Yök Denklik

Burgaz Free üniversitesi 18 Eylül 1991’de kurulmuştur. Şehrin ilk özel üniversitesidir. Uluslararası kalite standartlarına sahiptir. Uluslararası akreditasyonu da mevcuttur. Modern ve gelişen teknolojileri yakından takip eden üniversite Avrupa üniversiteler birliği (EUA) üyesidir.

Bulgaristan'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Burgaz Free üniversitesi 18 Eylül 1991’de kurulmuştur. Şehrin ilk özel üniversitesidir. Uluslararası kalite standartlarına sahiptir. Uluslararası akreditasyonu da mevcuttur. Modern ve gelişen teknolojileri yakından takip eden üniversite Avrupa üniversiteler birliği (EUA) üyesidir. Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika’da toplam 36 üniversite ile işbirliği içerisindedir. Avrupa’da 24 üniversite ile de Erasmus anlaşması mevcuttur.

Hukuk ve Halkla İlişkiler alanlarında verdiği eğitimlerle göz doldurmakta ve tercih edilmektedir. İşletme, Psikoloji, Gazetecilik, Bilgisayar Mühendisliği gibi birçok alanda da eğitim mevcuttur.  Ayrıca yüksek lisans ve doktora alanlarında da öğrencileri yetiştirmektedir. Bulgaristan’da yer alan bu üniversitemiz eğitim kalitesi ve öğrencilerimize olan misafirperver yaklaşımı ile beğenilmektedir. Eğitim dili Bulgarca’dır.

Eğer üniversite eğitimi ile ilgili bir hedefin varsa ve yurtdışında kaliteli bir öğrenim görmek istiyorsan bir AB ülkesi olması sebebiyle Bulgaristan senin için iyi bir seçim olacaktır. Üniversitenin Bulgarca hazırlık eğitimleri yıllık 2400 Euro’dur. 2 eşit taksitle ödenebilmektedir. Akademik yıl için taksitlendirme ise yine iki dönemdir ve yıllık eğitim ücretleri 3000 Euıro’dur. Aynı ücretlendirmeler yüksek lisans içinde söz konusudur. Full time PHD programlarının ise yıllık ücreti 4500 Euro’dur. Burgaz Free Üniversitesi YÖK Denklik olan bir üniversitedir. Öğrenim görmeye karar verdiğinizde bunu Yükseköğretim Kurumundan öğrenebilirsiniz. Bir dilekçe ile başvurarak üniversitelerin tanınırlıklarını sorgulatabilirsiniz. Bizzat giderseniz daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Yükseköğretim kurumundan tanınırlık yazısı alabildiğiniz tüm üniversitelerden mezun olduğunuzda denklik alabilirsiniz. YÖK denklik şartları bölüme göre değişmektedir. Hayallerinizde ki alanda üniversite öğrenimi görmeniz artık hem çok kolay hem de son derece ekonomik. Bulgaristan’da ki öğrenim ücretleri dışında yaşam maliyetleri de uygundur. Öğrenciler ayda ortalama 500 Euro’ya rahatlıkla geçinebilmektedirler. Böylece aileler imkanları dahilinde gençlerin uluslararası bir diploma sahibi olmalarını sağlamaktadırlar. Daha iyi bir gelecek için eğitim mutlaka gereklidir. Globalleşen dünyanın hızına adapte olmak oldukça güçleşmektedir. Olasılıklar çoğaldıkça yaşam aslında kolaylaşmamakta zorlaşmaktadır. Çok ciddi bir rekabet ortamı doğmaktadır. Bu durumda aldığınız eğitimden öğrendiğiniz dillere kadar her adım ayrı ayrı önem kazanmaktadır. Hem uluslararası alanda hem de ülkemizde Burgaz Free Üniversitesi YÖK Denklik imkanı tanıması bu üniversiteyi avantajlı hale getirmektedir. Öğrenciler hedefledikleri bölümlerde sınavsız bir şekilde kayıt olmak suretiyle okuyabilmektedirler. Böylece sevdikleri alanda daha mutlu ve daha verimli bir şekilde çalışabilme şansını elde etmektedirler. Burgaz Free Üniversitesi YÖK Denklik mezuniyetten sonra ki aşamadır. Eğitim almış olduğunuz ders içerikleri incelenmekte; eksik konular belirlenerek ülkemizde özel öğrenci statüsünde tamamlamanız istenmekte ve bir seviye belirleme sınavı yapılarak bilgi düzeyiniz ölçülmektedir. Daha sonrasında bu aşamaları tamamlayan öğrenciler YÖK imzalı denklik belgesine sahip olmakta ve kendi mesleğini ülkemizde de yapabilir hale gelmektedirler. Siz de gecikmeden kararınızı verin ve üniversite kaydınızı hemen yaptırın.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1