Yök Denklik

Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde ki Plovdi Paisii Hilendarski Üniversitesi 1962 yılında kurulmuş bir üniversitedir. Ortalama 12.000 civarı öğrenciye eğitim olanağı sağlamaktadır. Uluslararası öğrenciler bu okulu tercih etmektedirler.

Bulgaristan'da Eğitim

Bulgaristan’da Eğitim

Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde ki Plovdi Paisii Hilendarski Üniversitesi 1962 yılında kurulmuş bir üniversitedir. Ortalama 12.000 civarı öğrenciye eğitim olanağı sağlamaktadır. Uluslararası öğrenciler bu okulu tercih etmektedirler. Burada lisans, yüksek lisans ve doktora programları yer almaktadır. Biyoloji, ekonomi, Matematik, Enformatik, Pedagoji, Fizik, Filoloji, Kimya, Hukuk fakülteleri burada yer almaktadır. Lise diploma not ortalamasına önem vermektedir.

Not ortalamasının 65’in altında olmaması gerekmektedir. Seçilen alana ait temel derslerin not ortalamalarının da yüksek olması gerekmektedir.  Eğitim dili Bulgarca’dır. 1 yıl Bulgarca hazırlık öğrenimi verilmektedir. Öğrenciler burada öğrenim görmek için iyi bir lise not ortalamasına sahip olmalıdır. Üniversite kaliteli eğitim vermektedir. Araştırma olanakları bakımından zengindir. 500 üzerinde akademisyen görev yapmaktadır.

Uluslararası birçok üniversite ile Erasmus anlaşması mevcuttur. Ayrıca uluslararası akreditasyona sahiptir. Avrupa birliği ve Bologna kriterlerine uygun eğitim vermektedir. Yıllık harç ücretleri uygundur. Öğrenciler için diğer ülkelerin altında kalan harç ücretleri önemli bir avantajdır. Bulgaristan her ne kadar AB ülkesi olsa da kendi para birimini kullanmaktadır. Bu sebeple yaşam maliyetleri de yüksek değildir. Aileler bütçelerini zorlamadan burada öğrencilerinin eğitimini finanse edebilmektedirler. Bu üniversite de öğrenim görebilmek için diğer AB ülkelerinin birçoğunda olduğu gibi ÖSYM sınavına girmek gerekmemektedir. Bu sebeple öğrenciler açısından herhangi bir ÖSYM sınav telaşı da olmayacaktır. Yurtdışı eğitimin kendilerine sağlamış olduğu tüm gelişim ayrıcalıklarından faydalanarak çok daha yüksek standartlarda bir yaşamı kendilerine getirecek mesleki donanıma sahip olacaklardır. Ayrıca farklı kültürlerle birlikte yaşayabilme ve çalışabilmeye de adapte olacaklardır. Uluslararası işletmeler özellikle bu konuda tecrübe sahibi kişileri yönetim kadrolarında istemekte ve işe almaktadırlar. Lisans eğitiminizi, yüksek lisans ile de taçlandırdığınızda sizler için önemli kariyer imkanları söz konusu olacaktır. Bunun yanında yine uluslararası katılacağınız staj ve işler de sizlere yönetici pozisyonlarının kapılarını ardına kadar açacaktırlar. Daha iyi bir geleceğe sahip olmayı kim istemez ki. İşte size fırsat Bulgaristan’da sunuluyor. Genç yaşlarda sevdiğiniz bir meslek seçip o alanda üniversite öğreniminizi de tamamlarsanız hayallerinize çok daha hızlı ulaşacak; sevdiğiniz işi hayatınız boyunca yapacak olmanın verdiği huzuru bulacaksınız. Bir mesleğin para kazanmak için elde edilmediğinin hepimiz bilincindeyiz. Bir meslek edinilir ve başarılı olunduğu ölçü de de bizlere önemli kazançlar sağlar.

Plovdi Paisii Hilendarski Üniversitesi YÖK denklik olması sebebiyle de rahatlıkla öğrencilerimiz tarafından tercih edilebilir. Plovdi Paisii Hilendarski Üniversitesi YÖK denklik ile ilgili bir dilekçe ile yükseköğretim kurumuna başvurarak kayıt yaptırdığınız yıl bilgi alabilirsiniz. Böylece elinizde kendi adınıza yükseköğretim kurumundan almış olduğunuz evrak bulunacaktır. İlerleyen zamanda eğitim aldığınız okulun tanınırlığı bir şekilde kaldırılsa bile bu sizi hiçbir şekilde etkilemeyecektir. Siz böyle bir durumda kazanılmış haklarınıza gereği Plovdi Paisii Hilendarski Üniversitesi YÖK denklik ile ilgili herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1