Yök Denklik

Birçok köklü ve saygın üniversiteye sahip olan Bulgaristan’ın en önemli üniversitelerinden biri de Sofya Sanat Akademisi’dir. 1896 yılında kurulan ve 110 yılı aşan deneyimi ile artık dünya çapında saygınlık kazanan bu akademi insanların sanat hakkında birçok farklı kolda eğitim alabilmelerini sağlamaktadır.

Bulgaristan'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Birçok köklü ve saygın üniversiteye sahip olan Bulgaristan’ın en önemli üniversitelerinden biri de Sofya Sanat Akademisi’dir. 1896 yılında kurulan ve 110 yılı aşan deneyimi ile artık dünya çapında saygınlık kazanan bu akademi insanların sanat hakkında birçok farklı kolda eğitim alabilmelerini sağlamaktadır.

Çok geniş bir alan olan sanat özellikle insanların kendilerini geliştirebilmeleri ve hayata farklı bir pencereden bakabilmeleri için her zaman çok önemli olmuştur. Bu alanda bir eğitim almak ve mesleki hayatlarını da sanat üzerine kurmak isteyen kişiler bu akademi de alacakları eğitim ile bunu başarabilmektedirler. Herkesin lise diplomaları ile kayıt olabilecekleri bu üniversite mezunlarına sanat hakkında birçok farklı kolda kariyer olanağı sağlamaktadır.

Akademiye kayıt olmak isteyen kişiler öncelikle kendilerini bekleyen 1 senelik hazırlık eğitimi almalı ve daha sonra Bulgarca veya İngilizce yeterlilik sınavına girerek kendilerini kanıtlamalıdırlar. Bu sınava göre kendilerine verilecek olan belge akademiye kesin kayıtlarını yapıp yapamayacaklarını belirlemektedir. Hazırlık eğitiminde 2500 euro olan ücretler lisans ve doktora eğitimlerin de senelik 4000 euroya çıkmaktadır. Eğitim kalitesi ve eğitmen kadrosu ile hemen dikkatleri çeken bu okul da insanlar sanatın hemen hemen her dalı hakkında eğitimler verilmektedir. Bu sayede kendilerini ve yeteneklerini çok daha kolay bir şekilde geliştirebilmekte olan öğrenciler sanatı bir meslek haline getirebilmektedirler.

Meslek Hayatına İddialı Bir Giriş

Türk öğrencilerin de çok ciddi bir şekilde ilgi gösterdikleri bu üniversite insanların hedeflerine daha kısa zaman içinde ulaşabilmelerini de sağlamaktadır. Her sene birçok Türk öğrenci sürekli olarak Eurostar uzmanları ile iletişime geçmekte ve Sofya Sanat Akademisi hakkında sorular sormaktadırlar. Avrupa ülkeleri ile olduğu gibi aynı zamanda ülkemiz ile de denklik hakkı olan bu akademi insanların beklentilerini fazlası ile karşılayan bir yapıya sahiptir. Yabancı dil bilgilerin geliştirmekten yurtdışı deneyimi yaşamaya kadar her türlü konu hakkında çok ciddi destekler almak isteyen kişilerin değişmez adresi haline gelen bu başarılı eğitim kurumu sanat hakkında eğitim almak isteyen kişilere en çok önerdiğimiz seçeneklerden biridir.

Özellikle Bulgaristan gibi Türklerin aşina oldukları ve alışmakta zorlanmayacakları bir ülke de olması da insanların bu akademiye karşı her zaman ayrı bir ilgi duymalarına neden olmaktadır. Sanata karşı ilgileri olan kişilerin sadece lise diplomaları ile gidip kayıt olabildikleri bu üniversite de verilmekte olan tüm eğitimler insanların mesleklerine çok daha hakim olmalar ve aynı zamanda mesleklerinin dünyanın her yanında yapabilmeleri için çok önemlidir. Geleceklerini planlarken hayatlarında sanatın da olmasını isteyen kişiler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanları ile iletişime geçerek Sofya Sanat Akademisi hakkında gerekli tüm bilgileri alabilmektedirler. Aynı zamanda kayıt ve diğer işlemler hakkında da bilgi alabileceğiniz firmamız en doğru adımları atmanız için size her türlü bilgiyi vermektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1