Yök Denklik

Makine mühendisliğinden elektrik mühendisliğine kadar birçok farklı alanda çok kaliteli eğitimler veren ve bu sebeple her zaman dünya genelinde bir saygınlığı olan Varna Teknik Üniversitesi ülkemizdeki öğrenciler içinde doğru bir seçimdir.

Bulgaristan'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Kılavuzu

Makine mühendisliğinden elektrik mühendisliğine kadar birçok farklı alanda çok kaliteli eğitimler veren ve bu sebeple her zaman dünya genelinde bir saygınlığı olan Varna Teknik Üniversitesi ülkemizdeki öğrenciler içinde doğru bir seçimdir.

Bulgarca ve İngilizce olarak verilmekte olan eğitimlerin yanı sıra kayıt için bir sınav şartı olmaması, taban puan gerekmemesi veya ücretlerin oldukça düşük olması insanların bu ülkeye olan ilgilerinin her zaman yüksek olmasına neden olmaktadır. Ülkemizde ki önlisans mezunlarına lisans tamamlama hakkı da veren bu üniversite bu sayede insanlar direk olarak üçüncü sınıftan devam etme şansı vermektedir.

Teknik eğitim konusunda son derece başarılı ve güvenilir bir eğitim kurumu olarak gösterilmekte olan Varna Teknik Üniversitesi YÖK denklik ve benzeri konular da Türk öğrencilere kesinlikle sorun yaşatmamaktadır. Son derece gelişmiş kampus olanaklarına sahip olan öğrenciler boş zamanlarını da akademik veya bilimsel çalışmalar yaparak değerlendirebilirken aynı zamanda birçok sosyal etkinlik olanağı da bulabilmektedirler. Bu sebeple bu üniversite her sene yeni Türk öğrencilerine kucak açmaktadır. 1962 yılından bu yana sürekli artan eğitim kalitesi ile adından söz ettirmiş olan bu başarılı üniversite de sınav şartı olmamasına rağmen öğrenciler de matematik ve fizik derslerinin ortalamasının en az 3 olması şartı aranmaktadır. Bunun sebebi ise öğrencilerin alacakları ağır teknik eğitimler karşısında zorlanmayacak seviye de olmalarıdır.

Risk Almamak İçin Sizleri de Bekliyoruz

Hazırlık sınıfı hakkı da olan öğrenciler bu eğitimler de ister Bulgarca ister İngilizce dillerini seçebilmektedirler. 2500 – 3000 euro arasından değişen ücretler ile son derece saygın ve önemli bölümler de eğitim alma şansı yakalayan öğrenciler bu üniversiteden alacakları diplomalar ile meslekleri dünyanın birçok farklı ülkesinde kendilerinden emin bir şekilde yapabilmektedirler. Öğrencilerin hem kendilerini geliştirebilmeleri hem de bilgiye kolay ulaşabilmeleri için gerekli her türlü olanak bu üniversite de yer almaktadır. Aynı zamanda üniversitenin hem ülkemizde ki hem de dünya genelinde ki birçok saygın üniversite ile sürekli olarak iş birliği haline olması da insanların farklı kültürleri tanımalarını kolaylaştırmaktadır.

Mesleki kariyer planlarından hedefleri büyük olan öğrenciler için mükemmel bir seçim olan Varna Teknik Üniversitesi özellikle saygın ismi ve dinamik akademik kadrosu ile insanlara güven vermektedir. Ülkemiz yakın bir konumda olmasıyla insanlara ulaşım konusunda da çok ciddi sorunlar yaşatmayan bu güvenilir eğitim kurumu her sene bizlere de en çok sorulan üniversitelerden biridir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçerek hem bu üniversiteyi hem de kendilerine sunacağımız hizmetleri detaylı bir şekilde öğrenmek isteyen öğrenciler çoğu zaman seçimlerini bu üniversiteden yana yapmaktadırlar. Bu sayede hem çok kaliteli bir mesleki eğitim almak hem de meslek hayatına iddialı bir giriş yapmak mümkün olabilmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1