Nahçıvan Devlet Üniversitesi 2023 Kayıt Tarihleri Başladı

Nahçıvan Devlet Üniversitesi 2023 Kayıt Tarihleri Başladı

Nahçıvan Devlet Üniversitesi 2023 Kayıt Tarihleri Başladı

Nahçıvan Devlet Üniversitesi 2023 Kayıt Tarihleri Başladı

Nahçıvan Devlet Üniversitesi 2023 Kayıt Tarihleri Başladı , kayıt tarihleri ve daha fazla bilgi almak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmalığı ile iletişime geçiniz.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi , Azerbaycan’ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde bulunan bir devlet üniversitesidir. 1967  yılında kurulmuştur ve İktisat ve Yönetim Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Tıp Fakültesi dahil olmak üzere birçok fakülteye sahiptir. Üniversite, çeşitli alanlarda lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Ayrıca dilbilim, matematik ve sosyal bilimler gibi konulara odaklanan bir dizi araştırma enstitüsü ve merkezi vardır.

Azerbaycan’ın Nahçıvan bölgesinden almaktadır. İlk başta üniversitede sadece bir fakülte vardı, ancak hızla genişledi ve şimdi 11 fakülteye sahip. Üniversitenin ilk hedefi, sanayi ve tarım için uzmanlar yetiştirmekti. Zamanla bu, hem akademisyenler hem de iş profesyonelleri yetiştiren çok yönlü bir kurum haline geldi. Kuruluşundan bu yana, Nahçıvan Devlet Üniversitesi öğrenci kaydında önemli bir artış gördü. İlk öğrenci grubunun toplam 79 öğrencisi vardı, ancak sayıları kısa sürede 1.200 öğrenciye ulaştı. Şu anda, üniversitenin yaklaşık 18.000 toplam öğrencisi vardır ve bu da onu öğrenci nüfusu açısından Azerbaycan’ın üçüncü büyük üniversitesi yapmaktadır. Yıllar boyunca öğrenci kayıt sayılarında bazı dalgalanmalar olsa da, bu sayı nispeten sabit görünmektedir. Nahçıvan Devlet Üniversitesi 2023 kayıtlarının başlamış olması, kendinizin içinde güvende ve kaliteli eğitim imkânı sunmak için olan arzunun bir ifadesidir. Üniversite, hedef 24 farklı Fakülte ve üç yüksek okul sunmaktadır. Bu disiplinler arasında, tıp, mühendislik, hukuk, iktisat, bilgisayar bilimleri, sanat ve çok daha fazlası yer almaktadır. Nahçıvan Devlet Üniversitesi, mevcut öğrencilerin üstün eğitim güvencesinin yanı sıra, onların hayatlarına ve kariyerlerine katkıda bulunabilmelerini sağlamak için ekstra bir çaba sarf etmektedir. Nahçıvan Devlet Üniversitesi 2023 yılı kayıt tarihleri ​​başladı. Öğrenciler, çeşitli bölümlerden oluşan her seviyedeki programların yanı sıra, farklı alanlarda eğitim veren üniversitenin haklarını değerlendirerek, kayıtlarını tamamlayabilecekler. Nahçıvan Devlet Üniversitesi NDSU, Azerbaycan’daki diğer üniversitelerle ve Azerbaycan dışındaki üniversitelerle de yakın ilişkiler sürdürmektedir. Daha yüksek derecelere götüren ortak derece programları oluşturmak için Rus üniversiteleriyle işbirliği yaptılar. Ayrıca, Gürcistan ve Azerbaycan’daki üniversiteler arasındaki akademik bağları güçlendirmeyi amaçlayan Güney Kafkasya Üniversite Girişimi’ne katılıyorlar. Bu işbirliği sayesinde, Nahçıvan Devlet Üniversitesi makul bir fiyata mükemmel eğitim sağlıyor. Nahçıvan Devlet Üniversitesi, eğitim hizmetleri aracılığıyla tüm Azerbaycan nüfusunu destekleyen, ülkedeki önemli bir akademik merkezdir. Diğer üniversitelerle yakın işbirliği, yalnızca Azerbaycan sınırları içinde yaşayan vatandaşların erişebileceği çok çeşitli derece programlarına yol açmıştır. Bu nedenle NDSU, Azerbaycan’ın en iyi üniversitelerinden biri olarak tanınmayı hak ediyor.

 

Puanla
[OY: 3 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1