Yök Denklik

Plovdiv, Bulgaristan’ın en kaliteli üniversitelerinin yer aldığı bir öğrenci şehridir. Sağlık alanlarında bir kariyer düşünüyorsanız bu okul tam size göre. Hayallerinizde ki mesleğe giden yola bu kapıdan geçerek çıkabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hangi bölümde eğitim almak istediğinize karar vermek.

Bulgaristan'da Eğitim

Bulgaristan’da Eğitim Rehberi

Plovdiv, Bulgaristan’ın en kaliteli üniversitelerinin yer aldığı bir öğrenci şehridir. Sağlık alanlarında bir kariyer düşünüyorsanız bu okul tam size göre. Hayallerinizde ki mesleğe giden yola bu kapıdan geçerek çıkabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hangi bölümde eğitim almak istediğinize karar vermek. Herhangi bir sınava girmeden, taban ya da tavan puan şartı aramayan bu okulumuzda öğrenci olabilirsiniz. Sizi hem Türkiye’de hem de yurtdışında işsiz bırakmayacak bölümler arasında yer alan sağlık alanlarında öğrenim gördüğünüzde gelecekte oluşabilecek ekonomik koşullardan etkilenmemiş olursunuz. Size daha iyi bir gelecek vaat eden üniversitemiz kapılarını açmış ve sizleri de binlerce mezunu gibi en iyi şekilde yetiştirmeyi hedeflemiştir.

Plovdiv Tıp üniversitesine bağlı olan Plovdiv Tıp Koleji 1997 yılında kurulduğundan bugüne öğrencilerin en çok tercih ettiği kurumlar arasında yer almıştır. Fizik Tedavi, Hemşirelik, Eczane Teknikerliği, Ebelik, Röntgen Teknisyenliği, diş teknisyenliği gibi bölümler yer almaktadır.  Kaliteli eğitim arayışı içerisindeyseniz ve özellikle de Avrupa’da geçerli bir diplomanız olsun istiyorsanız doğru yerde olduğunuzu belirtmek gerekir. Uluslararası akreditasyona sahip üniversite sizler için ileri teknoloji ve güncel müfredat ile iyi bir eğitim fırsatı veriyor. Modern laboratuvarları, birbirinden tecrübeli akademik kadrosu ile öğrencileri iş hayatının zorlu dönemlerine hazırlıyor. Avrupa’da yer alan üniversitelerle yapmış olduğu işbirlikleri sayesinde erasmus imkanları da tanıyor. Ayrıca Avrupa birliği ve Bologna kriterlerine uygun eğitim vermesi sebebiyle Avrupa’da yer alan üniversitelere geçiş, yüksek lisans gibi şanslar da veriyor.

Plovdiv Tıp Koleji YÖK denklik açısından da avantaj sağlıyor. Üniversite, ülkemizde akademik süreçleri denetleyen ve tek söz sahibi kurumun tanınırlık onayına sahiptir. Bu sebeple Plovdiv Tıp Koleji YÖK denklik alabilmeye olanak tanıyor. Mezun olduğunuz bölüm ile ilgili ders içerikleri inceleniyor ve bir seviye tespit sınavı yapılıyor. İncelenen ders içeriklerinde ülkemizde aynı bölümde işlenen derslerle herhangi bir farklılık tespit edilirse; o eksik dersleri üniversitelerimizde özel öğrenci statüsünde okuyorsunuz. Böylece kredilerini almış olduğunuz derslerle birlikte sizinle aynı bölümde Türkiye’de üniversite eğitimi almış bir öğrenciyle eşit seviyeye gelmiş oluyorsunuz. bgBu kararı sizin bireysel olarak eğitiminizi inceleyen YÖK komisyonu veriyor. Eğitim aldığınız bölüm, ders içerikleri, mezuniyete kadar ki başarınız gibi birçok faktör bu kararlarda etkili oluyor. YÖK’ün en önemli amacı bilgi ve donanımınızın ülkemizde mesleki anlamda yeterli olabileceğiniz seviyede olmasıdır.

Hedefiniz olan alanda öğrenim görebilmek için yapmanız gereken tek şey sizi sonuca en hızlı şekilde ulaştıracak bir üniversite seçmek. Daha iyi bir gelecek için gelin Plovdiv Tıp Kolejine geleceğin sağlıkçıları arasında ki yerinizi bugünden ayırtın.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1