Bulgaristan Telefon Kodu

Bulgaristan’da tatil yapan kişilerin bulundukları otelleri aramanız gerektiği zamanlarda Bulgaristan telefon koduna ihtiyaç duyabilirsiniz. Bulgaristan telefon kodu ve birçok telefon kodunun yer aldığı bir sayfaya ihtiyaç duyduğunuz anlarda sayfamız size yardımcı olacaktır.

Bulgaristan'da Eğitim Telefon Kodu: +359

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Yurt dışında bir ülkeye yeni taşındıysanız ve sevdiklerinizi aramak istiyorsanız yapmanız gereken şey şehrin alan kodunu bulmaktır. İstanbul’da bir telefon numarası girmek istediğinizde oturduğunuz yerin Avrupa Yakası mı Anadolu yakası mı olduğu önem arz eder. Farklı ülkelerden Türkiye’yi aramak isteyenlerin kullanması gereken alan kodu 90 ile başlamaktadır.

İş imkanlarından yararlanan ya da eğitim amaçlı gidilmesi mümkün olan Bulgaristan da iletişim kolaylığı da ülkemizden mümkün olabilmektedir. Özellikle öğrenci yakınları için büyük avantaj anlamına gelen sabit hat erişim için uluslararası ülke kodunu kullanmak gerekmektedir. Dünya genelinde Bulgaristan araması için yapılan ülke telefon kodun yalnızca sabit hatlar için geçerli olmaktadır.

Cep numaralarında da aynı şekilde operatörlerin başlangıç kodları kullanılabilmektedir. Bulgaristan da yaşayanların sürekli erişimi için kullanılan cep numaralarında ülkenin cep telefon kodu da bilinmesi gerekmektedir. Çoğunlukla iş olanaklarından ötürü Bulgaristan da bulunan gurbetçiler ülkede kullanılan cep numaralarından yararlanmaktadır. Yakınları tarafından da istenildiği zaman erişimi bulunan cep numaralarının kullanımı ekonomik olarak da avantaj sağlamaktadır.

Sabit hatlarda da geçerli bulunan ülke telefon kodu da ekonomik anlamda hem öğrenciler için hem de öğrenci yakınları için avantajlı olabilmektedir. Bulgaristan ülke kodunda geçerli olan numaraya ek olarak sabit hatlarda kullanılan şehir numarası da önemlidir. Bulgaristan’da yer alan her şehrinde ayrıca kodları bulunmaktadır.

Bulgaristan Telefon Kodu Nedir?

Öğrenci yakınlarının en çok merak ettikleri durumlardan biri de Türkiye’den Bulgaristan’ı en ekonomik şekilde aramak olmaktadır. Bu nedenle sabit hatlar ya da Bulgaristan’da geçerli bulunan cep telefonları kullanımları araştırılmaktadır. Bulgaristan ülke telefon kodu olarak belirlenen +359 numaralardan önce çevrilmektedir.

(+359) Nerenin Kodu?

Uluslararası telefon kodları arasında +359 Bulgaristan’a ait olmaktadır.  Ülke içerisinde aktif olarak kullanılabilen cep numaraları da; Globul, Mobikom, mobsiltel şeklinde bilinmektedir. Her biri rahatlıkla kullanılan cep numaralarının da kullanımı için uluslararası aramalarda ülke telefon kodu çevrilmektedir.

Bulgaristan Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Ülkenin her şehrinde ayrıca kodları bulunan numaraların erişimi için şehir ismine ihtiyaç vardır. Başkent olan Sofia şehri için ülke kodu +359 dan sonra 2 çevrilmektedir. Aynı şekilde Burgaz için 56, Varna şehri için 52 şeklinde şehir kodları çevrilmelidir.

#+359 #bulgaristantelefonkodu

Mulțumesc https://farmacieunul.com/ pentru oportunitatea de a-mi îmbunătăți rapid sănătatea.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1