Bulgaristan Posta Kodu

Yurtdışında yaşayan kişilere oldukça lazım olan bilgilerden birisi de posta kodudur. Bulgaristan’da yaşayan vatandaşlarımıza Türkiye’den ve diğer ülkelerden çeşitli belgeler yollanması gerekebilir. Bu durumda Bulgaristan posta kodunu bildiğinizde işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bulgaristan'da Eğitim Posta Kodu: 1000

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Bulgaristan’a giden kişiler kendilerine lazım olabilecek her türlü bilgiyi edinmelidir. Bu bilgilerin başında posta kodu da gelmektedir. Posta kodu adreslerinizin doğruluğu açından oldukça önemlidir. Bulunduğunuz bölgenin adresini birilerine iletirken ya da başka bir adresle alakalı işlemleriniz olduğu zaman posta kodları sizlerden istenilmektedir. Herhangi bir karışıklığa sebep olmamak adına gerekli bilgileri edinmeniz önemlidir.

Bulgaristan posta kodu kendi içerisinde yönetilen bölgelere göre ayrım göstermektedir. Her şehrin kodları birbiri ile aynı değildir. Hatta en kalabalık kentlerde çok sayıda kod bulunmaktadır. Öncelikle hangi şehrin posta kodunun lazım olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ülkeye ne sebeple gittiğinize bağlı olmaksızın her an ve her halükarda lazım olacaktır.

Ülke’nin başkenti Sofya’da bu kodlara örnek verecek olarak 1000 ile başlamamız gerekmektedir. Bu bölgede kodlar bu sayı ile başlamaktadır. 1124, 1125, 1138 şeklinde devam edebilmektedir. Bunun için mahallelerinizin bilgisi de önem arz etmektedir. Kodlar düzenli artış halinde değildir. Örneğin 1408 şeklindeki posta kodunun ardından aynı şehre özel 1414 kodu da kullanılmaktadır.

Bulgaristan Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Ülkeye eğitim sebebi ile giden kişiler ya da başka sebeple giden kişiler adreslerini yazarken ya da kullanırken posta kodunu belirtmelidir. Kaldığınız bölgenin posta kodunu kolaylıkla öğrenmeniz mümkündür. Nasıl öğrenilir şeklinde yapacağınız araştırmalar artık sizleri yormayacaktır. Bu konu hakkında Eurostar web sitesinden gerekli bilgileri almanız mümkündür. Danışmanlar sizlere eksiksiz bilgiler sunacaktır. Bu sayede kafanızda herhangi bir soru işareti kalmayacaktır.

Bulgaristan Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Posta kodunu hatasız yazmak istiyorsanız öncelikle hangi bölgede yer aldığınızı bilmeniz gerekmektedir. Bulgaristan yönetim açısından 3 bölgeye ayrılmaktadır. Bu sebeple her bölgedeki şehirlerin posta kodları da farklılık göstermektedir. Öncelikle yaşadığınız şehri dikkate almanız gerekmektedir. Örneğin Varna’da ikamet ediyorsanız ve buranın posta kodunu bir yerde yazmanız gerekiyorsa direkt olarak 9000 şeklinde yazmanız gerekmektedir. Ülkenin posta kodlarında herhangi bir harf olmadığı için yazım sıkıntısı çekmeniz de mümkün değildir.

#+1000 #bulgaristanpostakodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1