Yök Denklik

Gürcistan'ın önemli devlet üniversitelerinden biri olan Sokhumi Devlet Üniversitesi, 5 Şubat 1932 yılında kurulmuştur. Önemli ve diğer eğitim kurumlarına da örnek olan üniversitelerden biridir. Pedagoji alanında uzun yıllar eğitim sunmuş ve ülkenin eğitim dünyasında son derece önemli katkılar sunmuştur.

Gürcistan'da Eğitim

Sokhumi Devlet Üniversitesi Yök Denklik

Gürcistan’ın önemli devlet üniversitelerinden biri olan Sokhumi Devlet Üniversitesi, 5 Şubat 1932 yılında kurulmuştur. Önemli ve diğer eğitim kurumlarına da örnek olan üniversitelerden biridir. Pedagoji alanında uzun yıllar eğitim sunmuş ve ülkenin eğitim dünyasında son derece önemli katkılar sunmuştur.

Günümüzde üniversite, ülkeye ve birçok yabancı ülkeye meslek eğitimlerini mükemmel şekilde almış gençler yetiştirmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, bugüne kadar yurtdışında gençlerimizin kaliteli ve seçkin kurumlarda eğitim almaları için işbirliği yaptık.Bundan sonra da devam etmekteyiz ve Gürcistan’ın seçkin üniversiteleri ile de işbirlikleri yapmaktayız. Bunlardan biri de Sokhumi Devlet Üniversitesi olup, öğrencilerimiz kuruma bir sınav şartı olmadan kabul edilmektedir.

Gürcistan’da Seçkin Eğitim ve Geçerli Diploma Eurostar İle:

Sokhumi Devlet Üniversitesi, fakülteleri olarak, hukuk fakültesi, eğitim fakültesi, insani bilimler fakültesi, iktisat ve işletme fakültesi, sosyal bilimler ve siyasal bilgiler fakültesi, matematik bilimleri ve bilgisayar bilimleri fakültesi, doğal bilimler ile sağlı hizmetleri fakültesi bünyesinde eğitimler verilmektedir. Kampus öğrencilerin fakülteler bünyesinde eğitimlerini almaları için son derece yeterlidir. Gençler, geleceğe hazır ve meslekleri alanında, donanımlı kendilerine güvenleri olan bireyler olarak okuldan mezun edilmektedir. Kampus alanında, kütüphaneler, laboratuarlar, çalışma alanları, internet kullanımı tüm kampus alanında olacak şekilde yaygın ve çok sayıda öğrencinin çalışması için bilgisayar odaları, spor salonları açık ve kapalı olarak, sanat ve kültür alanları, kafe,restoran ve yemekhane tesisleri gibi birçok alan da bulunmaktadır. Öğrenci ve öğretmen ilişkileri de sıcak ve iletişim de mükemmeldir. Öğrenciler modern eğitim sistemi ile derslere aktif olarak katılmaktadır. Bu da derslerde etkin olmalarını sağlamaktadır.

Mezun olduktan sonra, Gürcistan içinde kariyerinize hazırlanabilirsiniz. Bu şekilde çalışma olanakları bulabilirsiniz. Öte yandan, Avrupa Ülkelerinde de kariyerinize hazırlanabilirsiniz. Okulun üniversite ve kurumlar ile ilişkileri, işbirlikleri bulunmaktadır. Eğitim yıllarınızda sizde öğrenci değişim programlarından, staj ve kariyer olanaklarından yararlanabilirsiniz. Öğrencilerimizin sınav şartı olmadan, bir puan sınırlaması bulunmadan, lise diplomaları ile okula kabul edildiklerini belirtelim. Öğrenci danışmanlarımızdan üniversite, kayıt süreleri ve şartları konusunda bilgi alabilirsiniz.

Mezun olduğunuzda diploma denkliği için başvurular yapabilirsiniz. Sokhumi Devlet Üniversitesi YÖK denklik esasları bakımından, her zaman öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Bu şekilde, en net ve doğru değerlendirmeleri, başvuruları yapabilirsiniz. YÖK tanında esaslarına sahip olan okul, kriterler noktasında, Sokhumi Devlet Üniversitesi YÖK denklik bakımından da son derece avantajlıdır. Akreditasyonu olan bir üniversitedir. Öğrenci danışmanlarımızdan, diploma denklik ön şartları ve Sokhumi Devlet Üniversitesi YÖK denklik unsurlarını da başvurularınız hakkında destekleri alabilirsiniz. Online başvurularınızda eklemeniz gereken belgeler ve tüm detayları danışmanlarımızla birlikte yapabilirsiniz. Birkaç ay içinde sonuçlanan denklik başvurularınızda sonuç alabilirsiniz. Online başvurularınızı yaptıktan sonra, belgeleri ilgili adrese tebliğ etmeyi de ihmal etmeyiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1