Yök Denklik

2001 yılında kurulmasına rağmen kısa zaman içinde başarısını kanıtlamış olan Sofya Yeni Bulgaristan Üniversite aynı anda 12.000 kişiye eğitim verecek kapasiteye sahiptir.

Bulgaristan'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

2001 yılında kurulmasına rağmen kısa zaman içinde başarısını kanıtlamış olan Sofya Yeni Bulgaristan Üniversite aynı anda 12.000 kişiye eğitim verecek kapasiteye sahiptir. Fransızca, İtalyanca, İngilizce ve Bulgarca olara verilmekte olan eğitimler de öğrencilerin hem mesleki bilgilerini hem de yabancı dillerini geliştirmeleri sağlanmaktadır.

Ülkemiz ile olduğu gibi diğer Avrupa ülkeleri ile de denkliği olan bu üniversite de birçok Türk öğrenci de eğitim almaktadır. Özellikle Türk öğrenciler için sınav ve puan zorunluluğu olmaması bu üniversiteye olan ilginin artmasında önemli rol oynamaktadır. Okul birçok Avrupa birliği projesinde yer aldığı için öğrencilerin diğer Avrupa ülkelerine seyahatleri de daha kolay olmaktadır.

Hukuk’tan ekonomiye kadar birçok farklı alanda eğitimlerin verildiği Sofya Yeni Bulgaristan Üniversitesinde hem öğrencilerin gelişimleri takip edilmekte hem de eğitimleri sahip oldukları yeteneklere göre şekillendirilmektedir. Bu sayede çok daha verimli bir eğitim dönemi geçirilmektedir. Dil desteği almak isteyen kişiler için 1 sene hazırlık sınıfı okuma hakkı tanınmaktadır. Eğitim ücretleri ortalama 2500 – 2700 euro civarında olup insanlar aldıkları diplomalar ile dünyanın birçok farklı yerinde mesleklerini diledikleri gibi yapabilmektedirler. Bugüne kadar birçok mezun vermesi ve aynı zamanda ülkemizde de her zaman popüler bir eğitim kurum olması bu üniversitenin birçok Türk öğrenciye ev sahipliği yapmasına neden olmuştur.

Geleceğe Giden Yolda Doğru Yol Arkadaşı

Kendine ait bir yurdu olmamasına rağmen öğrencilerin konaklama konusunda sorun çekmedikleri Sofya Yeni Bulgaristan Üniversitesinin çevresinde birçok özel yurt veya kiralık ev bulunabilmektedir. Son derece uygun ücretler ile kalınabilen bu konaklama seçenekleri öğrencilere eğitim hayatları boyunca sorun yaşatmamaktadır. Turizm, tiyatro, felsefe, sosyoloji, psikoloji ve haberleşme gibi özel bölümler hakkında çok kaliteli eğitimler almak isteyen kişiler de diledikleri zaman bu üniversiteye kayıt olarak kendilerine sunulan hakları değerlendirebilmektedirler. Her bölüm de dünya standartlarına uygun eğitimlerin verilmesi ve aynı zamanda ülkemiz ile denkliği olan saygın bir diploması olması sebebi ile Türk öğrenciler sürekli olarak Eurostar yetkilileri ile iletişime geçerek bu üniversiteyi daha yakından tanımak istemektedirler.

Okul bünyesinde sürekli olarak düzenlenmekte olan seminer veya paneller gibi etkinlikler ile öğrenciler kendi alanlarında isimlerini kanıtlamış olan çok önemli isimler ile tanışma ve kendilerinin bilgilerinden istifade etme olanağı bulabilmektedirler. Bunca önemli seçenek ve hizmete rağmen çok uygun ücretler ile eğitimler vermekte olan Sofya Yeni Bulgaristan Üniversite YÖK denklik işlemleri konusunda sorun yaşamak istemeyen kişilerin de değişmez adresi olmuştur. Gelecekleri adına en önemli kararın üniversite seçimi olduğunu bilen birçok kişi bizlerden aldıkları bilgiler ile bu üniversitenin kendileri için doğru bir seçim olduğunu hemen anlayabilmektedirler. Bu sebeple sizleri de en kısa zaman içinde firmamıza bekliyoruz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1