Yök Denklik

Bulgaristan, Balkanlarda yer alan komşu ülkemizdir. Yüzölçümü açısından Avrupa’nın en büyük 16. Ülkesidir. Sınır komşumuzdur. Yaklaşık 7 milyon nüfusa sahiptir. Başkenti Sofya’dır. Ortalama asgari ücret aylık 260 Euro’dur.

Bulgaristan'da Eğitim

Bulgaristan Eğitim Rehberi

Bulgaristan, Balkanlarda yer alan komşu ülkemizdir. Yüzölçümü açısından Avrupa’nın en büyük 16. Ülkesidir. Sınır komşumuzdur. Yaklaşık 7 milyon nüfusa sahiptir. Başkenti Sofya’dır. Ortalama asgari ücret aylık 260 Euro’dur. Ülkemize olan yakınlığı, kara yolu ile dahi ulaşılabilmesi açısından yurtdışında eğitim görecek öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Varna Deniz Harp Akademisi de bu alanda öğrenim görmek isteyen öğrencilerin liste başında yer almaktadır. 9 Ocak 1881 yılında kurulmuştur. Bulgaristan’ın ilk teknik okuludur.

Gemi inşa, ulaşım, elektrik gibi birçok alanda lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri bulunmaktadır. Üniversite Uluslararası Denizcilik örgütüne kabul edilmiş bir üniversitedir. Öğrencileri uluslararası alanda saygı gören bir akademidir. Uluslararası akreditasyonu mevcuttur. Üniversite AB kalite standartlarına uygun eğitim olanağı sağlamaktadır. Buradan mezun olan öğrenciler hem ülkemizde hem de Avrupa ülkelerinde çalışabilmektedirler.

Gözünüz maviliklerde yol almaktaysa bu üniversite tam size göre olacaktır. Hepimiz hedeflerimiz doğrultusunda alanlarda öğrenim görmek isteriz ve daima en iyi eğitimi almak isteriz. Bulgaristan modern ve yüksek teknolojileri ile eğittiği öğrencileri için bunu sağlamaktadır. Varna Deniz Harp akademisinde öğrencilerin tamamı yüzme, tekne direksiyon ve yelkenli eğitimlerine dahil edilmektedir. Ayrıca okulda 8 Ar-ge laboratuvarı mevcuttur. Gemi motorları ve makinelerinin yer aldığı 5 laboratuvar da yer almaktadır. Sosyal tesisleri, teknolojik olanakları ile üniversite öğrencilere uygulama ağırlıklı eğitimler sağlamaktadır.

Tecrübelerini daha üniversite sıralarında elde eden öğrenciler mesleki yaşama daha hızlı adapte olabilmektedirler. Acemiliklerini üniversite sıralarındayken atmaktadırlar. Bu şekilde kendileri gibi yeni mezun olan öğrencilerden çok daha hızlı bir şekilde kariyer basamaklarında yükselmektedirler. Eğitim dili İngilizce ve Bulgarca’dır. Öğrenciler hazırlık eğitimi almakta ve bu şekilde dil yeterliliklerini sağlayabilmektedirler. Üniversite yıllık harç ücretleri açısından da bütçeleri zorlamamaktadır. Eğitim ücretleri yıllık 2500 ile 3000 Euro arasındandır. Harçlar 2 eşit taksitle ödenebilmektedirler. Varna’da yaşam maliyetleri de yüksek değildir. Öğrenciler burada aylık ortalama 500 Euro’ya rahatlıkla geçimlerini sağlayabilmektedirler. Kira, yeme-içme ve diğer giderlere ayrılması gereken minimum tutardır bu rakam. Giderleri belirleyen öğrencinin alışmış olduğu yaşam standartlarıdır.

Varna Deniz Harp Akademisi YÖK Denklik imkanı tanımaktadır. Buradan diplomanızı aldığınızda ülkemizde de çalışabilmektesiniz. Dileyen öğrenciler üniversite kaydını gerçekleştirmeden önce tanınırlık olup olmadığını Yükseköğretim Kurumuna bir dilekçe yazarak öğrenebilmektedirler. Varna Deniz Harp Akademisi YÖK Denklik için mezun olduktan sonra kuruma başvuruda bulunarak istenen evrakları teslim etmeli ve akademik kurulun aldığı kararları yerine getirerek denkliklerini almadırlar.

Daha iyi standartlarda bir yaşam ve dünyayı da beraberinde gezme fırsatı da sunmaktadır. Hem gezin hem eğlenin hem prestijli bir mesleğiniz olsun hem de iyi kazanın. Sene kaybetmeyin; ertelemeyin. Eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçerek Varna Deniz Harp Akademisi YÖK Denklik veren bu köklü üniversitenin öğrencileri arasında ki yerinizi alın.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1