Yök Denklik

Bulgaristan Plovdiv Teknik üniversitesi, Sofya Teknik üniversitesine aittir. 1986 yılında kurulmuştur. Avrupa birliği kriterlerine uygun eğitim vermektedir. Birçok Avrupa ülkesinde yer alan üniversite ile ikili ilişkilere sahiptir.

Bulgaristan'da Eğitim

Bulgaristan’da Eğitim Rehberi

Bulgaristan Plovdiv Teknik üniversitesi, Sofya Teknik üniversitesine aittir. 1986 yılında kurulmuştur. Avrupa birliği kriterlerine uygun eğitim vermektedir. Birçok Avrupa ülkesinde yer alan üniversite ile ikili ilişkilere sahiptir. Burada öğrenim gören öğrenciler gerek Erasmus ile gerekse yatay geçiş yaparak başarı durumlarına bağlı şekilde diğer ülkelerde eğitim görebilme fırsatını da yakalayabilirler. Özellikle sayısal alandan lise bitiren öğrenciler için bu okul mühendisliğe açılan kapıdır. Bulgaristan’da birçok ülkede talep edildiği gibi bir ÖSYM sınavı şartı yoktur. Ancak lise başarısı kabul aşamasında önem kazanmaktadır.

Öğrenciler burada öğrenim görebilmek için sayısal türünde bir liseden mezun olmalı ve not ortalaması da 55 altında olmamalıdır. Ayrıca alan dersleri olan Matematik, Fizik gibi derslerin de 55 puanın altında kalmamaları gerekmektedir. Bu kriterlere sahip öğrenciler Bulgaristan’da ki üniversitelerin mühendislik bölümlerinde öğrenim görebilmektedirler. Geleceğin tasarımcıları mühendisler arasında yer almak ve hayatınızın geri kalanında yüksek yaşam standartlarına sahip olmak istiyorsanız mühendislik bölümleri tüm kapıları aralamanızda fayda sağlayacaklardır. Burada eğitim dili İngilizce ve Bulgarca’dır.

Öğrenciler için seçtikleri dilde 1 yıl hazırlık eğitimi mevcuttur. Danışmanlar olarak bizler eğitim alınacak ülkenin yerel dilinde öğrenim görülmesini daha fazla tavsiye ederiz. Çünkü orada ki günlük yaşamda tamamen yerel dil kullanılmakta ve her ne kadar İngilizce konuşanlar olsa da özellikle staj ve resmi işlemlerde zorluklar yaşanabilmektedir. Daha çok kaynağa sahip olabilmek daha iyi iletişim kurabilmek için yerel dil en doğru seçim olacaktır. Ana dilin İngilizce olmadığı ülkelerde yerel dili öğrenmek daha kolaydır. Çünkü 24 saat bu dile maruz kalınması söz konusu olmaktadır. Plovdiv Teknik Üniversitesi YÖK Denklik vardır. Öğrenciler buradan mezun olduklarında ülkemizde denklik başvurusunda bulunabilmektedirler. Denklik almak zaman almaktadır. Burada sizi olumlu sonuca ulaştıracak anahtarlardan bahsetmek gerekirse en önemlisi kaliteli bir üniversite seçimidir. Plovdiv Teknik Üniversitesi YÖK Denklik sürecinde başarılı olabilmenizi sağlayacak kalitede eğitim olanağı sağlamaktadır. İkincisi, bireysel olarak öğrenim gördüğünüz alanla ilgili kendi performansınızdır. Ne kadar öğrenirseniz o kadar hızlı sonuç alırsınız. Kaliteli üniversitede kendi istediği alanda okumuş disiplinli bir öğrenci denklik sürecini olumlu sonuçlandıracak kapasiteye sahiptir.

Plovdiv Teknik Üniversitesi YÖK Denklik işlemleri yükseköğretim kurumu tarafından değerlendirilmekte ve sonuçlandırılmaktadır. Eğitiminizle ilgili incelemeler YÖK yönetmeliğine bağlı kalınarak yapılmakta ve komisyon bu yönetmelikte ki maddeler ışığında işlemlerinizi sonuçlandırmaktadır. Tanınırlığı olan bir üniversiteden mezun olan herkes denklik başvurusu yapabilmektedir. Tanınırlık ve denklik aynı şey değildir. Tanınırlık üniversitelerin YÖK kriterlerine uygunluğunun bir ispatı iken denklik öğrencilerin eğitimlerinin bireysel değerlendirmelerinin bir sonucudur. Siz de mühendis olmak ve gelecekte kendi ürününüzü ortaya çıkartmak istiyorsanız hemen kayıt yaptırabilirsiniz. Yılın on iki ayı ön kayıt mümkündür. İşlemler ile ilgili olarak bizlerden destek alabilir; danışmanlarımıza ulaşarak kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1