Azerbaycan'da Rusça Dili ve Edebiyatı

Yabancı dile olan farkındalık ve talep, gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Üstelik Rusça, dünya üzerinde en çok aranana dillerden bir tanesi. Ülkemizdeki onlarca üniversitede, yeterli puanı almak koşulu ile Rus Dili ve Edebiyatı bölümlerinde öğrenim görmek mümkün.

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Yabancı dile olan farkındalık ve talep, gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Üstelik Rusça, dünya üzerinde en çok aranana dillerden bir tanesi. Ülkemizdeki onlarca üniversitede, yeterli puanı almak koşulu ile Rus Dili ve Edebiyatı bölümlerinde öğrenim görmek mümkün. Ancak yeterli puanı alamayan öğrenciler, ne yazık ki hayallerine veda ediyor. Aslında ediyordu demek daha doğru. Çünkü Azerbaycan üniversitelerinde ÖSYM’nin düzenlediği üniversite sınavından baraj puan alarak, Azerbaycan’da Rus Dili ve Edebiyatı bölümüne yerleşmek artık mümkün. Üstelik bizler de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak, bu yolda sizlere öncülük etmek için hazırız.


Rus Dili Ve Edebiyatı Eğitimi Süreci – Kaç Yıl?

Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı okuyacak gençler, 1 yıl hazırlık olmak üzere, toplamda 4 yıl öğrenim göreceklerdir. Bu öğrenim süreleri sonunda, Rusça, İngilizce ve Azerice dilleri yeterli seviyede öğrenilmiş olur.


Rus Dili Ve Edebiyatı Eğitimi Bölümü YÖK Denkliği Var mı?

Azerbaycan’daki herhangi bir üniversiteden Rus Dili Ve Edebiyatı Eğitimi alan kişiler, YÖK’ün düzenlediği denklik sınavına girebilirler. Bu sayede Kamu kurum ve kuruluşlarında da çalışma imkânı yakalayabilirler. YÖK denklik sınavına ilişkin de firmamız danışmanlık hizmeti vermektedir.


Rus Dili Ve Edebiyatı YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yüksek Öğrenim Kurumu’nun resmi web sitesinden başvuru yapılarak sınava girilir. Bu sınav sonucunda başarılı olan adayların, Azerbaycan’dan aldıkları diploma artık YÖK tarafından da tanınır. Bu sayede adaylara kamu kurum ve kuruluşlarına atanma şansı doğar.


Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Rusça tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de çok sık aranan dillerden bir tanesi. Özellikle yabancı ortaklı şirket ve holdingler Rusça bilen personeller ile çalışmaktadır. Bu personellerin yönetici kadrolarına geçişi çok daha kolay olmaktadır.


Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı Okumak Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Azerbaycan’daki üniversiteler de ülkemizdeki gibi dönemlik harç ücreti talep etmektedir. Ancak bu harç ücretleri bütçenizi yormayacak kadar küçüktür. 1200 ile 2000 Dolar arasında değişen ücretler ile bu ülkede rahatlıkla Rus Dili Ve Edebiyatı okuyabilirsiniz.

Rus Dili Ve Edebiyatı Bölümünde Okumak Sınavsız Mümkün mü?

Azerbaycan’daki üniversiteler genel olarak ÖSYM’nin düzenlediği sınavdan baraj puanını aşmış öğrencileri kabul etmektedir. Sınava giren her 100 öğrenciden 90’ının barajı aştığı düşünülür ise bu ülkedeki üniversitelere yerleşmek oldukça basittir.


Rus Dili Ve Edebiyatı Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Azerbaycan’da dünyanın öncü üniversitelerinden birkaçına da sahiptir. Dolayısıyla he ülkeden öğrenci akınına uğramaktadır. Bunların başında da Türkiye gelir. Azerbaycan’da okuyan ve okumak isteyen binlerce Türk öğrenciye Eurostar olarak danışmanlık etmekteyiz.

Rus Dili Ve Edebiyatı Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı bölümleri üniversite seçme kılavuzlarında yer alıyor. Hangi üniversitede okuyacağınıza karar verdikten sonra lise diplomanız ve üniversite sınavından aldığınız puanı gösterir belgeler ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firmamız ile görüşebilir ve hayallerinize bir adım daha atabilirsiniz. Geriye kalan tüm teferruatı firmamız sizler için gerçekleştirecektir.


Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı Okumanın Avantajları

Azerbaycan Türkiye’nin kardeş ülkesidir. Hem dili, hem de kültürü ve gelenekleri ülkemiz ile çok benzerlik gösterir. Üstelik son derece de ucuz bir ülkedir. Dolayısıyla burada üniversite okumak, Türkiye rahatlığında okumak ile aynıdır. Dilini anlamak için yalnızca etkin bir şekilde dinlemek yeterlidir. Ayrıca bu ülkeden alınan Rus Dili Ve Edebiyatı diploması ile yurtiçinde ve yurtdışında kolayca iş bulmak da mümkündür.


Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı Mezunlarınız Var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak, gençlerimizin hayallerini, gerçekleştirmek için çava sarp ediyoruz. Bu anlamda da her yıl binlerce öğrencinin yurtdışı üniversitelerine yerleşmesini sağlıyoruz. Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı okumakta olan ve mezun olan çok sayıda öğrencimiz de bulunmaktadır.


Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı Bursları – Burslu veya Ücretsiz Rus Dili Ve Edebiyatı Okuyabilir Miyim?

Azerbaycan’da Türk öğrencilerin de faydalanabildiği sosyal aktivite bursları, başarı bursları ve Haydar Aliyev Bursları bulunmaktadır. Ayrıca başarılı öğrenciler, bu ülkedeki üniversitelerde tam burslu olarak da okuyabilmekteler. Elbette bu öğrencilerin not ortalamalarını belli bir skalanın üzerinde tutması şartı aranmaktadır.


Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Azerbaycan’da alacağınız Rus Dili ve Edebiyatı eğitimi sonrası, Rusçaya, Azericeye ve İngilizceye anadiliniz gibi hakim olacaksınız. Dolayısıyla yabancı dile önem veren çeşitli kurum ve kuruluşlarda kolayca iş bulabilir, yüksek maaşlara çalışmaya başlayabilirsiniz.


Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı Okumanın Şartları

Liseden mezun olmuş olmak ve üniversite giriş sınavından baraj puanı almış olmak bu ülkede Rus Dili Ve Edebiyatı okumaya yetmektedir.


Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı Taban Puanları

Üniversite sınavlarından çok yüksek puanlar çıkarmanıza gerek bulunmuyor. Yalnızca baraj puanı alarak Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı okuyabilirsiniz. Hatta bazı üniversiteler bu baraj puanı dahi istemiyor.


Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Azerbaycan’daki herhangi bir üniversitede okurken, başarılı olmanız şartıyla, ülkemizdeki herhangi bir üniversiteye yatay geçiş yapabilirsiniz.


Rus Dili Ve Edebiyatı Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Başvuru tarihleri ülkemizdeki gibi mayıs ayı ile temmuz ayı içerisindedir. Geç kalmamak adına mayıs ayında başvuru yapmanızı öneririz. Bizlere ulaştıracağınız lise diplomanız, ÖSYM sınav puan belgeniz ve kimlik bilgileriniz ile üniversite kaydınızı yaptırabilirsiniz.


Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı Okumak İstiyorum

Azerbaycan yemekleriyle, misafirperverliğiyle, ucuz ekonomik koşulları ile Türkiye’yi aratmayacaktır. Ayrıca Bakü ve diğer illerde bulunan pek çok üniversite, dünya çapında öğrenci kabul eden, kültürel etkileşim yuvalarıdır. Ayrıca üniversitelerin hemen hepsi modern mimarisi, teknolojik donanımı ve yenilikçi yapısı ile eğitim vermektedir. Bu ülkede okuyup, yine bu ülkede iş bulabileceğiniz gibi, dünyanın dört bir yanında da iş imkanı yakalayabilirsiniz. Bizler Eurostar Eğitim Danışmanlık olarak, bu süreçte sizlerin yanındayız.


Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Ülkemize sınır olan Azerbaycan, en çok da yakınlığı nedeni ile tercih ediliyor. Öğrenciler bu ülkede hem çalışıp, hem de okuma imkanı bulabilirler. Yıllık yaklaşık 2000 Dolar maliye ile en iyi üniversitelerde eğitim almak mümkün. Bunun yanında Azerbaycan’da konaklama, yeme içme ve eğlenme olanakları da oldukça ucuzdur. Öğrenciler dilerlerse ekonomik rakamlardaki yurtlarda kalabilirler, dilerlerse de kiralık ev tutabilirler.


Azerbaycan’da Rus Dili Ve Edebiyatı Okumak Mantıklı mı?

Ülkemizde Rus Dili Ve Edebiyatı okumak için yüksek puanlar almak gerekmektedir. Ancak Azerbaycan’da okumak için yalnızca barajı geçmek yeterlidir. Ayrıca bu ülkede okuyarak farklı kültürler tanıma imkanı da yakalayabilirsiniz.


Rus Dili Ve Edebiyatı Okumak Zor Mu?

Azerbaycan’da eğitim veren üniversiteler, çok güçlü akademik kadrolara sahiptir. Aynı zamanda dilinin dilimize yakın olması, derslerin çok daha kolay ve anlaşılır olmasını sağlayacaktır. En önemlisi de Türk öğrenciler bu ülkeye ve okullarına çok kolay adapte olup, başarıyı yakalayacaktır.


Azerbaycan’da Türkçe Rus Dili Ve Edebiyatı Eğitimi Veren Üniversitelerin Rus Dili Ve Edebiyatı Fakülteleri Var mıdır?

Azerice zaten Türkçe ile büyük benzerlik göstermektedir. Öğrenciler hazırlık eğitimi almasalar dahi, kolayca Azericeyi öğrenebilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1