Yök Denklik

1925 yılında kurulan ve o günden bugüne kadar en kaliteli eğitimleri vererek artık Bulgaristan’ın en önemli üniversitelerinden biri olan Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi bu alanda yapılacak olan en doğru seçimlerden biridir.

Bulgaristan'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

1925 yılında kurulan ve o günden bugüne kadar en kaliteli eğitimleri vererek artık Bulgaristan’ın en önemli üniversitelerinden biri olan Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi bu alanda yapılacak olan en doğru seçimlerden biridir. Öğrencilerine dünya genelinde kabul görmüş olan bir müfredat ile eğitim vermekte olan bu başarılı üniversite insanların kişisel gelişimlerinden kendilerini mesleki anlamda da yetiştirebilmeleri için gerekli her türlü adımı zamanında atmaktadır.

İsteyen herkesin sadece lise diplomalarının yanlarına alarak istedikleri gibi kayıt olabildikleri bu başarılı üniversite özellikle mesleki anlamda hedefleri büyük olan kişiler için mükemmel bir seçimdir.

Sadece Bulgaristan’da değil aynı zamana dünya genelinde sahip olduğu saygınlık ile dikkatleri çeken bu üniversite özellikle Avrupa ülkelerinde direk olarak tanınan diploması ile insanlar uluslar arası alanda kariyer yapma şansı tanımaktadır. Bilindiği gibi ormancılık özellikle son yıllarda çok önemli bir hale gelen gözde mesleklerden biridir. Dünyanın dört bir yanında binlerce orman olması ve bu oranlar için artık bilimsel çalışmalar yapılması sebebi ile bu mesleğe karşı olan ilgi her geçen gün artmaya devam etmektedir. Bu sebeple öğrenciler her sene üniversite seçimlerin yapmadan önce mutlaka Eurostar uzmanları ile görüşmekte ve bu meslek hakkında yapacakları en doğru seçimler hakkında bilgiler almaktadırlar.

Ormancılık Sektörüne Doğru Sağlam Bir Adım

6 farklı bölüm de eğitimler verilmekte olan üniversite de her sene farklı ülkelerden gelen kişiler Bulgarca ve İngilizce dilleri ile eğitimlerini alabilmektedirler. Meslek hayatlarına rakiplerinden bir adım önce başlamak isteyen kişilerin adres olan Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi ülkemiz de bu mesleği yapmak isteyen kişiler için de mükemmel bir seçimdir. Hem saygın bir diplomaya sahibi olmak hem de yabancı dil bilgilerini geliştirmek her zaman için insanların bu üniversiteye karşı olan ilgilerini arttırmaktadır. Veterinerlik, ormancılık iktisat ekonomisi, orman idaresi, ekoloji ve çevre korunması, avcılık ve balıkçılık iktisadi ile peyzaj mimarlığı bu üniversite de eğitim almak isteyen kişileri bekleyen bölümlerdir. Akademik kadrosu ve hareketli kampus yaşantısı ile dikkatleri çekmekte olan bu üniversite bugüne kadar birçok mezun vererek bu sektörlere katkılar da bulunmuştur.

Mezun olduktan sonra öğrencilerine YÖK denklik belgelerini alma aşamasında bir sorun yaşatmayan bu üniversite özellikle kendilerini geliştirme konusunda beklentileri büyük olan kişiler için en önemli seçimlerden biridir. Kısa zaman içinde mesleklerine başlamak ve kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanmak isteyen kişiler kesinlikle bu üniversitenin kendilerine sunduğu olanakları değerlendirmelidirler. Herkesin sahip olmak isteyecekleri bu meslekler insanlar hem rahat yaşam koşulları hem de mutlu bir hayat sağlayacak mesleklerdir. Dolayısı ile bizler de üniversite seçimlerinde kararsız kalan kişiler kesinlikle Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi’ni öneriyor ve Eurostar deneyimlerinden daha fazla faydalanmalarını öneriyoruz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1