Yök Denklik

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te bulunan seçkin bir tıp eğitim kurumu, Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi, öğrencilerin eğitim almak için tercih ettikleri önemli bir okuldur. Okulun Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrencilerimizi de kabul ettiğini belirtelim.

Gürcistan'da Eğitim

Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi YÖK Denklik

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te bulunan seçkin bir tıp eğitim kurumu, Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi, öğrencilerin eğitim almak için tercih ettikleri önemli bir okuldur. Okulun Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrencilerimizi de kabul ettiğini belirtelim. İşbirliklerimizden yararlanın ve öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almak için şubelerimize gelin. Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi, 1918 yılında kurulmuştur.

Uzun yıllara dayanan tarihi tıp dünyasına kazandırılan önemli doktorlar ve bilim adamları ile doludur. 7.500 öğrencisi ile eğitim vermeye başarıyla devam eden okul, içinde bulunduğu coğrafyanın  en önemli tıp okullarından biridir. Okulun en önemli özelliklerinden biri, öğrencilerimize kapılarını açması ve lise diploması ile öğrencilerimizi kabul etmesidir.

Eurostar İle Aradığınız Tıp Eğitimi Sizinle Olacak:

Lise diploması ile öğrencilerimiz okula kayıt için başvurularını yapabilirler. Bunun için bir not ortalaması şartı, lise türü, sınav şartı ya da sistemi ya da puan şartı gibi detaylar gerekmemektedir. Okulun senelik harç ücretleri ise, yurtdışında birçok üniversite ile kıyaslandığında ekonomiktir. Öte yandan, ücretlere bakıldığında, ülkemizdeki lise ve dengi kolejlerden çok daha uygun rakamlı olması dikkat çekmektedir. Okulun bölümlerini sayacak olursak, tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi, eczacılık fakültesi, fizik tedavi bölümü, hemşirelik bölümü bulunmaktadır. Okulun en önemli avantajlarından biri, eğitim dilinin İngilizce olmasıdır. Bu dile yeteri kadar hakim olmayacak öğrenciler için bir sene hazırlık dil eğitimi verilmektedir. Bu zaman diliminde ayrıca mesleki dil eğitimi de verilmektedir. Kampus öğrencilerin modern tıp eğitimi almaları için yeterli altyapıya sahiptir. Eğitim ilk iki sene pratik olarak ve bununla birlikte laboratuar ortamında verilir. Bundan sonra öğrenciler hastane ortamında kliniklerde pratik eğitim de almaya başlar.

Okulun akademik personeli de aynı zamanda, ülkenin sağlık uygulamalarında önemli isimler olan kişilerdir. Okulun uluslararası anlamda birçok okul ve kurum ile işbirlikleri olduğunu da belirtelim. Mezun olduktan sonra, staj imkanları da sizleri beklemektedir. Donanımlı bir tıp eğitimi almak ve sonrasında ister ülkemizde, ister yurtdışında çalışma olanaklarından yararlanmak isterseniz, bu okulu seçebilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızın her zaman sizinle olacağından, her anlamda size yardımcı olacaklarından, kayıt işlemlerinizden eğitim yıllarınıza kadar destek alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi YÖK denklik bakımından da avantajlar sunar. YÖK tanınma unsurları olan bir kurumdur. Diploma denkliği, öğrencilerimizin yurtdışından memnun olmasından sonra, diplomaların denk yani aynı şartlarda olduğunun kabul edilmesi için YÖK’e başvurması ve bu şekilde onay almaları demektir. İnceleme yapıldıktan sonra, denklik onayı verilebilir, öğrencilerin sınava girmesi, bazı ek dersleri almaları ya da mülakattan geçmelerine karar verilebilir. Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi YÖK denklik başvurularını özellikle kamu alanında, devlet bünyesinde çalışmak isteyen gençlerimiz için önemlidir. Ülkemizde, devlet bünyesinde hekim olarak mesleğinizi yapmanız için önem taşımaktadır. Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi YÖK denklik başvurularınızın eksiksiz ve doğru olması için sizlere destek olabiliriz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1