınava giriş puanları açısından birtakım düzenlemeler yapılmaktadır. Bunları inceleyiniz ve her zaman öğrenci danışmanlarımızdan da denklik konusunda bilgiler alabilirsiniz. Başvurularınızı online olarak, sitenin başvuru kısmından yapmalısınız. Mutlaka denklik kabulü yapmak zorunda değilsiniz, yurtdışında çalışmak niyetiniz varsa, ayrıca, özel sektörde çalışmak isterseniz bu başvuru yapmanız zorunlu değildir. Yine de kamu alanında kariyer yapmak isteyen ya da askerlik süresinin belirlenmesinde diplomaların  ülkemiz diplomaları ile denk kabul edilmesi önemlidir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1