Yök Denklik

AB üye ülkelerinde öğrenim görmek size prestijli bir yaşam sunuyor. Girişimci adayları, yönetici adayları bu ülkelerde yetişiyor. Her ülkenin ve her üniversitenin farklı kabul şartları bulunuyor. Öğrenciler kendi kriterlerine uygun özellikle ekonomik ülkeleri tercih ediyorlar.

Bulgaristan'da Eğitim

Plovdiv Avrupa Kolejinde Eğitim

AB üye ülkelerinde öğrenim görmek size prestijli bir yaşam sunuyor. Girişimci adayları, yönetici adayları bu ülkelerde yetişiyor. Her ülkenin ve her üniversitenin farklı kabul şartları bulunuyor. Öğrenciler kendi kriterlerine uygun özellikle ekonomik ülkeleri tercih ediyorlar. Yurtdışında öğrenim görmek isteyen öğrenciler uzun yıllardır Bulgaristan’da yer alan üniversiteleri tercih etmektedirler. Bulgaristan hem yakın komşumuz hem de bir Avrupa Birliği ülkesi olarak öğrencilerimizin kaliteli eğitim almasını sağlamaktadır. Her yıl binlerce gencimize sınavsız akademik eğitim olanağı sunan ülkede köklü üniversiteler yer almaktadır.

Ülkemize olan yakınlığı hem öğrenciler hem de ailelerin birbirileri ile çok daha sık görüşebilmesine olanak tanımaktadır. Eğer bir üniversite hayaliniz varsa bunu Bulgaristan üniversitelerinde sene kaybı yaşamadan; ÖSYM sınavlarına girmeden gerçekleştirebilirsiniz. Plovdiv Avrupa Koleji Bulgaristan’da eğitim alabileceğiniz üniversitelerden biridir.

Bağımsız bir üniversitedir ve 2001 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Üniversite ekonomi, yöneticilik alanlarında eğitim verilen fakültelere sahiptir. Geleceğin liderleri arasında yer almak isteyen öğrenciler bu üniversitede eğitim almayı tercih edebilirler. Bu üniversitede öğrenim görecek öğrencilerin sadece lise diploması olması yeterlidir. Açık lise mezunu öğrenciler burada eğitim alamamaktadır. Diğer lise türlerinden öğrenci kabul etmektedir. Başvuru yoğunluğunda lise not ortalamaları dikkate alınabilmektedir. İngilizce ve Bulgarca eğitimler mevcuttur. Lisans eğitimi öncesinde dil bilmeyen öğrenciler için hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Üniversitede dil eğitimi verildikten sonra lisans öğrenimine başlanabilmektedir. Bulgaristan üniversitelerinin tamamında olduğu gibi Plovdiv Avrupa Koleji’de Avrupa Birliği kriterlerine ve müfredatına uygun eğitim vermektedir. Buradan mezun olanlar Avrupa’da çalışabilmektedirler. Yani üniversiteler mavi diploma vermektedir. Ayrıca Plovdiv Avrupa Koleji YÖK denklik sorunu olmayan bir okuldur. Bunu yüksek öğretim kurumuna bir dilekçe ile sorgulatabilirsiniz. Üniversitenin tanınırlığı vardır. Kayıt yaptırmadan önce Yükseköğretim kurumundan üniversitenin tanınırlık belgesini kendi adınıza mutlaka almalısınız. Bazı zamanlarda üniversitelerin tanınırlıklarının YÖK tarafından kaldırıldığına şahit olmaktayız. Birçok öğrenci de bu endişeyi taşımaktadır. Burada önemli olan sizin eğitime başladığınızda üniversitenin tanınırlığı olmasıdır. Üniversitede lisans eğitimlerinin yıllık harç ücretleri birçok ülkenin altındadır. Plovdiv Avrupa Koleji YÖK denklik olan bu okulda yıllık harç ücretleri 3000 Euro’dur.

Bulgaristan’da yaşamın da ekonomik olması hem öğrenci hem de ailesi için avantaj sağlamaktadır. Diğer ülkelerden çok daha ekonomiktir. Öğrenciler burada konaklamaları dahil olmak üzere aylık ortalama 500 Euro’ya geçinebilmektedirler. Avrupa Birliği üyesi olan okullar arasında en ekonomik ülkedir. Plovdiv Avrupa Koleji YÖK denklik imlanı olan okulumuzda sende öğrenci olmak istiyorsan yılın her günü bize başvuru yapabilir; üniversitemiz ile ilgili tüm detayları öğrenebilir; kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kendi kaderini kendin inşa etmek ve yüksek standartlarda bir hayata sahip olmak için yurtdışı eğitim sana birçok kapılar açmaktadır. Hayallerinde ki eğitimi almak için sende harekete geç ve yepyeni bir geleceğe adım at.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1