Yök Denklik

Bulgaristan Avrupa birliği üyesi olması sebebiyle Türkiye’den ve diğer ülkelerden birçok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Köklü üniversiteleri, başarılı akademisyenleri ve modern eğitim anlayışı ile çağımıza uygun eğitim imkanı sağlamaktadır.

Bulgaristan'da Eğitim

Bulgaristan Eğitim Rehberi

Bulgaristan Avrupa birliği üyesi olması sebebiyle Türkiye’den ve diğer ülkelerden birçok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Köklü üniversiteleri, başarılı akademisyenleri ve modern eğitim anlayışı ile çağımıza uygun eğitim imkanı sağlamaktadır. Türkiye’den eğitim almak üzere Bulgaristan’a giden öğrenciler ÖSYM üniversite girişi sınavlarında girmek zorunda değillerdir.

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği konu denkliktir. Denklik alabilmenin ilk şartı öğrenim görülecek üniversitenin tanınırlığının olmasıdır. Bulgaristan üniversite seçenekleri arasında yer alan Şumen Üniversitesi YÖK denklik olanağı sağlamaktadır. Buradan mezun olan öğrenciler Yükseköğretim kurumuna belgeleri ile denklik başvurusunda bulunabilmektedirler.

Şumen üniversitesi eğitim dili Bulgarca’dır. Dil bilmeyen öğrenciler için hazırlık eğitimi üniversite bünyesinde verilmektedir. Ülkenin ana dili olması sebebiyle öğrenciler dil hakimiyetlerini hızlı bir şekilde sağlayabilmektedirler. Fizik, Kimya, Biyoloji, Astronomi, Turizm gibi birçok önemli alanda öğrenim görmenin mümkün olduğu bir üniversitedir. Daha iyi bir gelecek için iyi bir eğitim almak ve globalleşen dünyanın rekabetine ayak uydurmak istiyorsan bölüm ve üniversite tercihini doğru yapmalısın. Bu konuda uzman eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilir; hangi bölümde eğitim almanın senin için daha iyi olabileceği ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Öncelikli olarak bölüm ve üniversite seçimin ile ilgili soru işaretlerine cevap bulabilirsin. Hayal ettiğin her şeyi gerçekleştirebilir; yurtdışında öğrenim görerek Avrupa’da yaşama ve çalışma şansını da elde edebilirsin. Yurtdışında lisans eğitimini sınavsız bir şekilde alabildiğin gibi aynı şekilde yüksek lisans ve doktora eğitimini de rahatlıkla gerçekleştirebilirsin. Avrupa’nın seçkin üniversitelerinde öğrenim görmenin yüksek maliyetli olduğunu düşünüyorsan da tamamen yanılıyorsun. Şumen Üniversitesi YÖK Denklik imkanı tanımakta ve Avrupa’da ekonomik yıllık harç ücretleri ile üniversite öğrencisi olma fırsatını sana sunmaktadır. Ayrıca modern eğitimi, değişen ve gelişen dünya düzenine uyum sağlayacak kalitede gelişmiş teknikler öğreten müfredatı sizi daha iyi daha yüksek standartlı bir geleceğe hazırlamaktadır. Değişmeyen tek şeyin değişimdir. Sende bugün değişmeye karar ver ve yurtdışında eğitim için ilk adımlarını bizimle birlikte at. Hayalini kurduğun gelecek için bugünden harekete geç. Şumen Üniversitesi YÖK Denklik başvurusu kabul edilip edilmediğini öğrenmek için dilekçeni yaz ve Yükseköğretim kurumuna göndererek tanınırlık belgesinin senin adına çıkartılmasını sağlamış ol.

Şumen Üniversitesi YÖK Denklik başvurunu tamamladığında tüm sunduğun belgeler YÖK tarafından incelenecek ve yönetmeliğe göre değerlendirme yapılacaktır. Fark derslerini tamamlama ya da sınav veya her ikisi de karşına çıkabilir. Direkt denklikte alabilirsin. Tüm bunlar ilgili komisyonun kararına göre değişir. Burada eğitim aldığınız üniversitenin de önemi büyüktür. Bu sebeple Avrupa’nın üniversitelerinde öğrenim görmek daima öncelikli bir karar olmalıdır. Avrupa’da ki eğitimin kalitesi denklik sürecinizi hızlandırabilecek önemli kriterler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bize ulaşın ve kayıt işlemlerinizi gecikmeden başlatın.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1