Yök Denklik

Konservatuar eğitimi almak isteyen gençlerimizin sadece ülkemizle sınırlı seçenekleri olmadığını belirtelim. Müzik, sinema, dans, oyunculuk gibi sanatın çeşitli dallarında eğitim almak isteyen gençlerimizi yurtdışında bekleyen konservatuar seçenekleri de bulunmaktadır.

Gürcistan'da Eğitim

Tiflis Devlet Konservatuarı YÖK Denklik

Konservatuar eğitimi almak isteyen gençlerimizin sadece ülkemizle sınırlı seçenekleri olmadığını belirtelim. Müzik, sinema, dans, oyunculuk gibi sanatın çeşitli dallarında eğitim almak isteyen gençlerimizi yurtdışında bekleyen konservatuar seçenekleri de bulunmaktadır. Komşu ülkemiz olan Gürcistan’da, başkent Tiflis’te bulunan, Tiflis Devlet Konservatuarı öğrencilerimize de kapılarını açan seçkin bir kurumdur.

Tiflis Devlet Konservatuarı YÖK denklik bakımından da öğrencilerimizin beklentilerini karşılamaktadır. Seçkin yüksek öğrenim kurumu ile işbirliğimiz bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimizin en avantajlı yurtdışı eğitim kurumlarında eğitimlerini almaları için özenle işbirlikleri yapmaktayız. Komşu ülkemiz Gürcistan’ın başkenti olan bu seçkin kurumda, sınavsız olarak siz de öğrenci olabilirsiniz.

Sanat Eğitimi İçin Eurostar İle Yurtdışı Seçenekleri:

1917 yılında kurulan bu elit sanat okulu, 1924 yılından bu yana devlet konservatuarı olarak eğitim vermektedir. Ülkenin ilk yükseköğretim alanında enstitülerden biri olduğunu belirtelim. Ayrıca, Kafkaslar coğrafyasının batı ekolünde müzik eğitimi veren ilk okuludur. Kampus olarak estetik anlamda mükemmel, son derece dikkat çeken tarihi binası ile bilinmektedir. Sadece bu yönden bile dikkat çeken bir okuldur. Bu arada, genel anlamda başkentin tarihi ve görsel özellikleri ile görülmesi gereken bir kent olduğunu belirtelim. Konservatuarın bölümleri, piyano majör bölümü, eşlik etme eğitimleri, genel piyano eğitimi bölümü, oda topluluğu eğitimi, üflemeli ve vurmalı çalgılar orkestra bölümü, şarkı ve ses eğitimleri bölümü, opera tiyatrosu bölümü, koro bölümü ve şeflik olarak ayrılmaktadır.

Okulun kendine özgü klasik eğitim yapısı, modern eğitim uygulamaları ile harmanlanmış olarak bir sentez şeklinde öğrencilere verilmektedir. Bu noktada, seçkin akademik kadronun da öneminin altını çizmek gerekir. Çok önemli sanatkar isimler hoca olarak okulda eğitim verilmektedir. Öğrencilerin eğitimlerinde, hocaları ile birebir olmalarını sağlayacak, özel ve donanımlı, akustik yapısı olan odalarda ve salonlarda eğitim verilmektedir. Kampus içinde bulunan salonlarda sıkça öğrencilerin sanat performansları sergilemeleri sağlanmaktadır. Performans etkinliklerinin fazla olması, öğrencilerin de sahne deneyimlerine alışmalarında önemli olmaktadır. Kampus içinde, eğitim binaları yanında, ayrıca, sosyal tesisler ve altyapı da eksiksiz şekilde uygulanmaktadır.

Tiflis Devlet Konservatuarı YÖK denklik bakımından, elbette aklınızda sorular olabilir. Öğrenci danışmanlarımız, her konuda olduğu gibi, Tiflis Devlet Konservatuarı YÖK denklik konusunda ve genel anlamda denklik konusunda da sizlere en doğru bilgileri verecektir. Mezun olduktan sonra, diplomalarınızın denklik başvurularınızı yapabilirsiniz. Özellikle sanat eğitimini aldıktan sonra, kamu alanında yani devlet bünyesinde çalışmak isteyen gençlerimiz için diploma denkliği önemlidir. Bu nedenle, başvurularınızı yaparak siz de denklik başvurularında bulunmalısınız. Öğrenci danışmanlarımız, her zaman sizinle olmaya ve size yardımcı olmaya hazırdır. İnternet üzerinden, YÖK resmi sitesinden denklik konusunda bilgileri alabilirsiniz ve başvurularınızı da bu şekilde yapabilirsiniz. Harika bir gelecek için yurtdışında birçok eğitim seçeneği olduğunu da unutmamalısınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1