Yök Denklik

Bulgaristan’da sadece bu üniversite sizlere İngilizce dilinde mimarlık eğitimi imkânı sağlamaktadır. Ayrıca üniversitenin sizlere sunacağı burs imkânları ile maddi açıdan rahat etmeniz de mümkündür. Verilen ayrıcalıklarla tamamen ücretsiz eğitim almanız mümkün olacaktır.

Bulgaristan'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Avrupa Politeknik Üniversitesi YÖK denklik kapsamında olmasından dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir. Üniversitenin konumu ve sağladığı fırsatlar pek çok kişi tarafından tercih edilmesine sebep olmaktadır. Avrupa Politeknik Üniversitesi Bulgaristan’da yer alan bir üniversitedir. Bu üniversite işleyişi ve eğitimi ile tam bir Avrupa havası sunmaktadır. Hem İngilizce hem de Bulgarca eğitim veren bu üniversiten Amerika tarzında da eğitim sistemi sunmaktadır.

Bulgaristan’da sadece bu üniversite sizlere İngilizce dilinde mimarlık eğitimi imkânı sağlamaktadır.  Ayrıca üniversitenin sizlere sunacağı burs imkânları ile maddi açıdan rahat etmeniz de mümkündür. Verilen ayrıcalıklarla tamamen ücretsiz eğitim almanız mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra gideceğiniz bölümlere belirli harç bedelleri ödeyerek başlamanız da olasıdır.  Hazırlık ve lisans için ayrı ayrı ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu ödeme işlemleri bölümlere göre farklılıklar göstermektedir.

Üniversitelerden mezun olduktan sonra kendi ülkenize dönmeniz ve bir iş sahibi olabilmeniz için diplomanızın kendi ülkenizde geçerli olması çok önemlidir. Özellikle devlet kurumlarında ve sağlık sektöründe çalışma planları yapan kişilerin diplomalarının tanınırlığı mühim konular arasında yer almaktadır. Tüm bu işlemleri ülkemizde YÖK idare etmektedir. Gideceğiniz üniversitelerin tanınması ve denklik işlemleri bu kurumun yönetimi üzerindedir. Kurumun tanıdığı okullardan denklik almanız her zaman mümkün olmamaktadır. Bu sebeple eğitime başlamadan önce kuruma yapacağınız denklik başvuruları sizleri boşuna zaman kaybetmekten kurtaracaktır. YÖK’ün kendi sitesinden adımları takip ederek sizlerden istenen belgelerle gerekli tüm başvuruları yapmanız mümkündür. Avrupa Politeknik Üniversitesi YÖK denklik kapsamında yer alıyor mu almıyor mu herkesin merak ettiği ortak konular arasında bulunmaktadır. Hem Avrupa tarzında hem de Amerikan esintileri ile bu okulda eğitim alma hayalini kuran kişiler çeşitli araştırmalarda bulunmaktadır. İnternet üzerinden kurumun kendi sitesi aracılığı ile okulların denklik kapsamında olup olmadığını çok kolay bir yolla öğrenmeniz sağlanmaktadır.  Okulların tanınır olması bile sizlere pek çok açıdan avantaj sunmaktadır. Denklik belgesi ve tanınma işlemleri okulun eğitim düzeyinden kadrosuna kadar en ince ayrıntısına kadar araştırılarak verilmektedir. Sizler için iyi eğitim sunacağı düşünülen üniversiteler bu bağlamda daha fazla tercih edilmektedir.

Avrupa Politeknik Üniversitesi YÖK denklik kapsamında yer alan bir üniversitedir. Örgün eğitim denkliği kesin olarak verilmektedir. Uzaktan eğitim içinse gerekli çalışmalara başlanmıştır. Bu üniversite sizlere seçeceğiniz bir dönemde Avrupa ve Amerika’da anlaşmalı olarak eğitim görme imkânı da sunmaktadır. Modern teknoloji ve bilimin kapılarını açması ve sunacağı ayrıcalıklar sayesinde eğitim dönemlerinizin oldukça iyi geçmesini sağlayacaktır.  Bu üniversite Türkiye’den bazı üniversiteler ile akademik ortaklık içerisinde bulunmaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi akademik ortaklık içerisinde bulunduğu okullardır. Üniversite başvuralı için okulun kendi sitesinden form doldurmanız gerekmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlere seçimlerinizde ve başvurularınızda yardımcı olmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1