Yök Denklik

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler sınavsız üniversitelere yönlenmektedirler. Hem kaliteli hem de ekonomik eğitim fırsatları sayesinde birçok kişi hayallerinde yer alan bölümde okuma şansına sahip olmaktadırlar.

Bulgaristan'da Eğitim

Bulgaristan’da Eğitim Almak

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler sınavsız üniversitelere yönlenmektedirler. Hem kaliteli hem de ekonomik eğitim fırsatları sayesinde birçok kişi hayallerinde yer alan bölümde okuma şansına sahip olmaktadırlar. Eğitim konusunda hem bize yakınlığı hem de AB üyesi olması sebebiyle Bulgaristan tercih edilmektedir. Burada yer alan üniversiteler mavi diploma vermektedir. Yani mezun olduğunuzda diğer Avrupa ülkelerinde çalışma şansına sahip olacağınız bir ülkedir. Komşu ülkemiz öğrencilerimize misafirperver bir yaklaşım sergilemekte ve onları daha iyi bir geleceğe bugünden hazırlamaktadır. Hayat tam anlamıyla bir yarıştan ibrarettir.

Ne kadar iyi eğitim alır ve ne kadar mesleki donanıma sahip olursanız o kadar yüksek standartlarda bir hayat yaşama olanağına sahip olursunuz. Hayallerinizi hedeflere dönüştürerek iyi bir üniversitede lisans eğitimini hedeflerseniz daha başarılı bir geleceğe sahip olabilirsiniz. 17 farklı bölümde ile sizlere eğitim veren Gabrova Teknik Üniversitesi en son teknolojiyle donatılmış laboratuvarları ve uygulamaya yönelik çalışmaları ile sizlere deneyim katıyor. Ayrıca yüksek lisans ve doktora programları da akademik kariyer yapmak isteyen öğrencilere fırsatlar sunuyor. Öğretim dilinin İngilizce ve Bulgarca olduğu bölümlerde eğer dil yeterliliğiniz yoksa bir yıl üniversiteniz size hazırlık öğrenimi sağlamaktadır. Bu şekilde hiç dil bilmeseniz bile üniversite öğrenimine başlayabileceksiniz. Eğer dil eğitiminizi kanıtlayabileceğiniz bir uluslararası IELTS, TOEFL gibi sınav skorlarınız mevcutsa ve yeterli seviyedeyse hazırlık atlayabilirsiniz. Böylece sene kaybetmemiş olursunuz.

Gabrova Teknik Üniversitesi YÖK denklik olanağı bulunmaktadır. Buradan mezun olduğunuzda ülkemizde akademik süreçlerin tamamını yürüten Yükseköğretim Kurumuna başvurarak diploma denkliği başvurusu yapabilirsiniz. Her bölüm için farklı denklik kriterleri yer almakta ve tüm bunlar YÖK’ün denklik yönetmeliğinde madde madde belirtilmektedirler. Gabrova Teknik Üniversitesi YÖK denklik imkanı tanıması sebebiyle son derece avantajlıdır. Üniversitenin tanınırlık belgesine sahip olmak için YÖK’e bir dilekçe ile başvurmak gereklidir. Dilekçenize cevap sizin adınıza gelecek ve üniversite kurumumuz tarafından tanınmaktadır şeklinde bir yanıt olacaktır. YÖK genel olarak eksik derslerin tamamlanması ve öğrenim görülen bölüme ait müfredatla ilgili bir seviye belirleme sınavı sonucunda denklik sağlamaktadır. Ayrıca ülkede kalma süresi gibi eğitim süreciniz ile ilgili detayları da son derece dikkatlice incelemektedirler.

Gabrova Teknik Üniversitesi YÖK denklik verirken dikkat ettikleri en önemli konu bitirdiğiniz alanda ülkemizden mezun olan bir öğrenci ile eşit düzeyde bilgi sahibi olmanız gerekliliğidir.  Bu konuda siz de özen göstermeli ve kendinizi alanınızda en iyi şekilde yetiştirmeli ve aldığınız eğitime azami özeni göstermelisiniz. Denklik sürecinde başarılı olmanız tamamen buna bağlıdır. Daha iyi bir gelecek, daha başarılı yarınlar için siz de AB ülkesinde eğitim alarak sizinle aynı alandan mezun olanlara fark atmak istiyorsanız bu eğitim tam size göredir. Bize ulaşın ve hemen kayıt işlemlerinizi başlatarak ilk adımlarınızı atın.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1