Azerbaycan Posta Kodu

Azerbaycan posta kodu sorgulaması yapmak ve posta kodlarının listesini öğrenmek istiyorsanız web sayfamızı mutlaka inceleyin. Detaylı olarak sunulan Azerbaycan posta kodu listemizi ve ayrıntılarını görmek için online internet sitemize mutlaka tıklayınız.

Azerbaycan'da Eğitim Posta Kodu: AZ 1001

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Azerbaycan’a üniversite okumak, tatil yapmak yada çalışmak gibi nedenler ile gittiyseniz bulunduğunuz adres önem taşır. Adres bulma bulunduğunuz konuma yakın yerleri bulma konusunda en önem taşıyan posta kodu, bir adresi kolaylıkla bulabilmenize yardımcı olmaktadır.

Türkiye’de sevdiklerinize ya da yakınlarınıza posta göndermek istediğinizde ilgili adresin ve kendi adresinizin posta kodunu bilmeniz gerekir. Aradığınız posta koduna ulaşmak için internette “posta kodları Ptt m” şeklinde aratmanız yeterli olacaktır. Posta kodu sorgulama sitesine girdiğiniz zaman il, ilçe, mahalle köy bilgilerini gerekirse girmeniz gerekecektir. Adresin aradığınız posta koduna ait olduğunu bilmeniz gerekir.

Türkiye’den aileniz yada akrabalarınız size herhangi bir belge, kargo yada mektup gönderdiklerinde posta kodu hayati önem taşımaktadır. Azerbaycan’da bulunduğunuz semtin posta kodunu bilmeniz ve ailenize iletmeniz size gelecek olan paketleri ve mektupları alırken önem taşımaktadır. Azerbaycan posta kodu 4 haneli bir rakam ve başında AZ ile başlamaktadır. Öğrencilerin büyük yoğunlukla talep ettiği Bakü şehrinde posta AZ 1000 ile başlamakta AZ 1155’e kadar devam etmektedir.

Azerbaycan’da Türk konsolosluklarının bulunduğu Gence şehrinde posta kodu AZ 2000’den başlamaktadır. AZ 2024’te Gence şehri posta kodları sona ermektedir. Yaşadığınız şehirin posta kodundan emin olduğunuz sürece Azerbaycan’da eğitiminiz süresince zorluk yaşamadan belge gönderimi yapabilirsiniz.

Azerbaycan Posta Kodu Nasıl Öğrenilir? Nedir?

Azerbaycan posta kodu öğrenmenizde bulunduğunuz bölge önem taşır. 1. bölge ve 2. bölge ve 3, bölgede olmasına göre posta kodu değişiklik göstermektedir. Azerbaycan’daki bölgeler Abşeron, Daglig-Shirvan, Ağdam, Ağdaş rayonu, Ağcabedi, Eynallı, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti rayonu olmak üzere birçok bölge bulunmaktadır. Azerbaycan posta kodu nasıl öğrenilir, nedir diye merak eden öğrenciler Eurostar web sayfamızdan, uzman danışmanlarımızdan Azerbaycan posta kodu hakkında bilgi edinebilirler.

Azerbaycan Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Hatasız olarak Azerbaycan Posta kodu yazmak istiyorsanız öncelikle Azerbaycan’ın hangi şehrinde olduğunu ve bu şehrin hangi bölgede yer aldığını bilmeniz gerekir. AZ harfleri ile başlayan Azerbaycan şehri kodlarını yazarken rakam ve harfler arasında 1 boşluk bırakmanız gerekmektedir. AZ 0000 Azerbaycan’ın en kalabalık şehri olan Sumgayıt şehrine ait posta kodudur. Lenkeran Posta kodları AZ 4200 ile AZ 4225 arasında değişkenlik göstermektedir. Şehir ve yönetim bölgesi seçimi yaptıktan sonra posta kodunu hatasız olarak yazabilirsiniz.

#az1001 #azerbaycanpostakodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1