Yök Denklik

Gemi kaptanlığı yapmanın kendilerine ilerleyen hayatlarında çok saygın ve ayrıcalıklı bir statü kazandıracağını bilen kişiler bu meslek için en kaliteli eğitimleri Odessa Denizcilik Akademisinde alacaklarını da bilmektedirler.

Azerbaycan'da Eğitim

Denizcilik Akademisi Denklik Var mı?

Gemi kaptanlığı yapmanın kendilerine ilerleyen hayatlarında çok saygın ve ayrıcalıklı bir statü kazandıracağını bilen kişiler bu meslek için en kaliteli eğitimleri Odessa Denizcilik Akademisinde alacaklarını da bilmektedirler.

Son derece saygın ve dünya çapında bilinen bir eğitim kurumu olan bu başarılı okul öğrencilerine verdiği diploma ile mesleklerini dünyanın dört bir yanında yapabilme olanağı tanımaktadır. İlk olarak 1944 yılında kurulan okul daha sonra eğitim kalitesi ve Ukrayna denizciliğine yaptığı katkılar sebebi ile 2002 yılında ulusal statü ile ödüllendirilerek bugünkü konumuna gelmiştir. Mezunları halen dünyanın birçok yerinde kaptanlık ve farklı makamlar da hizmet veren okul aynı zamanda birçok ödüllü ve başarılı ismi de mezun etmiştir.

Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biri olan Odessa’da kurulmuş olan Denizcilik Akademisi eğitimlerini 4 yıl normal eğitim ve 1 yıl da gemi stajı olarak vermektedir. Bu sayede öğrenciler mezun oldukları zaman gemi kaptanlığı konusunda tam bir donanım ile mezun olmakta ve mesleklerini de diledikleri gibi yapabilmektedirler. Senelik ortalama 2000 dolar gibi uygun ücretler ile bu eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler de her zaman için bu başarılı eğitim kurumu ve Ukrayna eğitim sistemi hakkında araştırmalar yapmaktadırlar. Dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilerin bir arada eğitim aldıkları bu kurumda aynı zamanda dil sorunu çekmek istemeyen kişiler için hazırlık veya yabancı dil eğitim desteği de verilmektedir.

Gemi Kaptanlığı Mesleğine Mükemmel Bir Eğitim İle Hazırlanın

Bugüne kadar 40.000’den fazla mezun vermiş olan Denizcilik Akademisi özellikle IMO standartların da verdiği eğitimler ile insanlara güven vermektedir. Dünyanın birçok ülkesi ile olduğu gibi ülkemiz ile de denklik anlaşması bulunan bu akademiden mezun olan kişiler dünyanın dört bir yanında geçerli olan bir diplomaya sahip olmanın ayrıcalığını yaşamaktadırlar. Özellikle denizcilik eğitimi, seyrüsefer, denizcilik astronomisi, pilotaj, uluslar arası denizclik hukuku, ekonomi, donanma, gemi kontrol, taşımacılık ve İngilizce gibi alanlar da eğitimlerin verilmesi ile öğrenciler meslekleri hakkında gerekli tüm bilgileri teorik olarak alabilmektedir. Son olarak yapılacak 12 aylık bir gemi stajı ile tüm öğrendiklerini pratik yaparak pekiştiren öğrenciler bu sayede her özellik ve büyüklükteki bir gemiye kaptanlık edecek duruma gelebilmektedirler.

Dünyanın en çok ilgi gören ve en saygın mesleklerinden biri olması sebebi ile ülkemiz de lise eğitimlerini bitirip üniversite seçimlerini yapmak isteyen birçok öğrenci sürekli olarak Denizcilik Akademisi hakkında araştırmalar yapmaktadırlar. Birok kişinin hayalini süsleyen bu meslek için en doğru seçimlerden biri olan bu başarılı akademi hakkında merak edilen konulardan biri de Denizcilik Akademisi YÖK denklik durumudur. Bu ve buna benzer tüm konular hakkında detaylı bilgiler almak isteyen kişiler diledikleri zaman Eurostar uzmanları ile iletişime geçerek en kısa zaman içinde kararlarını verebilir ve seçimlerini yapabilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1