Yök Denklik

Gıda sektörü ilk çağlardan günümüze kadar en önemli alan olarak yükselişini hiç durmadan devam ettiriyor. En ilkel şekillerde başlayan gıda temini günümüzde dev bir teknoloji çağını devam ettiriyor. Bu alanda en iyi seviyeye gelen ülkeler de ekonomik olarak zenginleşiyor.

Bulgaristan'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Almak

Gıda sektörü ilk çağlardan günümüze kadar en önemli alan olarak yükselişini hiç durmadan devam ettiriyor. En ilkel şekillerde başlayan gıda temini günümüzde dev bir teknoloji çağını devam ettiriyor. Bu alanda en iyi seviyeye gelen ülkeler de ekonomik olarak zenginleşiyor. Kendi kendine yetebilen, gıda üretim sürecini hızlandırabilen ve sürdürülebilir bir hız ve kalite artışını sağlayabilen firmalar ciddi ölçüde gelirler elde edebiliyorlar.

Gıda sektörünün önemi azalmayacak ve önümüzde ki yıllarda da artarak devam edecektir. Özellikle kullanılan teknolojilerin ilerlemesi ile çok daha ileri seviyelere taşınabilecektir. Bu alanda öğrenim gören herkes kendisine sektör içerisinde yer edinebilmektedir. Gıda teknolojileri ile ilgili olarak gerçekleştirilen ilerlemeleri öğrenmek ve Avrupa standartlarında bir eğitim almak için öğrenciler yurtdışında eğitim seçeneklerini değerlendirmektedirler.

Günümüzde yurtdışı eğitim sağladığı olanaklar ve eğitim kalitesi sebebiyle binlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Daha iyi bir gelecek; daha geniş iş olanakları için öğrenciler ve aileler yurtdışı üniversitelere kayıt yaptırmaktadır. Özellikle AB ülkeleri seçilmektedir. Bize yakınlığı, komşumuz olması ve yüksek kalitede AB standartlarında eğitim vermesi sebebiyle Bulgaristan ön plana çıkmaktadır. Üstelik hem üniversite yıllık harç ücretleri hem de yaşam maliyetleri konusunda da oldukça ekonomiktir.

Aileler ve öğrenciler eğitim masraflarını karşılamakta güçlük yaşamamaktadır. Ülkemize komşu olmasından dolayı da hem öğrenciler ülkemize hem de aileler öğrencilerin yanına rahatlıkla seyahat edebilmektedirler. Bulgaristan’da eğitim dili İngilizce ve Bulgarca’dır. Öğrenciler seçtikleri dilde bir yıl süren bir hazırlık eğitimini okulları bünyesinde alabilmektedirler. Üniversiteler öğrenci alımlarında lise eğitimine bakmaktadırlar. Bulgaristan’da lise eğitim türü önemlidir. Sayısal alanlarda öğrenim görecek öğrencilerin bu alanlarda ki temel derslerinin puanları dikkate alınmaktadır. Ayrıca genel not ortalamaları da belirleyici olmaktadır. Dile hakim olan öğrenciler bunu uluslararası olarak belgelediklerinde sınıf atlama olanağına sahip olacaklardır.

Gıda teknolojileri alanında öğrenim görmek isteyenler Plovdiv’de yer alan gıda teknolojileri üniversitesini tercih edebilirler. Teknolojik olanakları ile günümüz gıda sektörüne kalifiye eleman yetiştiren bu üniversiteden mezun olan öğrenciler kendi işletmelerini kurabilecekleri gibi ister Türkiye’de ister Avrupa’da çalışma olanağına sahip olabileceklerdir. Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi YÖK denklik olan bir kurumdur. Tanınırlığı bulunmaktadır. Öğrenciler Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi YÖK denklik alabilecekleri bu üniversiteden mezun olduklarında ülkemizde ki aynı alanda eğitim verilen fakültelerin ders müfredatlarına göre incelemeye YÖK tarafından tabi tutulmaktadırlar. Eğer eksik bir dersleri varsa özel öğrenci statüsünde tamamlamaları istemektedir. Bu aşamadan sonra öğrenciler Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi YÖK denklik için sınava tabi tutulabilirler. Ancak YÖK her zaman seviye tespit sınavı kararı almayabilmekte ve eksik derslerin tamamlanmasından sonra denklik belgesine sahip olabilmektesiniz. Siz de bizlerle birlikte yeni hayatınıza doğru yola çıkın ve Türkiye’de denkliği olan yurtdışı üniversitelerinde yerinizi bugünden ayırtın.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1