Yök Denklik

Sınır komşumuz Bulgaristan ile ikili ilişkilerimiz her alanda olduğu gibi eğitim alanında yıllardan beri devam etmektedir. Birçok Bulgaristan asıllı öğrenci üniversitelerimizde eğitim almakta ve bizim öğrencilerimizde birbirinden köklü ve kaliteli Bulgaristan üniversitelerinde öğrenim görmektedirler.

Bulgaristan'da Eğitim

Bulgaristan’da Eğitim

Sınır komşumuz Bulgaristan ile ikili ilişkilerimiz her alanda olduğu gibi eğitim alanında yıllardan beri devam etmektedir. Birçok Bulgaristan asıllı öğrenci üniversitelerimizde eğitim almakta ve bizim öğrencilerimizde birbirinden köklü ve kaliteli Bulgaristan üniversitelerinde öğrenim görmektedirler. Sınavsız eğitim fırsatını Avrupa ülkesinde yaşamamızı sağlayan Bulgaristan öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlamaktadır.

Yurtdışı eğitim sayesinde öğrencilerimiz farklı kültürlerle birlikte yaşamayı öğrenmektedir. Bulgaristan üniversitelerinde öğrenim göre binlerce uluslararası statüde öğrenci yer almaktadır. Sizde bu öğrenciler arasında yer alabilir; hayal ettiğiniz alanda sınavsız eğitim alabilirsiniz. Sınav stresi yaşamadan üniversite öğrencisi olmanın avantajlarını yakalayabilirsiniz. Meslek seçimi önemlidir. İstediğiniz meslekte daima başarılı olur ve hayatınızın sonuna kadar mutlu bir şekilde severek mesleğinizi yaparsınız.

Burgaz Prof. Dr. Asen Zlatarov Üniveristesi YÖK Denklik olan bir okuldur. Bu üniversiteden hangi bölümden mezun olursanız olun ülkemizde denklik başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Yükseköğretim kurumunun okulu tanıdığına dair belgeyi kendi adınıza alabilirsiniz. Bunu bir dilekçe ile Yükseköğretim kurumu hesabına yatıracağınız YÖK Tanınırlık başvuru ücreti karşılığında temin edebilirsiniz. Üniversitemiz 1963 yılında kurulmuş bir eğitim kurumudur. Bugüne kadar yüzbinlerce başarılı mezun vermiştir. Uluslararası öğrencilere de kapıları açıktır. Birçok ülkeden öğrenci burada öğrenim görmektedir. Siz de onların arasına katıldığınızda uluslararası bir çevreye sahip olacak ve iş hayatınızda sizi başarıya götürecek en önemli şey olan network daha şimdiden oluşmaya başlayacaktır. Yurtdışı eğitimde farklı kültürler arasında olmak size çok daha geniş bir bakış açısı kazandıracak ve global düşünmeyi sağlayacaktır. Bu da sizin mesleki anlamda daha başarılı olmanızı sağlayacaktır. Biyoteknoloji, Turizm, Kimya gibi birçok bölümün yer aldığı okula sınavsız bir şekilde kayıt yaptırmak mümkün olduğu için öğrenciler açısından büyük avantaj sağlanmış olmaktadır. Özellikle petro-kimya mühendisliği de burada en çok tercih edilen alanlar arasında yer almaktadır. Burgaz Prof. Dr. Asen Zlatarov Üniveristesi YÖK Denklik almak istiyorsan mezun olduktan sonra sende herkes gibi akademik süreçleri ülkemizde yöneten tek kurum olan YÖK’ e başvuruda bulunmalısın.

Burgaz Prof. Dr. Asen Zlatarov Üniveristesi YÖK Denklik olmasının yanı sıra üniversite AB standartlarına uygun eğitim vermekte ve uluslararası diploma sağlamaktadır. Tüm derslerin akreditasyonu mevcuttur. Yani, öğrenciler dilerlerse AB ülkelerinde çalışabileceklerdir. Bu şekilde daha yüksek standartlarda yaşam şartlarına sahip olabileceklerdir. Eğitim dili Bulgarca ve bazı alanlarda İngilizcedir. Dil bilmeyen öğrenciler için üniversitede bir yıl hazırlık öğrenimi görmek mümkündür. Mezun olan öğrenciler dil bilmeleri, mavi diplomaya sahip olmaları, yurtdışı staj ve iş olanakları da eklendiğinde yüksek gelirli işlerde çalışma şansı elde edebilmektedirler. Bu üniversitemizde eğitim ücretleri de oldukça uygundur. Ortalama 2000-3000$ arasındadır. Aile bütçesini sarsmadan burada öğrencilerin öğrenim görmesi mümkündür. Sende bu üniversitemize kayıt yaptırmak istiyorsan uzmanlarımızla görüşmek için bize ulaşabilirsin.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1