Moldova Telefon Kodu

Moldova’ya birçok vatandaşımız ticaret, eğitim gibi amaçlarla gidebilmektedir. Moldova telefon kodu herhangi bir sebeple ülkeye giden vataşlarımıza istediğimiz anlarda ulaşmamızı sağlamaktadır. Öğrencilik döneminde ailenizle Moldova’da telefon kodu sayesinde konuşabilirsiniz.

Moldova'da Eğitim Telefon Kodu: +373

Moldova Telefon Kodu

Ekonomik açıdan avantajlı olan sabit hatlardan görüşme uluslararası için sıklıkla tercih edilmektedir. Ülkeler arasında yapılan görüşmelerde ülke alan kodu mutlaka kullanılmalıdır. Bunun içinde ülkemizden de aramalar yapıldığı zaman Moldova için ülke alan kodunu kullanmak gerekmektedir. Öğrenci ya da çalışan olarak bulunan kişilerin sıkça kullandığı hem sabit hatlar hem de cep numaraları ülke genelinde aktif olarak tercih edilmektedir.

Özellikle aileler için ekonomik olarak kullanılan sabit hatlar üzerinden görüşme ülkemizden Moldova ülke alan kodu ile sağlanmaktadır. Uluslararası tüm görüşmelerde kullanılan ülke alan kodu her ülkeye göre farklı olarak belirlenmektedir. Aynı şekilde ülke içerisinde bulunan şehirler içinde geçerli bulunan kodlarda bilinerek ülkemizden arama yapılabilmektedir.

Cep aramalarında da geçerli olarak ülke alan kodunun kullanılması ile kesintisiz şekilde arama yapılabilmektedir. Online aramalardan olan Whatsapp,  skype gibi sohbet kategorilerinde internetin olması gerekmektedir. Bunun içinde kesinti sorunu yaşanabilmektedir. Ülkeye ait olarak bulunan cep numaraları ya da sabit hat telefonları ile kesinti yaşamadan görüşme sağlanabilmektedir.

Moldova Telefon Kodu Nedir?

Sabit hatlar üzerinden yapılan Moldova aramalarında ülke alan kodunun başlangıçta çevrilmesi gerekmektedir. +373 olarak belirlenen Moldova ülke telefon kodu tüm uluslararası aramaların başında gelmektedir. Hem sabit hatlar hem de cep numaraları için geçerli bulunan +373 telefon kodu ile Moldova’dan kesintisiz görüşme mümkündür.

(+373) Nerenin Kodu?

Moldova için uluslararası aramalarda geçerli olan +373 ülke alan kodu tüm numaranın başında çevrilmektedir.  Cep numaralarından olan 690, 691, 692, 693, 794, 795, 796 şeklinde bulunan operatör aramalarında da ilk olarak +373 ülke telefon kodu kullanılmaktadır.

Moldova Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Şehirler için bulunan kod aramalarını da ücretsiz olarak Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığından yapabilirsiniz. Moldova’nın başkenti olan Kişinev içinde +373’den sonra 22 çevrilmektedir. Aynı şekilde tüm şehirler içinde farklı kodlar kullanılmaktadır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1